Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hitiler hogy számolhatta el...

Hitiler hogy számolhatta el ennyi magát az oroszok ellen zseniális tábornok létére?

Figyelt kérdés
Nemhogy a kituzott celt, nem erte el, hanem inkább csúfos vereség lett belőlle
febr. 3. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sokmindenben elszámolta magát, ebben is.
febr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem a számolás volt rossz, hanem a problémamegoldó képessége. Teljesen természetes hogy valaki nem tud mindent előre megjósolni, de nem készültek fel megfelelően a lehetőségekre, és amikor inkább védekezni kellett volna, akkor is támadtak, mert Hitler megrögzött célja volt minél előbb legyőzni a szovjeteket. Ha a tél beállta előtt inkább beássák magukat, látva hogy nem tudják elérni a kitűzött célokat, akkor egyrészt több ember maradt volna a nyugati front védelmére, másrészt könnyebb lett volna az utánpótlás is, a még közelebb lévő csapatoknak.

Hitler nem elszámolta magát, hanem túl sokat akart egyszerre és azt túl gyorsan akarta. Ha megfontoltabb és előrelátóbb lett volna, sokkal jobb eredményeket ért volna el.

febr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Hitler sosem volt tábornok, tizedes volt. És pont ez a lényeg hogy nem hallgatott rájuk és átvette tőlük az irányítást
febr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudjuk, hogy Hitler és tanácsadói hogy számoltak.


Lehet, hogy tisztában voltak azzal, hogy a Szovjetunió megtámadása nagyon kockázatos lépés, de érdemes most megpróbálni, mert később csak nehezebb lenne a győzelem és ha a németek nem támadnak, akkor később a szovjetek támadnak a háború során idővel megerősödve. Úgy érezték az időhúzás a Szovjetuniónak kedvezne.

Japánban is volt egy ilyen dilemma az Amerikai Egyesült Államok elleni háború kapcsán. Sokan látták, hogy ez nagyon kockázatos, kicsi az esély a győzelemre, de úgy vélték, hogy ha 1941-ben meg sem próbálják, biztosan veszítenek.


Németország és Japán is túlzásba vitte az expanziót, háborús terjeszkedést, a háború folyamatosan eszkalálódott. Alapvetően szerintem ez az elhibázott politika vezetett a teljes vereséghez, a katonai dolgok másodlagosak e mellett.

febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 DK-s ***** válasza:
100%

Hitler a legkevésbé sem volt zseniális. Kitalált egy módszert, a villámháborút, ami az esetek 99%-ában bejött neki.


Az a fránya 1%. Az baxott ki vele. Ott elfogyott a "zsenialitása".

febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Közrejátszott ebben a finn háború, ahol a kezdetben 175 ezres finn haderőre egymilliós haderőt küldött rá Sztálin (tankokban és repülőkban is nagy fölényben voltak), a katonai elemzők (szimpátiától függetlenül) eleinte villámháborús Szovjet győzelmet jósoltak, valójában meg a Vörös Hadsereg csak kínkeservesen, aránytalanul nagy áldozatokkal haladt előre. Négyszázerres szovjet veszteségnél békét kötöttek, Finnország nem jutott a Balti államok sorsára, "csak" területeket vesztett.


Hitler azt gondolta, hogy ha a "félárja" finnek ilyen hatékonyan harcolnak az alsóbbrendű szlávok ellen, akkor az ő árja hadereje a számok ellenére (a SZU-nak a Barbarossa indulásakor több tankja, repülője és lövészkatonája volt, mint Németországnak) sétagaloppban zúzza szét a Vörös Hadsereget. Eleinte be is jött ez az elképzelés, két dologban tévedett:

-a támadó morál nem azonos a védekezési morállal, főleg miután a sztálini propaganda felvilágosítta a népet, hogy nem a demokrácia jön el, hanem az etnikai tisztogatás, Oroszország Anyácska Lebensraummá válik

-Tél tábornok, raszputyica és egyéb logisztikai kihívások nem voltak kellő súllyal figyelembe véve a tervezéskor

febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kürasszír ***** válasza:
67%

# 5


IDÉZLEK: "Hitler a legkevésbé sem volt zseniális. Kitalált egy módszert, a villámháborút, ami az esetek 99%-ában bejött neki."


Hitler valóban nem volt zseniális, sőt.


A villámháborús hadviselést sem Hitler találta ki, neki tulajdonképpen semmi köze sem volt hozzá.


A villámháborús, páncélos hadviselést eredetileg nem is a németek dolgozták ki, hanem a britek, a franciák és a szovjetek. Csak a brit, francia és szovjet legfelsőbb hadvezetés nem ismerte fel a jelentőségét és nem is alkalmazta időben.


A briteknél J.F.C. Fuller vezérőrnagy 1920-tól kezdődően dolgozta ki a villámháborús, páncélos hadviselés elméletét, első a témával foglalkozó műve: Tanks in the Great War, 1914-1918 (1920).


A franciáknál Charles de Gaulle 1934-ben megjelent, Vers l'Armée de Métier (A professzionális hadsereg felé) és Émile Mayer, neves katonai teoretikus játszott meghatározó szerepet e téren.


A szovjeteknél az 1920-as, 1930-as években megjelent, Svecsin, Frunze és Tuhacsevszkij nevéhez főződő mélységi hadművelet (Глубокая операция) koncepciója volt a villámháború megfelelője.

febr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 kürasszír ***** válasza:
100%

# 4


IDÉZLEK: "Nem tudjuk, hogy Hitler és tanácsadói hogy számoltak."


De pontosan tudjuk, mert rengeteg korabeli német hivatalos forrás maradt fenn, továbbá szinte az összes jelentős, a világháborút túlélt német tábornok írt emlékiratokat, amelyekben szintén részletezik a témát.

febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kürasszír ***** válasza:
81%

Kedves kérdező!


Hitler nem volt "zseniális tábornok", sőt, sem zseniális nem volt, sem tábornok. Hitler legmagasabb katonai rangja mindössze tizedes, Hitler még alacsonyabb tiszti rangot sem szerzett, nemhogy tábornokit.


Hitler soha nem vezetett hadseregeket és soha nem nyert egyetlen csatát sem. Csak a hátországból osztotta az észt, úgy, hogy ő maga egyáltalán nem értett a hadvezetéshez.


A II. világháború több katasztrofális német katonai vereségének éppen Hitler totális hozzá nem értése volt az elsődleges oka.

febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Tudta, hogy ellenségek veszik körbe (franciák, angolok, szlávok és zsidó vezetőik) és ha nem támad előbb utóbb őt támadják meg. A franciák és a Kelet Európai szlávok (csehek, lengyelek, szerbek) legyőzése után két halálos veszély még mindig jelen volt. Az angolokat legyőzni nem volt sok esély mert sokkal erősebb hadiflottájuk volt így a partraszállás lehetetlen, ezért bombázással akarta legyengíteni őket de ez sem vezetett sikerre. Eközben már készült a legveszélyesebb ellensége elleni támadásra, a Szovjetúnió mind létszámban ásványkincsekben és ipari termelésben is erősebb volt ezért nem várhatott a támadással mert nem várhatta meg, hogy a SZU erősebb hadsereget építsen mint az övé. Mindent vagy semmit alapon megtámadták a SZU-t 1941 nyarán eleinte meglepően jól haladtak és sokáig jutottak de Moszkvánál, Sztálingrádnál majd később Kurszknál is vereséget szenvedtek innentől már a SZU katonailag is fölényben volt és egyedül is legyőzte volna Hitleréket amit csak felgyorsított az amerikai-angol-kanadai partraszállás 1944ben. Hitlernek a győzelemhez sokkal nagyobb hadsereggel kelett volna támadnia és korábban tavasszal, de nem várhatott még egy évet.
febr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!