Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Orbánék miért küldenek katonák...

Orbánék miért küldenek katonákat Csádba?

Figyelt kérdés

jún. 2. 09:51
1 2
 1/16 Mad Max2 ***** válasza:
68%

katonákkal védik a békét:)


Békeharcolnak!

jún. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Pénz van benne, ennyit elég ha tudsz. Persze nem az országnak van benne a sok pénz, de másképp nem tudnák megvédeni a kinti seftelést.
jún. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%

Kell munka az ifjúnak.


Mutatni kell, hogy vannak haverjai a nagy embernek. Közelebb nem nagyon talált.


Így aztán, ha valakit nem nagyon szeret, elküldheti a ...Csádba.


Nem szellemeskedek tovább, elég tragikomikus ez az egész.

jún. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert orbánék békepártiak.
jún. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Békefenntartóként vannak ott, tehát nem egy másik támadó országgal, vagy éppen az ellen harcolnak.


A békefenntartó missziók ideálisak harctéri tapasztalat szerzésére, és bár vannak veszélyek, de inkább elrettentő erővel bírnak, nem olyan mint az ukrán húsdaráló.


Persze szerintetek nyilván jobb lenne ha a katonai állomány a Hortobágyon gyakorolna céltáblákra lövöldözve gumilövedékkel, de ez van... Gyurcsány apátok tuti küldött volna már Ukrajnába is katonákat a frontra...

jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés érthető, de rosszul van feltéve. A világ egy sakktábla, és mindenki próbál jó helyeket elfoglalni rajta. Csád egy csóró ország, nincs ott semmi, csak azért fontos ahol van és amilyen a státusza. Viszonylag békés a szomszédaihoz képest, és még valamennyire nyugat párti, tehát onnan még nem küldték haza a franciákat, akiket amúgy a világon a legjobban gyűlölnek a térségben. Ha Csád is elveszne, akkor kb elvesztenénk Afrikát.

És ebbe csatlakozik be valamiért Magyarország. Tehát a kérdés, hogy ezt miért mi csináljuk? Vannak tőlünk sokkal nagyobb és erősebb államok akik ezt a missziót megcsinálhatnák, és nincs bűne gyarmatosítás terén, tehát nem gyűlölettel fogadnák őket.

Vagy csak úgy gondolta Magyarország, hogy kicsit fontos szereplőnek tettetjük magunkat, és elvállaljuk ezt a melót, amit amúgy nem biztos, hogy nekünk kéne.

jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

#5

Nem arról van szó, hogy Csádban polgárháborús helyzet van?


Békefenntartókat -szerintem - egyik nemzetközi szervezet sem delegált.

A magyar katonák az egyik csádi csatázó fél meghívására érkeztek, így az egyik fél mellett állnak.


De lehet, hogy rosszul tudom.

jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy polgárháborúhoz képest béke van. A legstabilabb állam a Száhel övezetben. És ezt a "békét" vagy afrikai viszonylatban stabilitást akarják megőrizni. A misszió nagyobb része humanitárius vagy diplomáciai dolgokhoz kapcsolódik, tehát semmi közük semmilyen háborúhoz. A katonaibb része, hogy a magyar katonák valamiféle képzést és tudást adjanak át a csádi katonáknak. Csád hadserege nem annyira rossz, hiszen a rezsim minden pénzt abba nyom, és most kapnak képzést is. Ennyi a részünk. Harcolni nem kell senkivel.
jún. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

#8 Lehet, hogy a legstabilabb állam a Száhel övezetben, ugyanakkor meglátogatásáról mindenkit lebeszél szeretett kurmányunk:

[link]

Az biztos, hogy a zavarosban halászáshoz ideális hely, csak nehogy összetalálkozzanak fiaink mondjuk a Tibesti régióban az aranykitermelést ellenőrző, a Wágner csoport támogatta északi lázadókkal.

jún. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem egy túristaparadicsom, a béke pedig afrikai békét jelent, ami erőszakos béke, ha van ilyen. A terrorizmus is elég gyakori.


Az összetalálkozás eléggé fura lenne, mintha Budapestre indulnál, de Franciaországba Nizzában kötnél ki. N'Djamena-ba mentek a katonák, iskolákat nyitnak, segélyközpontokat nyitnak, képviseletet nyitnak, mezőgazdasági fejlesztési izéket nyitnak meg minden ehhez tartozót. Aztán néha az ott lévő csádiaknak adnak 1-2 katonai leckét. Valószínű, a fegyverüket élesben egyszer nem kell elsütni.


Ezektől függetlenül Afrika elúszni látszik nekünk a homokban. Ha valami akció van, arra ott vannak a franciák. Sok ezer katonával be is szálltak harcolni. Olyan jól sikerült, hogy elvesztették a Száhel nagy részét. Ha bármilyen fegyveres konfliktus törne ki, amibe be kéne szállni európai katonának, akkor ott vége is lenne. Nem létezik megoldás. Olyan, mint a Közel-keleti helyzet, sok tucat terrorista sok tucat nép, és ezekre ráver a klímaváltozás és a szegénység. Szerintem megoldhatatlan jelenleg a helyzet.

jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!