Amikor az ukrán háborús felvételeken drónokról dobálnak gránátot az ellenséges katonákra, akkor miért fekszik szinte mindegyik katona a földön? Miért nem próbálnak elrohanni?
Figyelt kérdés
Nyilván ezeket nem linkelhetem ide be, de azt talán leírhatom hogy a ync háborús rovatában vannak ezek a videók, meg már úgy is biztosan sokatok látott ilyeneket. A videókon miért dagonyázik szinte az összes katona a földön? Nem gondolnám hogy egyik sem hallja, észleli hogy egy drón repked a feje felett. Miért nem próbál nem elszaladni egyik sem? Vagy az ellenséges puskalövésektől bujkálnak közben?2024. jún. 2. 16:15
1/9 anonim válasza:
Ha jól csinálják, akkor azért kell így csinálni, mert az ember nem elég gyors.
2/9 Mad Max2 válasza:
Valószínüleg hogy ha a drón már felettük van, akkor az ukrán tüzérség, és az ukrán katonák is lőnek rájuk, feléjük.
És ha lőnek feléd lehasalva kisebb az esélye hogy eltalálnak.
3/9 anonim válasza:
Általában nem is látják a drónt. Nem olyan könnyű sem látni, sem hallani egy 100 méter magasan lévő alig fél méteres gépet.
4/9 Salamon Bálint válasza:
Mert azt tanitjak nekik, hogy ha halottnak teteti magat, akkor a dron nem fogja megtamadni. Az esetek egy reszeben ez be is valik, mas reszeben meg...
5/9 anonim válasza:
Van olyan környezet, amelyben kifejezetten előnytelen kirobbanó sikert aratni. Az elv az, hogy minél kisebb felületet mutasson a reptetni szándékozott célpont a robbanás irányába, - mert általában a repeszhatás öl, ill. sebez. A legkisebb esély arra van, hogy pontosan telibe találjanak egy embert egy robbanótesttel, de ha mellette robban valahol a gránát, akkor a legjobb túlélési esély akkor van, ha nem maradsz állva/fedezék nélkül. Amikor a háborúkban nagyban nyomták a robbantgatást, akkor volt a legjobb esélye az embernek a túlélésre, ha egy már létező bombatölcsérbe/tüzérségi lövedék által alkotott gödörben keresett fedezéket, mert horizontálisan védelmet nyújtott és kevés volt az esély arra, hogy kétszer ugyanoda fog becsapódni egy robbanó lövedék.
6/9 PMC Wagner válasza:
egyrészt a háború zajában nem hallod a drónt, ha elég magasan van még meglátni is gyakorlatilag lehetetlen .
Egy gránát akár 10 méter sugarú körben képes ölni. Ha földre veted magad kisebb nagyobb sérülésekkel de jó eséllyel túléled
7/9 anonim válasza:
Ritkán rotálják őket ha egyáltalán. Hőségben, hidegben koszosan éhezve ott fekszenek kimerülve az általuk ásott lyukakban. Nincs már erejük szaladgálni.
8/9 anonim válasza:
Ahogy fent is írják, mert így nyújtják a legkisebb célfelületet mind a belövések, mind a repeszek ellen. Ahol ropognak a fegyverek ott meg nem biztos, hogy meghallod a drónt. Ha a nyílt mezőn fekszenek az azért van, mert már előzőleg megtámadták őket. Ha harcjármű mellett ott valószínűleg kilőtték / aknára futott a jármű és próbálnak az mögött fedezékbe húzódni.
9/9 anonim válasza:
A drónokat nehéz meghallani(főleg ha eközben szemből is lőnek rád),és van még egy érdekessége,amit magam is tapasztaltam:ha hallod is,rettentő nehéz belőni az irányát.Plusz általában sokkal magasabban vannak,mint ami a videókból látszik.Az ukránoknak amúgy is volt ideje ezt a módszert gyakorolni,már 2018-ban kifejlesztették a szeparatisták ellen.Amúgy ha igazán durvát akarsz látni,akkor nézd meg a kamikaze drónok támadásait.A másik pedig,hogy ilyenkor,a harci drónnal párhuzamosan van a levegöben egy felderítő drón is,ami azonnal kiszúrja,hogy a fekvő alak nem halott.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!