Az USA hadseregében mi a különbség a szárazföldi erők és a tengerészgyalogosok között?
Azt a flottát úgy mondják, hogy Haditengerészet, US Navy. Ennek a haderőnemnek a része a Marine Corps, nem pedig a szárazföldi haderőnemnek (US Army).
Vannak műveletek melyeket célszerűbb összességében a haditengerészettel végeztetni, de egyes részfeladatokat a szárazföldön kell végrehajtani
Hagyományosan a tengerészgyalogság lenne alapvetően az, amit a tengeren túli háborúkban bevetnek. Nem meglepő módon a haditengerészet rendelkezik tengeri szállítási kapacitással, ami lehetővé teszi, hogy a világ bármely pontján bevethető legyen. A légitámogatást biztosító anyahajókról nem is beszélve.
Persze, nagyobb, elhúzódó háborúkban a hadsereg is bevetésre kerül.
Hagyományosan a fegyverzetben is lenne eltérés, kevesebb nehézfegyverzettel és kevésbé nehéz fegyverzettel van felszerelve a tengerészgyalogság. De ez költséghatékonyság miatt többnyire nincs így, nagyjából egységes a fegyverzet, mert próbálnak minél kevesebb fegyver típust párhuzamosan használatban tartani.
Nekünk, mint szárazföldi népnek, akiknek nincs tengerünk, nem tűnik nagynak a különbség, ám a két haderőnemnek más feladatai vannak.
A szárazföldi hadsereg főkémt nagy kiterjedésú szárazföldi területeket ellenőriz, többnyire széles frontokon, nagy létszámú hadseregeket alkotva és hasonlóan nagy számú szervezett ellenség ellen.
A haditengerászet elsődleges cálpontjai tengeri objektumok, szigetek, félszigetek és ritkán van dolguk nagy számú ellenséggel, ezért őket sem szervezik hadseregekbe, csak kisebb speciális egységekbe, amelyeknek közük van a trngeri hadműveletekhez, például partraszállások rohamcsapatait alkotják.
A második vh. során a csapatszállító hajók oldalán hálók voltak.
A rohamcsónakok odaúsztak a hajóhoz, a taengerészgyalogosok teljes fegyverzetben és menetfelszerelésben a hálókon másztak le a csónakokba, hogy azok partra szállítsák őket.
Ilyen feladatokat a szárazföldi hadsereg tagjai nem gyakoroltak a kiképzés során, mivel nem volt dolguk többnyire hajókkal, tengerrel és szigetekkel, ha mégis, akkor azt előbb a tengerészgyalogosokkkal annyira bevették, hogy kikötőkbe lehessen a szárazföldi haderőt szállítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!