Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy 100 megatonnás cár bomba...

Egy 100 megatonnás cár bomba hatóanyagából hány taktikai bomba jönne ki?

Figyelt kérdés
Ugye minél nagyobbat építenek, annál hatékonyabb. Ebből kb. mennyi 50 kilotonnás jönne ki? Mondjuk 150-200db? Vagy az már nagyon túlzás?
febr. 29. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Azt nem tudom de az biztos Napóleon annak idején mikor közéjük vágták,az egész sereg már ami maradt fej-vesztve szaladtak franciába.
febr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A "cár" bomba egy három fázisú atomfegyver volt, amiben az indítótöltet, vagyis az első fázis, egy sima hagyományos maghasadásos atomtöltet, a következő fázis a termonukleáris (fúziós) rész, ami trícium-deutérium töltet, amivel el tudnak menni kb 2-5 Mt-ig, és a harmadik fázis egy természetes (nem hasadó) urán köpeny, ami a fúziós rész robbanásakor keletkező rendkívül intenzív neutron áramra mégis hasadóanyaggá változik, és ez adja az elméletileg korlátlan hatóerőt. Ebből a felépítésből látszik, hogy tényleges hasadóanyag, csak egy atomtöltetre lenne elegendő, a többi anyag úgymond hétköznapi, önmagában semmire se jó.

#1

Napóleon serege atom nélkül is fejvesztve menekült a végén, talán a 600 ezerből ha pár tízezren élték túl a hadjáratot.

febr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

1 db ahogy a #2-es is írta, mivel csak egy db fissziós töltet van benne.

A nukleáris töltetek kicsit bonyolultabban működnek annál, mint a hagyományos robbanóanyagok, hogyaszongya' ugyanolyan működési elvű, elrendezésű töltetnél veszünk kétszer annyi hatóanyagot, duplára növelve a tömegét és máris kétszeres a névleges hatóerő.

#2 pár évszázaddal eltévesztetted a dátumot :) A cár bombát a XX. században robbantották fel, ez csak egy fantázianév volt, hogy biz' ez jó nagy. Napóleon meg kicsit korábban kolbászolt az orosz pusztában.

febr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 PMC Wagner ***** válasza:
64%
#2 Nem vagyok atomfizikus de szerintem az ami az interneten és a könyvekben ami levan írva szerintem szándékosan téves félrevezetés. Még az is lehet hogy sokkal egyszerűbb a dolog isten tudja . Máskülömben tekintve hogy mennyi minden eltünt és a fekete piacra került főleg az SZU széthullása után már elég sok szervezetnek lenne nukleáris bombája, de szerencsére nem így van
febr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 sem hasadóanyag, sem töltet nem tűnt el. A ruszkik a tölteteket szállították első körben vissza ahonnan csak tudták. Az ukránok meg odaadták anno saját maguktól... Ha valahol rés lett volna a pajzson, ott a CIA, Moszad tripla árat ajánlott volna (saját jól felfogott érdekükben).

Ami a nukleáris fegyverek fizikáját illeti... igen, a publikus leírások folyamatosan változnak, s kezdő magfizikai tudással is könnyen kiszámolható, hogy azok abban a formában nem működőképesek. Viszont maga a "hardware" közel 80 éves technológia... Nem akkora ördöngösség, hogy közepes magfizikai ismeretekkel, megfelelő laborháttérrel, mérnöki támogatással a mostani számítástechnikai kapacitások birtokában ne lehetne összerakni egy úgy-ahogy működőképes töltetet HA van hozzá megfelelő minőségű, mennyiségű hasadóanyag. Ez utóbbi a bibi, mert azért azt nem lehet a sarki boltban megvenni.

márc. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#2-vagyok, lehet megkövetem magam, mivel rémlik hogy láttam valahol egy videót a cár-bombáról, és a ott szó volt a tényleges szerkezeti felépítésről, és abban az volt, hogy több fissziós indítócseresznye is volt a bombában, ha jól emlékszem összesen négy, amit egyidejűleg robbantottak, fókuszálva az energiát. A lényegen nem változtat, nagyságrendileg még így se annyi taktikai fej jönne ki belőle, mint amennyire a kérdező a hatóerő miatt számolt. Nem olyan egyszerű nagy tölteteket készíteni, közel sem arról van szó, hogy egy sima fissziós töltetre rápakolunk annyi tríciumot-deutériumot meg uránt amennyit elbír még a repülő, és akkor kapunk egy cár-bombát. A geometria, a töltetek elhelyezése a kritikus, különben még azelőtt szétesik a bomba mielőtt az anyag normálisan maghasadna, vagy fúzionálna. Az első atombomba 5 tonnás volt, és 15 kT hatóerőt hoztak ki 80 kg uránból, a 70-es évekre a 15 kT hatóerőt kihozták egy 80 kg-os fejből, amiből az urán kb 15 kg volt.
márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.: "15 kT hatóerőt hoztak ki 80 kg uránból, a 70-es évekre a 15 kT hatóerőt kihozták egy 80 kg-os fejből, amiből az urán kb 15 kg volt."


És 15kg uránból hány kT-t lehet kihozni, mi az elméleti határ?


A cár bombában milyen hasadóanyagból mennyi van, és ezek külön-külön mekkora hatóerőt adnak?

márc. 1. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 a cár-bomba kétfázisú töltet volt, azaz csak az indítótöltet volt fissziós, a második fázis nem hasadó- hanem "egyesülő" anyag (lítium-deutérium keverék).

Elméleti határ... egy U235 bomlása ~202,5 MeV, a tömegszáma mekkora lehet egy U235 izótópnak? Szóval ennyi gramm 1 mol U235. 15 kg / tömegszám = ennyi mol van benne, azt felszorzod a fenti hasadási energiával és máris megvan az "elméleti határ" :)

Azért az idézőjel, mert fizikailag is képtelenség a teljes kiégés, még a nap belsejében összepréselve, teljes neutronfluxus mellett SEM fog kiégni soha a teljes hasadóanyag-mennyiség.

Egyébként a töltetekben már régesrég plutónium van. Kisebb a kritikus tömege és sokkal jobb hatásfokkal ég ki, főleg hogy rápréselnek még reflexiós réteget is, de maga a hasadóanyag sem 100%-os tisztaságú (főleg hogy moderátorral szokás elkeverni - ez többnyire szén - vagy kitudjami milyen arányban, de nem akarom hogy lelőjjön a CIA 😂😂😂).

márc. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!