Ukrajna mire menne többel, 220 db WZ-551, vagy 10db lynx harcjárművel?
Azért így adtam meg a mennyiséget, mert a wz-551 400 000 usd, míg egy lynx 9 millióba kerül.
Ha mindet profi személyzet vezeti, akkor melyikkel mennének többre?
Csak azért kérdezem, mert próbálom megérteni, hogy nekünk mi szükségünk volt a legmodernebb cuccokra? Mert értem én, hogy a kínai harcjármű egy buta, egyszerű cucc, de megvan a tűzereje. Ha támadás érne minket, akkor ugye a jármű kilövésére is drága fegyvereket használnak. Továbbá ha a túlélésért küzdenénk, akkor új embereket kellene besorozni, és egy ilyen eszközre gondolom, jóval rövidebb ideig tart a kiképzés.
#20 huzagolt lövegből is indítható kommutatív lövedék! A forgás szögsebessége nem akkora, hogy nagyon el tudná téríteni, teríteni a plazmasugarat.
KE becsapódásakor nem sima fémforgács keletkezik, a lövedék által leadott mozgási energia jelentős része hőenergiává alakul ami megolvasztja a fémet. A túloldalt ahol kibukkan nem sima "hideg" fémforgács fröcskölődik szét hanem olvadt acél.
20.: Bocs a javításért, a tokot sabot-nak hívják, de köszi a hosszú választ!
21.: A szegényített uránnak azért is van annyira jó átütőképessége, mert önélező! Azt tudom, hogy amikor becsapódik az ilyen típusú lövedék, a körülötte lévő emberek eléggé megszívják az uránpor miatt.
Az tuti, hogy nem keletkezik olvadt acél. Gondolj csak bele, az uránnak alacsonyabb az olvadáspontja. Ha megolvadna, akkor egyszerűen csak szétplaccsanna a páncélon, és nem sok kárt tenne benne. Az viszont lehetséges, hogy eléggé felmelegíti, és ezáltal gyengül a páncél szerkezete, könnyebben áthatol, de hogy nincs olvadt fém, az teljesen biztos!
#22 semmiféle önélezés nincs! Azért használnak uránt mert még az ólomnál is magasabb a sűrűsége -> ugyanakkora tömeg kisebb helyen "fér el" -> ugyanakkora tömegnek kisebb a "kontatálódási" felülete a páncélzaton.
Megolvad a lövedék is na és? Attól még a mozgási energiája viszi tovább előre, folyamatosan adja le az útjába kerülő páncélzaton (azt közben megolvasztva ahogy a mozgási energia hővé alakul). Nézz meg pár felvételt ahol Avenger tüzel célpontra / nehézgépágyúval tüzelnek páncélozott célra - fröcsköl ott az olvadt acél mindenfelé. Aki a harckocsi körül áll annak a legkisebb gondja olyankor hogy uránport kap. A szétfröccskölő olvadt acél mint a puskagolyó úgy üti át a sisakot, repmellényt mindent.
Egyébként visszatérve a t-72-re, rákerestem google-n, és ezt adta ki:
During the 2022 Russian invasion there were numerous cases when the BTR-4 destroyed a Russian T-72B or T-72B3 tank with its 30 mm cannon, firing at close ranges. The BTR-4 could be also armed with other weapon according to customer requirements.
Továbbá itt van egy szimuláció, miszerint oldalról van esélye a 30-as gépágyúnak a t-72 ellen [link]
Nekem az ilyen 500mm+ KE értékek nagyon gyanúsnak tűnnek. Persze a T-72-nek is van többféle verziója, de akkor is. Mi pl. olyanokat kaptunk, aminek nem a legjobb páncélzata van.
"Mi pl. olyanokat kaptunk, aminek nem a legjobb páncélzata van."
Export változatot kaptunk, az minden nemzetnél ami hadianyagot árul a saját felhasználásra szántnál gyengébb. Vékonyabb páncél pl
28.: De az export változatoknak nincs rétegelt páncélzata. Azt nem tudom, hogy mindegyik orosz t-72 rétegelt páncélja van-e.
A tesztben odavan írva egyébként, hogy 20 méteres távolságból, szóval jól tippelted meg (hacsak nem elolvastad a videóban).
Tehát ha nem rétegelt páncélzata van, akkor az csak 80mm RHA-nak felel meg oldalról. És amit linkeltem a 30-as lőszerről, az >100mm RHA-t tud 1000 méterről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!