Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért támadják az ukránok az...

Miért támadják az ukránok az orosz Voronyezs radarrendszert?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár napban két Voronyezs-M radarállomást is megpróbáltak megtámadni nagy hatótávolságú drónokkal. Ez teljesen érthetetlen számora. A Voronyezs az orosz stratégiai korai előrejelző rendszer része. Az a rendeltetése, hogy ha kitörne a III. Világháború, és az USA ICBM csapást mérne az oroszokra, akkor még a légkörbe visszaérkezés előtt bemérhessék és elfoghassák az atomtöltettel felszerelt rakéta fejrészeket. Ennek semmi köze az ukrán háborúhoz, ergo az ukránok semmilyen katonai előnyre nem tennének szert, ha megvakítanák a Voronyezs rendszert. Ráadásul ők is jól tudják, hogy a hivatalos orosz katonai doktrina értelmében a korai előrejelző rendszer elleni támadásra az RF atomfegyverrel válaszolhat. Ezt akarják kiprovokálni az ukránok? Vagy mi értelme van ezeknek a támadásoknak?
2024. máj. 31. 09:10
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
83%

"Mert ez a rendszer a ballisztikus rakéták korai előrejelzésére szolgál. "


És itt a hiba a felvetésedben: a rendszer funcionalitásának kizárólagosságát és egyoldalúságát feltételezed.


Az OTH radarok elsődleges feladata a ballisztikus rakéták korai előrejelzése, de ezen -bizonyos kereteken belül - bármin tudnak követni, ami a levegőben van akár több ezer kilométerről is.


A Voronyezs-M rendszer 3 radarja lefedi Ukraknát,Fehéroroszországot, a Fekete-tengert stb, tehát Ukrajnát és környékét is.


Ha megnézed az elmúlt 5-6 hét eseményeit majd a várható/előrejelzett közelgő eseményeket akkor tisztán kirajzolódik egy minta.


-megrongáltak és lelőttek több A-50-es AWACSt

-szétlőttek lassan egy tucat légvédelmi komplexumot

-szétlőtték a Krímben lévő radarállomást

-szétlőtték a luhanszki nagy hatótávolságú radart

-megtámadtak a két repteret


A nyugati fegyverdonorok hozzájárultak az orosz területen lévő katonai célpontok támadásához valamint rebesgetik, hogy hamarosan megjönnek az F-16-osok ( plusz két AWACS ).


Szerintem elég egyértelmű, hogy a cél a front környéki légvédelem és koeai előrejelző rendszer teljes kiiktatása, mert amíg ezek vannak addig ukrán szinten a légi támadásra és légi támogatásra kevés az esély.


Ebbe a képbe úgy illeszkednek az OTH radarok, hogy pl a kazah határ melletti radar rálát a krasznodari/rosztovi régióra és a Fekete-tengerre. Ha a renger déli része felől érkezne nagy magasságban egy csapásmérő raj, azt ezzel a radarral látnák, ahogy a határ menti repterekre és csapatösszevonásokra hulló atacms rakétákat is.

A másik radar "belát" Ukrajnába,azzal monitorozható az ukrán légiforgalom, amit szintén nem szeretnének az ukránok.


Szerintem elég logikus amit csinálnak és előrejelzi mi várható: határ környéki ballisztikus rakétás támadások és vadászgépek érkezése.


Az orosz légierő és légvédelem nem móka, de nagy hatótávolságú radarok nélkül a képességeik korlátozottak. Az OTH radarokkal eddig látták mikor indult a HIMARS ami biztosított pár perc felkészülési időt, most átmenetileg ettől elesnek.

2024. máj. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

13.: Amit írtál, az számomra meggyőző és informatív, ezért nem is vitatom és hasznosnak jelöltem. Viszont van két olyan további kérdés, ami továbbra is nyitott:

1. Az ukránok a korai előrejelző rendszer elleni támadással szinte provokálják az orosz doktrinában rögzített taktikai atomcsapást, vagy azt, hogy az oroszok kénytelenek legyenek addig harcolni, amíg a hasonló veszélyek kiküszöbölése érdekében teljesen elfoglalják, vagy legalábbis működőképtelenné teszik Ukrajnát. Ha úgy merül fel a kérdés, hogy az oroszok a) atomfegyvert vetnek be, vagy b) teljesen el kell foglalniuk Ukrajnát, akkor a kínaiak az a) opció elkerülése érdekében teljes mellszélességgel oda fognak állni az orosz b) opció megvalósulása mögé. Ez lenne az ukrán érdek?


2. Úgy tűnik, hogy az ukránok ismét nincsenek tekintettel a fő patrónusuk, az USA érdekére, ui. az idézett források alapján úgy tűnik, hogy az USA nem most és nem úgy akarja megszüntetni a kölcsönös elrettentés doktrínáját, hogy az ukránok megvakítják az orosz korai előrejelző rendszert, ui. ebből olyan súlyos egzisztenciális kockázatok származnak, amelyekre most éppen nincs szükségük. Az ukránok már másodszor "szívatják" a háborúban az USÁ-t, az orosz olajlétesítmények megtámadását követően. Érthetetlen, hogy miért csinálják ezt.

2024. máj. 31. 11:08
 13/49 anonim ***** válasza:
34%

"Az ukránok a korai előrejelző rendszer elleni támadással szinte provokálják az orosz doktrinában rögzített taktikai atomcsapást"


Ilyen nincs az orosz nukleáris doktrinában. Ez a doktrina teljes félremagyarázás.


"vagy azt, hogy az oroszok kénytelenek legyenek addig harcolni, amíg a hasonló veszélyek kiküszöbölése érdekében teljesen elfoglalják, vagy legalábbis működőképtelenné teszik Ukrajnát."


Eddig is az volt a cél, csak mást kommunikáltak.


"akkor a kínaiak az a) opció elkerülése érdekében teljes mellszélességgel oda fognak állni az orosz b) opció megvalósulása mögé"


Nem fognak. Ezt már megtehették volna hónapokkal sőt már már évekkel ez előtt.


Szerintem a kettes pont is hibás. Az ukránok csak két OTH radart támadtak meg, a többi Voronyezs érinterlen valamint nem csak ez az egy rendszerük van az oroszoknak.

Az amerikaiak és az oroszok között nincs közvetlen konfliktus, a diplomáciai és kommunikációs csatornák hibátlanul működnek és épp nem akarják az amcsik a Földközi-tengerről vagy az Indiai-óceánról tengeralattjáróról megküldeni az oroszokat atommal.


A másik felével kapcsolatban: a diplomáciai nyilatkozatokat is a helyén kell kezelni. Amerikai érdek,olajár... 81 dollár egy hordó brent, 2002-ben 25%-kal drágább volt. Azóta az oroszok is kitermelés csökkentést hajtottak végre kétszer is ( mint tudjuk kényszerből ), az nem volt probléma? 2022-ben túlélték az amcsik a 101 dolláeos árat, pedig akkor az orosz finomítás a csúcson ment, most pedig 81 dollárnál milyen rossz szegényeknek.

2013-15 között stabilan 100$ feletti brenttel kellett együttélnünk, most mindenki úgy emlékszik rá vissza, hogy az volt a covid előtti konjunktúra aranykora...


Nem feltétlen az a mérvadó, amit épp kommunikálnak. Az amcsik a világ egyik legnagyobb olajkitermelői, a magas olajár nagyon is jól jön a kitermelőknek, a magas olajár gyorsítja az új források keresését. Emlékszik még valaki arra, hogy Venezuela ( ami igencsak jó viszonyban van az oroszokkal ) nemrég még le akarta rohanni Guyanat? Azt a Guyanat ahol az Exxon konzorciuma is kitermelési jogokat nyert a partközeli vizeken?


Az amcsik kommunikálnak valamit a piacok megnyugtatása érdekében, de nekik mint exportőröknek jól jön, ha orosz kapacitások esnek ki. Itt is érdemes a kommunikáció helyett a folyamatok alakulását vizsgálni.

2024. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:
15.: Több olyan szubjektív kijelentést tettél, amit nem támasztottál alá konkrétumokkal. Sőt, szinte csak ebből áll a válaszod. Ezzel nem tudok mit kezdeni és ezért nem is tartom hasznosnak a kérdés megválaszolásához. A személyes véleményedként természetesen elfogadom az általad leírtakat.
2024. máj. 31. 12:59
 15/49 anonim ***** válasza:
58%
Kíváncsi lennék mi volt ebven szubjektív, mire nem találtál ezeket igazoló objektív forrást :)
2024. máj. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:
Például az szerepel a 15. hozzászólásban, hogy az oroszoknak kezdettől Ukrajna teljes elfoglalása vagy működőképtelenné tétele volt a célja. Ehhez képest tudomásom szerint eddig az (volt) az elemzői konszenzus, hogy belementek volna abba a verzióba is, hogy annektálják Novorussziját, plusz fegyverszünetet kötnek, amivel megakadályozzák Ukrajna NATO csatlakozását. Ez a lehetőség a Voronyezs rendszer elleni ukrán támadással lekerült az asztalról. Ezen persze el lehet vitatkozni, de nekem nincs kapacitásom arra, hogy terjedelmes hitvitákat folytassak abban a 4-5 kérdésben, ami a 15. válasz kapcsán megnyílni látszik.
2024. máj. 31. 13:14
 17/49 anonim ***** válasza:

"Ehhez képest tudomásom szerint eddig az (volt) az elemzői konszenzus, hogy belementek volna abba a verzióba is, hogy annektálják Novorussziját"


Ezért próbálták meg elfoglalni Kijevet? :)

2024. máj. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
19.: Látod, pont erről beszéltem. Most akkor azon kéne elkezdeni szőrözni, hogy mit kell az alatt érteni, hogy "kezdettől fogva". Mi volt az az elbaltázott stratégia, amivel az oroszok nekiálltak a különleges katonai műveletüknek és milyen új stratégiára álltak át kb. egy hónap múlva. Vajon erre is érvényes-e még a "kezdettől fogva". Ez olyan, mint a mesebeli kásahegy. Újabb és újabb előkérdések bukkannak elő. Ez a fajta f@szméricskélés, amihez sem időm, sem kedvem nincs.
2024. máj. 31. 13:29
 19/49 anonim ***** válasza:

Ez nem virtuális pöcsméricskélés, ahogy utalsz is rá változott a helyzet, változott a stratégia és változott a kommunikáció. Nyilván mast kommunikáltak 2014-ben,2022-ben és 2024-ben.


Az elbaltázott első két hónap nem mesebeli fikció, az megtörtént.


Lehet belementek volna kevesebbe is, de azért nagy lendülettel rápróbáltak az egészre. :)


Térjünk vissza a radarhoz.

2024. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 Jeffrey Spender ***** válasza:
47%

# 3-as válaszoló


A Szovjetuniót 1991. december 8.-án feloszlatták.



# 6-os válaszoló


Mert Jelcin az szerinted milyen irányba vezette Oroszországot ?

2024. máj. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!