Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehet, hogy az ukrajnai...

Lehet, hogy az ukrajnai háborúnak úgy lesz vége, mint a második világháborúnak és eljöhet a béke?

Figyelt kérdés

- A második világháború európai konfliktusaiban döntő szerepe volt a nacionalizmusnak. Most is van egy erős nacionalizmus az oroszoknál és ukránoknál. Ahogy a második világháború után etnikai tisztogatásokkal próbálták megteremteni az etnikailag homogén stabil nemzetállamokat Közép- és Kelet-Európában, most is lehetne egy orosz-ukrán lakosságcserével az országhatárokat és az etnikai határokat összehozni. Ukrajnának kb. 20%-a volt orosz nemzetiségű és nagyjából Ukrajna területének 20%-át vette el Oroszország, amit oroszosítani akarnak. A maradék 80%-ban pedig most Ukrajna próbálja felszámolni az orosz kisebbséget.


- Másik módszer a status quo, a kialakult állapot elfogadása. A feleknek nem lehetnek további követelései. Az 1945-ben kialakult határokat Európában mindenkinek el kellett fogadni. A béke alapfeltétele, hogy senki ne követeljen vissza területeket a másiktól, még ha úgy is érzik, hogy igazságtalanul vették el. Így Oroszországnál maradhatnak az annektált területek. A vagyoni elemeket, elkobzott dolgokat sem lehetne visszakövetelni a megbékélés érdekében. Az oroszoktól Nyugaton elvett pénzeket, vállalatokat nem követelhetné többé vissza Oroszország és a nyugatiak sem kérhetnek kárpótlást az Oroszországban államosított nyugati eszközökért. Tehát alapvetően mindenki megtarthatja azt, amit zsákmányolt a háborúban, de aztán tiszta lappap indul mindenki, nem követelőzhet a másiktól és nem vehet el többé semmit.

Ezekkel a második világháború után is nagyrészt sikerült megteremteni egy megbékélést, alapvető stabilitást, lehetővé vált az EU kialakítása is (bár ritkán azért vannak akik előhozzák ennek revizionizmusát, pl. a görögök, lengyelek olykor bejelentkeznek, hogy szeretnének háborús jóvátételt kapni Németországtól vagy egyes magyar pártok az országhatárokat igazítanák vissza, az elvett területeket szeretnék visszaszerezni vagy szélsőjobboldali német pártok a kisemmizett, deportált szudétanémetek, sziléziai, pomerániai németek elkobzott vagyonait, földjeit, házait kérnék vissza vagy kárpótlást helyette).



2024. jún. 7. 00:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy minden háború végén a győztes fél szabja meg a béke feltételeit.

Amennyiben nem kötnek békét.

2024. jún. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
2024. jún. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#00:42

Ezzel a videóval nem értek egyet. Tudományos tény, hogy a népek különböznek. Másképpen gondolkoznak ez pedig a nyelvükön látszik a legjobban. A gondolkodások különbözősége, meg a földrajzi elhelyezkedés miatt van. Például alapvetően a németeknek franciáknak meg lengyeleknek nem kéne utálni egymást, de egy arab már teljesen máshogy gondolkodik. Ők meleg, sík tájakon, nagy távolságokon fejlődtek évezredekig, bennük van a vándorlás, agresszió, erős túlélési ösztön. Európában gyorsan változnak az évszakok, itt az előre tervezés, kóperáció és paradox módon egymás megölése a jellemző. Kínában vagy 100 000 éve különböző dinasztiák váltakozása jellemző, ezért az ott élők a ma napig élő gépek.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyszerűen nem létezik multikulti, nem minden ember egyenlő. Muszáj belátni, hogy a rasszok különbözővé teszik az embereket és ezek háborúkhoz vezethetnek. Főleg akkor, ha valaki minden áron a másikra akarja erőltetni az akaratát, igaz? Legyen az vagy bevándorlás pártiság, vagy egy vallási népcsoport iránti unszimpátia.


Megoldás nincs. Meg kell tanulni együtt élni és nem össze keveredni.

2024. jún. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"- Másik módszer a status quo, a kialakult állapot elfogadása. A feleknek nem lehetnek további követelései."

Ez egészen addig fog működni, míg egyikük elég erősnek érzi majd magát ahhoz, hogy felrúgja a megállapodásokat status quo-stul mindenestül együtt. Mint ahogy az történt is.

2024. jún. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

#01:15 Én egyetértek veled. De nem az a lényeg hanem ez:

https://www.youtube.com/embed/CHNcPE2gjs4?start=112&end=443

2024. jún. 8. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Örülök, hogy egyetértesz, de szerintem a lényeg nem egy “konteós képzés kezdőknek” jellegű videó… 🤣

2024. jún. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#06:56 Én az Általánosításról beszélek. Arról, hogy ebben az áll, hogy ha általánosítanak: van háború, ha nem: akkor nincs. Dereng valami? :) Kedves, Nem azt mondom, hogy ez így is van (kételkedni azt lehet). De gondolj bele, teszteld le, nézz körbe, igazold magad számára, hogy igaz vagy sem. Keres bizonyítékot! Járj utána a dolgoknak. MERT HA EZ ÍGY VAN, akkor van egy kapcsoló, amivel a háborút Le Lehet Állítani, vagy legalább a többit Meg Lehet Előzni. Mindentől függetlenül. Oké? (mint lehetőség, ötlet...)


Tégy belátásod szerint.

2024. jún. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!