Oroszország el fogja foglalni valaha Odesszát?
Mi az akadálya ennak? Elvileg előrehaladnak, de csak légysz** méretű településekért hónapokig szenvednek.
És amíg Odessza nincs elfoglalva, addig az ukrán kereskedelem és partmenti támadás él és virul.
"Az ukrán hadsereg nem fog teljesen összeomlani"
Kamu.
"Ha ez a veszély komolyabban fennállna, akkor annak inkább elébe mennének fegyverszünettel, tárgyalásokkal."
Mondani könnyű, de ha a Nyugat tisztában van vele hogy az ukrán hadsereg az összeomlás szélén van, akkor Oroszország is. Ebben a helyzetben pedig Oroszországnak nem éri meg egy félig-meddig elfogadható békét kötni, inkább vár még fél évet és annektálja az egész országot. Az elmúlt két év eseményei remekül mutatják a békekötésre való hajlandóságot, amikor Ukrajna nyeregben érezte magát a harkivi offenzívával és az oroszok Herszonból való visszavonulásával, Zelenszkij rendeletben tiltotta meg a békekötést és azt mondta egy éven belül visszaveszik a Krímet is. Ekkor az oroszok többször kiemelték, hogy szeretnének békét kötni és Törökországgal is voltak ilyen irányú törekvések mintkapcsolattartóval. Majd most, amikor Oroszország vette át újból a kezdeményezést, Putyinnak már nem olyan sürgős az a békemegállapodás. Ha Ukrajna az összeomlás szélén lesz, Oroszország semmilyen formában nem lesz rákényszerítve a békére, Ukrajna pedig egy megalázó, feltételek nélküli békekötést nem fog elfogadni amíg teljesen össze nem omlik az ország.
Egyébként biztos vagyok benne hogy célként szerepel Oroszország számára Odessza elfoglalása, ahogy nyilván az annektált megyék teljes elfoglalása is, csupán az a kérdés hogy ezt mikorra és milyen áldozatok árán tudják majd elérni.
Oroszország az elmúlt egy évben csak pürrhoszi győzelmeket tudhat magáénak. Egy-egy szétlőtt, szétbombázott kisvárost foglalt el hosszú idő és nagy ember és hadianyag veszteségek mellett.
Ha semmi nem változik, akkor előbb megy anyagi csődbe Oroszország, minthogy elfoglalja akár csak a Donbasz egészét. Pár évig el lehet játszani, hogy hadseregre költünk, az infrastruktúrára nem, de utána előjönnek a bajok. Valószínűleg nem véletlen, hogy az ukránok némi taktika váltással egyre inkább támadják az orosz hátországot, gyárakat stb.
Ez a háború már anyagháború. Az nyer, aki tovább tudja vagy hajlandó finanszírozni a pufogtatást. Egyik fél se a besorozható lakosságból fog kifogyni.
Montecuccoli: "A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz.".
Ez ma is igaz. Így nézve, a szankciókkal súlytott Oroszország nem áll rosszul a "Fél Világ" ellenében. Ennek a háborúnak az EU lesz a nagy vesztese. Bármi lesz a vége... :(
# 15
A németek küldtek hadisegélyt Ukrajnának, abban a 4,000 tüzérségi lőszer a legjelentősebb tétel.
Ezzel az a baj, hogy 4,000 tüzérségi lőszert egynéhány óra alatt ellövik, ellenben a legyártásukhoz két hónap kellett.
Ez azt jelzi, hogy a Nyugaton (az USA-t és Dél-Koreát kivéve) nincsen semmilyen hadiipar, és két év alatt sem tudták felvenni a versenyt. Az USA meg nyíltan megüzente, hogy a háborút az EU-nak kell finanszíroznia, nem neki.
"Az USA meg nyíltan megüzente, hogy a háborút az EU-nak kell finanszíroznia, nem neki."
Vagyis fizethetünk az USA-nak, hogy viszik a technikát, és hadianyagot az ukránoknak. A kőr bezárul, megint eljutunk oda, hogy Európa szop, az amerikai hadiipar, vagyis az egyedüli húzóágazatuk meg szárnyakat kap. Olyan I.-II. vh.-s dezsavű az érzés, csak egyenlőre nem itt repkednek a bombák.
#18
Nem vagyok irigy, legalább a darabonkénti több százmilliós árból, pár százezer munkabér és járulékai itt maradnak stadionra. A többit úgy is benyeli a Rheimetall, mivel maszek cég. A háromszorosan túlárazott vételárat meg ursuláék szépen kiosztják (vagyis elvonják) arányosan a tagállamoktól, vagyis mindenképp szopó ágon vagyunk.
"Hatalmas botrány Németországban. A kormány felfújt áron látta el Ukrajnát harcra alkalmatlan páncélozott járművekkel - BILD
A német kormány 48 APC páncélozott gyalogsági járművet adott át az ukrán fegyveres erőknek, amelyek gyakorlatilag használhatatlanok voltak a harci műveletek során. A Bundeswehrnél szolgálatot teljesítő gyalogsági harcjárművekkel ellentétben nem rendelkeznek tüzérségi, rakéta- és aknavetőtüzekkel szembeni ellenálló páncélzattal – tette hozzá az újság.
Úgy döntöttek, hogy a páncélozott járműveket Kijevbe szállítják alacsony költségük és gyorsabb szállítási idők miatt.
Ugyanakkor a páncélozott járműveket a piaci ár közel háromszorosáért vásárolták. A világpiacon az APC páncélozott járművek körülbelül 200 000 euróba kerülnek, a német védelmi minisztérium darabonként 600 000 eurót fizetett értük."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!