Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért gondolják, hogy ha majd...

Miért gondolják, hogy ha majd Ukrajna a NATO rakétáival oroszországi területeket bombáz vagy ukrán vadászgépek NATO repterekről bombázzák az oroszokat vagy az oroszok taktikai atomfegyvert vetnek be az ukránok ellen, akkor kitör a NATO-orosz háború?

Figyelt kérdés

Vagy ha Franciaország, Lengyelország katonákat küld Ukrajnába (ők is azt mondják, hogy nem a frontra fogják küldeni őket harcolni, hanem a hátországban támogatják majd az ukránokat).


Még a szakértők is folyton azt mondják ezekre, hogy az harmadik világháborút jelentene.


Szerintem sem a NATO, sem Oroszország nem akar egymással közvetlen háborút, harmadik világháborút, így inkább elnézik majd egymásnak, ha átlépik a vörös vonalat. Ha háborúba akarnának lépni egymás ellen, már könnyen találhattak volna rá indokot, de úgy tűnik sem Biden, sem Putyin, sem Macron nem akar újabb nagy európai háborút 80 évvel azután, hogy lezárták az előzőt.



máj. 28. 22:25
A kérdező szavazást indított:
Lesz háború a NATO és Oroszország között. Ahogy egyre jobban eszkalálják a háborút, ez elkerülhetetlenné válik majd.
Nem lesz közvetlen háború a NATO és Oroszország között, lenyelik a békát Brüsszelben, Washingtonban, Moszkvában.
Nem tudom.
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mert amiket írtál, az már vörös vonal lehet, amire Oroszország is odacsap.
máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 Nyilván lenne válaszlépés, ellenreakció ezekre, de én optimista vagyok, szerintem az nem a hadüzenet, hadbalépés, a másik fél közvetlen megtámadása lenne.
máj. 28. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

"Mert amiket írtál, az már vörös vonal lehet, amire Oroszország is odacsap."

Mint az eddigi kb 28 atlepett voros vonal eseteben?

máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

bár idáig is haltak meg külföldiek a harcokban, azok mindegyike önkéntesen, sok esetben a saját országának törvényeire fittyet hányva (magyar állampolgárok számára is pl. tilos idegen ország hadseregéhez csatlakozni) került oda, így haláluk nem okoz különösebb felháborodást hazájukban.


ha viszont valamelyik ország katonákat küld oda és azok egy része meghal, teljesen más helyzet. ilyen esetben nehéz lenne leszerelni az otthoniak haragját és az utáni vágyát, hogy megbűnhődjenek a felelősök.


ebből a szempontból még talán rosszabb, ha "csak" a hátországba küldenek embereket, mert akkor a közvélemény azt fogja gondolni, hogy nincsnek veszélyben, miközben az oroszok folyamatosan támadják a hátországot, azaz konkrétan veszélyben vannak és csak idő kérdése az első koporsó hazaérkezése és ezzel a felháborodási hullám beindulása.


szóval az eszkaláció szinte biztosra vehető.

máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mint az eddigi kb 28 atlepett voros vonal eseteben?"

Oroszország a politikai befolyásolást totális háborúvá eszkalálta kb 10 év alatt. Én azért kétszer is meggondolnám mit teszek és mit nem, mert az elmúlt évtizedben Oroszország bebizonyította, hogy nem fél a gázra lépni ha éppen arra van szükség. Egyáltalán nem úgy néz ki, hogy meghátrálnának.

máj. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Itt az a nagy baj, hogy Putyin Ukrajnával nem csak egy országot támadott meg, hanem fél világot, az egész nyugati világot. Ehhez történelemhamisítással és manipulatív eszközökkel készített egy sötét ideológiát és nyomja kifelé a hülyeséget. A nyugat is védené a saját érdekeit, így igazából egyik oldal sem tud már komolyabb pofavesztés, azaz a hatalma és tán Putyin esetében, élete veszélyeztetése nélkül visszalépni ebből.


Már az a tény, hogy most, ebben a korban, amikor a nemzetek között ilyen nagyra nőtt a gazdasági egymásrautaltság (70-80%, a 100 évvel ezelőtti 20%-hoz képest), amikor mindenki tudja, hogy egy második vh típusú koalíciós háborút a mai haditechnikával, MÉG HAGYOMÁNYOS FEGYVEREKKEL SEM lehetne megnyerni, szóval már ezek a tények is nagyon beszédesek. Hiszen ha ilyen őrült, felelőtlen, az emberéletek millióit is semmibe vevő aljas alakok vezetik a világot, akkor semmi jóra nem számíthatunk!

máj. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt az az ország amely fegyvereket biztosít egy háborúban álló országnak és még buzdítja is az adott országot arra, hogy eszkaláljon az az ország a másik hadviselő ország szemében legitim célpont lehet.


Tegyük fel Ukrajna célba vesz egy StormShadow rakétával Moszkvát.

Kina bűnös? Aki meghúzta a ravaszt, vagy aki a kezébe adta a ravaszt? Szerintem egyértelmű, hogy ki.



Másrészt, Ukrajna megtámadott egy Orosz nukleáris ballisztikus rakéta jelző radar rendszert, amit az Orosz fél a nyilvános doktrinája szerint azonnal atom csapással jutalmazhatott volna.


Az Ukránoknak én egy vízipisztolyt sem adnék a kezükbe. Szabad felhasználással.


Nagyon. Ismétlem nagyon közel voltunk egy atomháborúhoz.

máj. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szóval az neked nem is számít, hogy nem Ukrajna támadta meg az oroszokat, hanem fordítva?


Nem gondolod, hogy nagyon egyoldalú és agresszorpártoló a szöveged?

máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!