Melyik légvédelmi rendszer képes lelőni a Hiperszonikus rakétákat ?
#2
De pont tegnap. 2 db ment Krímből Kijevbe de elvileg lelőték őket egy lakótelep felett
#3
Ahhoz képest hogy lelőtték őket, szépen taccsra vágták az ukrán SZFB irodáját, meg a repülőtéri légvédelmet. Onnan tudják hogy zirkon volt, hogy a radarmérések alapján 11500 km/h-val repült, és a röppályája alapján nem kvázi-ballisztikus volt mint a kindzsal. Ne dőlj be az ukrán-atlanti propagandának, hogy 50 indított rakétából rendszeresen 70-et lelőnek, amit nagy számban lelő a légvédelem azok a shaidok, de ezeket pont azért küldik, hogy kimerítsék vele a légvédelmet, de ezek közül is jó pár célba ér.
5/5
Nem, én a moszkvai propagandának dőlök be hogy 30 indított rakéta 180 találatot ér el 210 helyen.......
A Cirkon és Kinzal HCM 9-10 Mach sebességű, és manőverez.
Légvédelmi rakétaütegek rakétái: orosz S-400, S-500 14 Mach, S-300 6,5-8 Mach, amerikai Patriot 3,5 Mach
Ha légvédelmi rakétaüteg rakétát indít HCM-re, akkor a HCM képes kitérő manőverre (aerodinamikai vezérlőfelületekkel, tolóerő-vektorvezérléssel), utána kezelőszemélyzete már a célkönyvtárból másik célpontra kénytelen vezérelni.
A A Cirkon és Kinzal világpiaci ára kb. 10 millió dollár(előállítási költsége kb. 1 millió dollár Oroszországban), a légvédelmi rakéták darabja világpiaci áron 1-2 millió dollár. Orosz szemmel azon is kell gondolkodni, hogy ha már nem lehet értékes célra vezetni a HCM-et légvédelmi rakéta támadás miatt, akkor hagyják, hogy inkább lelője légvédelmi rakéta, mint hogy pl. belevezessék lakóházba, iskolába, stb.
Kb. az most az orosz szemlélet, hogy az ukrán légvédelmet ez is fogyasztja.
#6
Szoktam ruszki propagandaoldalakat is nézegetni, és ott nem szoktak számadatot közölni, csak azt, hogy " a rakéták a kijelölt célokat leküzdték"
jelentsen bármit is ez. Lehet az is egy kijelölt cél, hogy elpufogtassanak rá egy csomó légvédelmi rakétát. Különben a zirkon SZFB találatot ma több nyugati hírportár képekkel is megerősítette, és nagyon nem úgy tűnik ahogy az ukránok állítják hogy csak törmelék hullott az épületre, mivel konkrétan eltűnt az egész épület.
A lelövések többségét valószínűleg Patriottal érték el. A Patriotot dedikáltan ballisztikus fejek elhárítására IS tervezték, de akár más ütegek (pl. NASAMS) is alkalmasak lehetnek az elfogásra.
#7 a légvédelmi rakéta nem "utoléri" a beérkező rakétát, fejet, hanem azt keresztező ütközési pályára áll és tőle 5-20 méteres távolságon belül elműködik, az útjába repeszfelhőt szórva ami azt megrongálja. A "hiperszónikus" rakéta nem észleli a rá indított légvédelmi rakétákat (lévén, hogy nincs benne sem radar, sem besugárzásmérő) hanem az előre betáplált pálya mentén mozog, a megközelítési útvonalon is 1-1 manőverrel korrigálva a pályáját.
" A lelövések többségét valószínűleg Patriottal érték el. A Patriotot dedikáltan ballisztikus fejek elhárítására IS tervezték, de akár más ütegek (pl. NASAMS) is alkalmasak lehetnek az elfogásra. "
Meg egy nagy lópéniszt. A Patriot egy elavult rendszer, az orosz hiperszónikus rakétákhoz képest. (Arról meg ne is beszéljünk, hogy az amerikaiak soha sem voltak elég jók a földi telepítésű légvédelemben. A Patriot-ot nagyon felhypeolja a nyugati és ukrán média, hogy így meg úgy sikeres, igaz hogy a ruszkik szarrá bombáztak/rakétáztak már mindent. Az USA mindig is a saját légierejére, vadászgépeire támaszkodott ha a légtérvédelem volt a cél). Kizárt, hogy le tudjon szedni egy normálisan működő (azaz nem hibás!) hiperszónikus rakétát. Vannak fejlettebb nyugati légvédelmi rendszerek, de a Patriot az pont nem tartozik közé. Az USA-nak még mindig nem sikerült hiperszónikus rakétát előállítania, holott már Észak-Korea is sikeresen kifejlesztett egy sajátot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!