Támogatnátok Magyarországnak a NATO katonai szövetségéből való kilépését?
Figyelt kérdés
úgy képzelem el hogy megfigyelőkként még továbbra is úgymond "szövetségesek" maradnánk, de kilépnénk a katonai szövetségből, azaz nem vállalnánk hadászati szerepet más olyan országokban amiket a NATO úgymond "elvár" tőlünk.2010. okt. 22. 23:13
1/23 anonim válasza:
" azaz nem vállalnánk hadászati szerepet "
Mikor valaki nem volt katona és olyanról beszél amiről fogalma nincs
2/23 anonim válasza:
de milyen rossz lenne, ha a nato nem segítene amikor szükség van rá?
3/23 A kérdező kommentje:
jó, rendben akkor nem vállalnánk katonai szerepet, például nem küldenénk katonákat Irakba meg Afganisztán, csak azért mert az Egyesült Államok igényli a szerepvállalásunkat. szóval érted pontosan hogy mit akarok tudni csak most egy kicsit kötekedsz.
2010. okt. 22. 23:24
4/23 anonim válasza:
Akkor az USA milyen alapon nyújtson nekünk támogatást, ha nekünk lenne szükségünk rá?
5/23 A kérdező kommentje:
hát igen, csak hogy épp ez az. nem azzal kockáztatjuk meg hogy veszélyt hozzunk magunkra ha papíron továbbra is Amerika szövetségei maradunk? ha kinyilvánítjuk magunkat katonailag független államszervezetnek, és ezzel határozottan elutasítjuk az Egyesült Államok hadpolitikáját, azzal nem csökkentjük a kockázatát annak hogy terrorista célponttá váljunk? Magyarországot is megfenyegették már többször is mint USA-val szövetséges országot. Különben is, Ausztria sem a NATO tagja, még sincs oka veszélyben éreznie magát.
2010. okt. 22. 23:30
6/23 anonim válasza:
Igen, nem tartható baráti kapcsolat azokkal az államokkal akik aláíratták a Trianoni békeparancsot (amíg ne korrigálják hibájukat). Ideje más szövetségesek után néznünk.
7/23 anonim válasza:
A NATO csatlakozás előtt is küldtünk katonákat külföldre misszióba. Sőt már a VSz idején is.
8/23 anonim válasza:
Van egy apró baj! Az USA már segített magyarországnak akkor amikor a NATO tehetetlenkedett. Ugyanis a délszláv háborút egyedül az USA állította meg! Senki más! És azt látni kellene hogy a délszláv háború nagyon is veszélyeztette Magyarország biztonságát! Magyarország területére bomba hullott többek közt.
9/23 anonim válasza:
Ha elérjük, hogy elfogadjanak minket semleges országnak, az alternatíva lehet.
De akkor mi sem léphetünk fel katonailag senki ellen, ami egyeseknek nagyon nem tetszene.
Te pedig, 50%-os, dugd már fel a s.ggedbe ezt az egész Trianon-marhaságot!
Nekünk is fáj, ami ott és akkor történt és mi is szeretnénk elérni az akkor kiszabott határok minél igazságosabb kiigazítását, te fog már fel azzal a csökött agyaddal, hogy a világ nem a te f@szod körül forog! Ha minden kérdésben neked az az első, hogy "vesszen Trianon", azzal csak ártasz mindenkinek.
10/23 A kérdező kommentje:
hát nem is mondom hogy azok jók voltak, azt a fajta politikát sem célszerű folytatni. egyáltalán nem kellene Magyarországnak fölöslegesen beleavatkozni más olyan országok ügyeibe, akikkel egyébként kiváló diplomáciai illetve gazdasági kapcsolatokat lehetne fenntartani.
2010. okt. 22. 23:39
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!