Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a katonaság egy hivatás...

Ha a katonaság egy hivatás (márpedig az), akkor miért kellene olyan emberekre is ráerőltetni, akik ezt nem érzik hivatásuknak? Miért lenne előrébb való ez más területeknél?

Figyelt kérdés
Ugyanilyen hivatás a mentős, az orvos, a tanár, a rendőr stb. Ezeket azonban nem akarják és nem is akarták általában az emberekre szuszakolni. A Ellentétben a katonasággal.
máj. 14. 10:25
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Az ukránok pedig rajtunk keresztül akarnak majd menni"


Ja, pont rajtunk keresztül? Nem a lengyeleken meg északi szomszédunkon át, csak pont nálunk? És azt is úgy, hogy letarolják az egész országot mint a mongol-tatárok annak idején? Akkor biztos úgy lesz, és ha lenne sorkatonaság akkor meg nem így lenne mert akkor már a határon feltartóztathatnánk őket azt' mehetnének Románián keresztül.

máj. 14. 12:34
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

#17: "Nem aggódok, csak ha egyszer 2004-ben megszüntették akkor nem értem miért emlegetik mostanság, miközben nincs egy mellette szóló érv sem." - A 11-es kommentben világosan leírtam az érvet.


#18 "De te is valamiért félsz. Mitől? Melyik szomszédunkról feltételezed hogy megtámadna minket?" - A katonai fejlesztések nem a jelenre reflektálnak, hanem a potenciális jövőre. Potenciális jövő, hogy Oroszország legyőzi és bekebelezi Ukrajnát, és mivel mi is orosz érdekszféra vagyunk ebbe az irányba továbbjön

máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
40%

#21: "Az ukránok pedig rajtunk keresztül akarnak majd menni

Ja, pont rajtunk keresztül? Nem a lengyeleken meg északi szomszédunkon át, csak pont nálunk?"


Lengyelország nem ellenséges ország Ukrajnával, ellenben Belarusszal és Magyarországgal. Valószínűleg Belarusz előrébb van egy ukrán támadási programban - lévén ott mozognak orosz, támadó csapatok - de azt is be kell látni, hogy az ukrán-magyar kapcsolatok "vihar előtti csend" szinten vannak.

máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
54%

#21 "Ja, pont rajtunk keresztül? Nem a lengyeleken meg északi szomszédunkon át, csak pont nálunk?"

A lengyelek ott állnak hatalmas hadsereggel a lengyel-ukrán határon. Majd pont oda mennek a délről, a frontról jövő vesztes katonai alakulatok, ahol tudják, hogy falba ütköznének és igen erős ellenállásba. Nem a sokkal közelebb levő és elvileg könnyebben átjárható magyar-ukrán határral próbálkoznak. Aha.

máj. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
45%

Erőltetni nem kellene. De pl. lehetne motiválni önkéntes területvédelmi erő részvételében férfiakat, akár nőket is.

Pl. úgy hogy olyan munkaidő kedvezmény járna erre, hogy ebben való részvételre motivált lenne ember (2 nap munkaidő kedvezményt kapna 1 db 12 órás összevonásra, 2 hetet évi 1 hét napi 12 órás összevonásra). Illetve aki ebben részt venne az svájci mintára otthon tarthatná a gépkarabélyt éles lőszerekkel.

https://www.youtube.com/watch?v=uNH6Qbrwu60


Ezen kívül maroklőfegyvert viselhetne is.


Svájcban nem is hallani terrorcselekményekről, ha tankkal jönnének terroristák, akkor páncéltörő rakétákat is pillanatok alatt felvennének raktárról a területvédelmi tartalékosok bármely faluban is.

máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Egyelőre senki sem erőlteti. De ahol van kötelező sorkatonaság, ott sok esetben van alternatív lehetőség is, helyette lehet kórházban dolgozni, stb. A probléma nem ez, hanem az, hogy egyes körök saját anyagi érdekei miatt a vezetőink beáldozzák a saját polgáraikat. Mert ők nem a hazát védik sosem, hanem felső társadalmi réteg anyagi érdekeit.
máj. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Sajnos kissé más lehet a magyar meg a svájci mentalitás, életfelfogás...


Nem tudom ha itt a lakosság nagy része legálisan viselhetne fegyvert azt mennyire használnák a rendeltetésének megfelelően...

máj. 14. 13:31
 28/33 anonim ***** válasza:
41%

Ezért jó az önkéntes területvédelem, ahol ez jól működik, ott mindenki a saját települését, lakónegyedét védi.

Pont ellenséges katonai erővel összeütközésre a legkisebb az esély, inkább lehet katasztrófaelhárítás, fegyveres bűnbanda, terrorcsoport, szökött bűnöző, stb. esetén úgy szolgálatba állás, hogy az üldözés marad a hivatásos rendőri/katonai szerv feladata, de az önkéntes tartalékosok elfoglalják őrhelyeiket, felveszik a géppuskákat, páncéltörő és légvédelmi rakétákat, műszaki zárakat aknákkal telepítenek.

máj. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
76%

25:

"Svájcban nem is hallani terrorcselekményekről..."


Nálunk sem.

Akkor meg miről beszélünk?


Terrorcselekmény utoljára az volt, amit Budaházy és társai követtek el még a Gyurcsány-kormány idején, és Novák Katalin, a Fidesz által hatalomba emelt, azóta megbukott köztársasági elnökünk kegyelemben részesítette az elkövető terroristákat.

De ennek nem sok köze volt a "szokásos" terrorcselekményekhez. Annál több a politikai küzdelmekhez.

máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Most az ukrán-orosz kapcsán az oroszokkal ellenséges országokban már elkezdődtek az oroszok által szervezett szabotázs akciók, ezek várhatóan eléggé erősödhetnek, ha a következő években fokozódik a szembenállás.

[link]


Ez ellen hatékony lehet területvédelem.

Most is az oroszok barátságtalan országok listáján van Magyarország is.

máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!