Adolf Hitler náci tudósait és orvosait miért lopta el az USA? Mi lett a sorsuk ezeknek az embereknek az USA-ban? Illetve ők miért nem kerültek a Nürnbergi bíróság elé a világháború után?
Nem lopták őket. Az USA 10 milliárd dollár értékű jóvátételként számolta el Németországnak az onnan elvitt 1600 tudóst és mérnököt.
Ezek többsége az USA-ban sokkal jobban élt, mint korábban. Sokan nyugalomba vonulásuk után visszaköltöztek Nyugat-Németországba.
#10 "A német csúcstechnikájú fegyverek jellemzője, hogy mindig csak minimális, tulajdonképpen jelentéktelen mennyiségben álltak rendelkezésre."
De a technológia rendelkezésre állt, és némi tapasztalat is.
# 13
Mivel a németek képtelenek voltak a csúcstechnikát tömegesen gyártani, így ennek a csúcstechnikának nem volt szinte semmi katonai jelentősége a II. világháború kimenetele szempontjából.
"Mivel a németek képtelenek voltak a csúcstechnikát tömegesen gyártani"
A németek nagyon ügyesek a gyártásban, idejük nem maradt mindent egyszerre legyártani.
Ez volt a világ szerencséje.
#13, 16 - voltak a németeknek nagggyon pöpec kis fegyverrendszereik, de annyira azért nem jelentettek akkora stratégiai, taktikai előnyt.
V1 - piszok pontatlan (s le is szedte a légvédelem utána a nagy részét)
V2 - ebből még egy felpörgetett gazdaságban sem tudtak volna ezres nagyságrendet gyártani, pontcél eltalálására totál alkalmatlan, több km-s szórása volt, kb. egy nagyváros eltalálására alkalmas
Párduc - igen, a II. Vh. egyik (hanem "a") legjobb harckocsija volt! Ugyanakkor a későbbi szövetséges és orosz típusok sem voltak rosszak, fel tudták már vele venni a versenyt.
Tigris - öhöm, mint csúcstechnológia... inkább egy lassan cammogó monstrum, ami tele volt műszaki hibákkal, a tigrisek 50%-a benn állt a műhelyekben mert állandóan lerobbant (túlterhelt volt a felfüggesztés, a váltó, a motor), laza talajon szinte azonnal elakadt
Fecske - tényleg nagyon pöpec, de zabálja az erőforrásokat, bombázók ellen kiváló, de légiharcban nem csak a sebesség számít!
A pz6 és pz6b konkrétan nem előnyt, hanem hátrányt jelentett.
Baromi drága típusok voltak, mint márkába, mint alapanyagba. Nehezen, lassan gyárthatóak voltak. Teljesen megbízhatatlanok, szinte minden részegysége a teljesítőképességük határán üzemelt normál használat mellett is. Mint többen is írták a 2 típus saját maga ellensége volt, több robbant le mint amennyit az ellenség harcképtelenné tett.
Egy pz6 árából kb 10 párduc, egy pz6b árából kb 15 párduc kijött volna.
Ha azt nézzük legyártottak ~1300 tigrist amiből 13000! párduc kijött volna. Legyártottak ~500 pz6b-t amiből 7500 párduc kijött volna.
Nyilván ez nem ilyen egyszerű de a tigrisek tulajdonképpen segítettek a németeknek elveszteni a háborút.
# 15
IDÉZLEK: "A németek nagyon ügyesek a gyártásban, idejük nem maradt mindent egyszerre legyártani.
Ez volt a világ szerencséje."
1939 és 1945 között majdnem hat éve volt a német hadiiparnak, ennek ellenére nemhogy az USA és a Szovjetunió, de még a britek is felülmúlták a legtöbb fegyvertípusban a német haditermelést.
Az megvan neked, hogy mig a brit ipar 177 000 db repülőgépet gyártott a II. világháborúban, addig a német 133 000 darabot?
Tehát a németek egyáltalán nem voltak ügyesek a "gyartásban".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!