Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az hogy az izraeli légvédelem...

Az hogy az izraeli légvédelem tökéletesre vizsgázott az Irán által indított tömeges rakétatámadás ellen, felfogható egy kisebb főpróbának igazolva azt, hogy megnyerhető egy atomháború?

Figyelt kérdés

Mert soha a történelemben nem indítottak egyszerre ennyi rakétát és drónt, Izrael mégis tökéletesen sértetlen maradt (egy halálos áldozat se volt). Nos Izrael kicsi ország szóval ha a légvédelmének nagyságát felszorozzuk annyira amennyi a NATO kapacitása lehetne és az iráni támadóeszközök számát felszorozva pedig megkapjuk az orosz atomrakéták számát, akkor elgondolkodik az ember, hogy esetleg lehetett-e ez egyfajta főpróba arra, hogy egy tömeges atomrakéta támadást egy nagy katonai szövetség (NATO) milyen eséllyel tudna semlegesíteni.


Ukrajnában is látható volt, hogy még a Patriot is képes volt leszedni a csúcs-hiperszonikus orosz Kinzhal meg Zircon rakétákat. És akkor még nem is beszéltünk az AEGIS, Thaad, Iris-T és AI alapú légvédelmi technológiákról.


Az is eszembe jutott, hogy a "Dávid parittyája" és Arrow-3 is tökéletesre vizsgázott most az izraeli légvédelemben szóval a NATO ezeket is beszerezve akár magabiztosan indíthatna Oroszország ellen egy atomháborút mert annyira stabil, pontos rendszerek. Főleg ha belegondolunk, hogy az orosz propaganda felnagyítja a nukleáris erejét, mert ki tudja az atomtöltetek is milyen állapotban vannak...



ápr. 21. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
117 ballisztikus rakétát kellett volna elkapni, csak 110-et fogtak meg. Nincs 100%-os védelem, soha nem is lesz. És senki se örülne, ha egy atomrakétát semmisítenének meg a feje fölött.
ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért szivárogtak a hírek, hogy pár rakettya szépen beletrafált valami húdenagyon védett légibázisba. Az ukránoknál meg patriot ide, iris-t oda, azt lőnek szét a ruszkik amit csak akarnak. Legutóbb a patriot védőernyőjében lévő Kijev melletti hőerőművet úgy kivonták a zirconokkal a forgalomból, hogy legalább 5 év a javítása. Valahogy azt se szeretném kipróbálni, biztos leszedi-e a légvédelem a mach 24-el repülő, menet közben manőverező, csalitölteteket tucatjával kiszóró orosz ICBM-et.
ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Menet közben manőverező icbm... Max pályamódosításra képes, de manőverre.
ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Eleve ami kis területen jól működik, hatalmas területeket messze nem képes még közelítő hatékonysággal sem lefedni. Másrészt ha egy rakás atomrakéta pár száz méterrel vagy kilométerrel hamarabb robban, az égvilágon semmi jelentősége sem lenne.
ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Azért van egy hatalmas külömbség az ICBM ek és a sima ballisztikus rakéták között. Az ICBM ek jóval magasabb pályán és sokkal gyorsabban mennek. Az meg megintcsak erősen kérdéses hogy az űrben ha robban egy ilyesmi az milyen kárt tud okozni. 62 ben az amerikaiak próbáltak ilyesmit. Az eredménye nem volt vicces.
ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul atomot alapvetően nem robbantanak földetéréskor, mert nem hatékony. Több km-rel a földfelszín felett robbantják, nagyságtól függően. Nyilván ennyivel kevesebb idő van a rakéta lelövésére. És atomtöltetet ahogy már előttem is írták, nem légcsavaros drónok visznek, hanem a legmodernebb ballisztikus rakéták.
ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Robert C. Castel izraeli biztonságpolitikai szakértő azt mondta, hogy Izraelnek ez 3-4 milliárd dollárjába került, és ennél jóval kevesebbe került Iránnak a támadás.

Korábban a jemeni hútik 20 ezer dolláros (iráni) drótjait a britek, amerikaiak 1-2 millió dolláros rakétákkal lőtték le.

ápr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Bőven megéri. A földön nyilván az emberi életek a legdrágábbak ha lakott területre megy a rakéta. A konkrét támadás esetén a katonai bázisokon rengeteg repülő, kémrepülő és egyéb értékes dolgok vannak. A légibázison megsérült egy C-130. Csak ennek az ára 70-80 millió dollár. Tehát bőven megérte. Főleg, hogy amúgy a legdrágább becslések 1.5 milliárdra tették a védelem árát.


Jemen esetén ugyan ez. A hajók ára 80 millió dollár körül van. Ami rajtuk van áru, pedig jóval több is lehet, főleg a mai árak mellett. Egy sima tanker értéke is mindennel 200 millió dollár körül van. A légvédelmi rakéta nem tétel a hajóhoz képest. Eddig kb 100 kereskedelmi hajót akartak kilőni. Szerencsére alig vannak találatok, 2 hajó szenvedett komolyabb kárt, az egyik elsüllyedt. Persze közben Egyiptom csődbe ment, mert a Szuezi csatorna forgalma beszakadt. Már tavaly vagy azelőtt a csőd szélén álltak, akkor kaptak hitelt. Az a hitel pont annyi volt, amennyi kiesett a csatorna bevételéből, csak ők akkor még azt a pénzt nem ennek a pótlására vették fel. Szóval most az Arab Emírségek adott hitelt nekik, így menekült meg Egyiptom. De azért pusztuljon Izrael, miközben az orosz, kínai, görög hajók vesztettek rajta, állami szinten pedig Egyiptom majdnem beledöglött.

ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fent is írják egy lassan vánszorgó drón, vagy éppen cirkálórakéta, szimpla taktikai ballisztikus rakéta nagyon NEM ugyanaz a kategória mint egy ICBM robbanófeje!

Utóbbi többszörös hangsebességgel zuhan vissza a légkörbe, s nem kell "talajt fognia", 4-6 km magasságban működik el. Az elfogórakétának a brutális sebességgel visszatérő, a pályáját sokszor korrigáló, manőverező robbanófej "elé" kellene érkeznie viszonylag nagy pontossággal úgy, hogy közben neki is meg kellene tennie addig a magasságig az utat.

ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy nincs tökéletes légvédelem, ahogy lelőhetetlen rakéta sem. Nem tudom, hogy a kérdező, emlékszik-e még rá, vagy látta, de eléggé beleégett sok embernek a retinájába amikor tavaly, az első ukrán patriotok beüzemelése után pár héttel a ruszkik elintézték a kindzsallal a Kijevet védő rendszert. A felvételen az látszott, hogy a patriot kb 20 mp alatt kilő 32db!! elfogórakétát, darabonként 4 milló dollárral az érkező kettő kindzsalra, majd miután kifogytak az ütegek a rakétákból, pár másodperc múlva látszott a kilövés helyére két hatalmas becsapódás. Ez az egy jelenet megmutatta, hogy kb mi is a szitu a patriot vs hiprszonikus rakéta fronton. Később számos olyan kindzsal lelövést jelentettek az ukránok, amikor az oroszok állítása szerint nem is volt indítás. Ukrán megerősítés szerint, pedig az eddig indított kb 300 db kh-22 rakéta közül egyet se tudtak elfogni. Különben megy a hazudozás mindkét fél részéről, de ha csak a patriotot nézzük, már itt nagyon kilóg a lóláb. Elméletileg az ukránok két rendszert kaptak, viszont a ruszkik már bizonyítottan legalább hármat kilőttek, állításuk szerint már jóval többet. Az hogy több patriot van az ukránoknál mint kettő, az is bizonyíthat, hogy a frontvonalhoz is elvittek belőle, és lehet nem is egyet. Az is árulkodó lehet, hogy annyira elfogytak a szövetségeseknél a patriot ütegek, hogy még a szlovákoknak S300 rendszerekért cserébe beígért rendszert se tudták szállítani. Az hogy biztos szállítani akartak a szlovákoknak, az bizonyítja, hogy a szállításig ideiglenesen előbb a németek, majd az olaszok látták el a légvédelmüket, de idővel mindkét csapat lelécelt, úgyhogy jelenleg nincs légvédelem a szlovákoknál. Annyira nincs felesleges patriot, hogy a hollandok összedobták az árát, hátha valaki megszabadulna érte a sajátjától, amit úgy néz ki a németek meg is lépnek. Magából munícióból is annyira leürült a készlet, hogy az USA-NATO a japánoknál haknizik, hogy gyártsanak már ők is többet, mert a nyugati termelés nem fedezi a felhasználást, a raktárak meg már üresek.

Az orosz új fejlesztésű avangard ICBM, pedig jelenleg az elfoghatatlan kategória. Mélyen orosz területről indítják, meredek röppályán, így elkerülik hogy emelkedő-gyorsuló fázisban lelőjék a rakétát, amire gyakorlatilag 25 éve gyúr az USA az oroszokat körbevevő aegis-thaad rendszereivel. Miután leválnak a légkörben 20+ mach-hal manőverező sikló-robbanófejek, gyakorlatilag csak a fegyver működőképességétől függ, hogy célba ér-e. A satan2 rakéta minden komponense orosz gyártás, és ha külföldi mosógépcsippes kisebb rakétákkal xarrá tudják lőni az ukránokat, én nem reménykednék abban hogy olyan ürprogrammal, mint amilyen nekik van, ne tudnának jó nagyrakétát építeni.

ápr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!