A háborúpártiak csak az ukránok háborúját támogatják vagy másokat is támogatnak, pénzelnének?
Más konfliktusok is vannak:
- a palesztinok függetlenségi harca Izrael ellen
- a grúzok küzdelme az oroszok és az általuk támogatott szeparatisták, abházok, oszétok ellen
- Ciprus egyharmada török megszállás alatt van, ott is igény lenne a görögök részéről a nemzetközi támogatás az agresszor, megszállók kiűzése érdekében
- Kína is szeretné elérni az ország újraegyesítését, ott is vannak háborúpártiak
Kérdező, te igen erősen össze -vissza keversz mindent. Nálad a "háborúpárti" az egy szitokszó?
Az orosz ukrán háborúban ki az agressziór? Mert az egyértelmű hogy Putyin. Akkor nem Ő a háborúpárti? És akkor azok a háborúpártiak, akik támogatják vagy haverkodnak vele?
Putyin már tűzszünetet akar, befagyasztaná a konfliktust.
Jelenleg a grúziai, ciprusi, kínai konfliktus, (polgár)háború is be van fagyasztva, nem folynak harcok. Ezért érdekel a háborúpártiak álláspontja, hogy erről mit gondolnak, mennyire fontos a konfliktusok lángolása szerintük és a győzelem kivívása fegyverrel. De említhetnénk akár Szerbiát is, mely szeretné visszaszerezni Koszovót, de csak békés eszközökkel küzd az ország szuverenitásának, területi integritásának helyreállításáért, elszakított területek visszaszerzéséért. Nem akar fegyvert fogni a szeparatisták, megszállók ellen, de háborúpárti szempontból ez is gyengeség, elhibázott politika.
A palesztin-zsidó konfliktus nincs befagyasztva, ott is forró a helyzet, viszont a békepártiak ott is tűzszünetet akarnak.
Arra én sem látok esélyt ezekben a politikai, katonai, konfliktusokban, háborúkban, hogy mindenki által elfogadott békeszerződést kössenek , rendeződjön a helyzet és véget érjen a feszültség.
#5
Éppen ez az.
Putyin is már látja, hogy nem tudja a háború, "különleges katonai művelet" kezdeti céljait elérni, az orosz hadseregnek nincs meg a kellő fölénye, a NATO egyre inkább támogatja Ukrajnát modern, pusztító fegyverekkel. Totális háborút, teljes mozgósítást, nagy eszkalációt nem akar az orosz vezetés, ezért lenne céljuk a háború leállítása, befagyasztása és az eddig elért eredmények alapján hirdetnének győzelmet és próbálnák azt sikerként eladni az orosz közvéleménynek.
Ha Szíriához, Ciprushoz, Szerbiához, Grúziához, Kínához hasonlóan Ukrajna is elengedné, hogy fegyverrel, harccal kell visszaszerezni az elszakított területeket, akkor létrejöhetne a tűzszünet.
Ha Ukrajna (és mögötte a NATO) átalakítaná a háborús céljait, ők is hirdethetnének győzelmet és leállíthatnák már az öldöklést. Vannak komoly nyugati, ukrán sikerek:
- Megvédték Ukrajna függetlenségét, szuverenitását, a kormány a helyén maradt az invázió ellenére és Ukrajna maradt a nyugati befolyási övezet része, nem került orosz befolyás alá.
- Folytatódik Ukrajna integrációja, közeledése a NATO-hoz, EU-hoz, nem engednek az orosz fenyegetéseknek
- Az oroszok által megszállt ukrán területek felét már felszabadították, kiűzték az orosz haderőt.
- Az orosz hadsereget meggyengítették (pl. a harckocsik felét megsemmisítették), nagy veszteségeket szenvedtek, most legalább 10-20 évig nem jelentenek majd veszélyt senkire. Hosszú idő lesz, amíg regenerálódnak az anyagi, szellemi, mentális veszteségekből.
- Oroszország nem érte el célját a NATO terjeszkedésének megállítására, NATO gyengítésére, éppen ellenkezőleg. Finnország, Svédország csatlakozott és a NATO jobban összezárt, mint korábban, összekovácsolódtak és nagy hadiipari fejlesztések zajlanak a NATO-ban, még erősebb lesz.
- A szankciók gyengítik az orosz gazdaságot, az orosz politikai vezetés nyomás alatt van. Hosszú távon -ahogy nő az elégedetlenség- Oroszországban is megindulhat majd a politikai változás, enyhülés és Putyin is már öreg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!