Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van itt olyan, aki pozitívan...

Van itt olyan, aki pozitívan tekint vissza a sorkatonai szolgálatra? Aki úgy érzi, hogy az igenis adott neki pluszt az életben, rendet és fegyelmet tanult ott bent?

Figyelt kérdés
Mert én még ilyen emberrel nem találkoztam. Akivel beszéltem mindenki értelmetlen baromságnak tartotta akkor is és utólag is.
jan. 8. 07:53
1 2
 1/15 L.. István ***** válasza:
100%
A rendet meg a fegyelmet megtanulta az ember, de csak ott és arra az időre, leszerelés után folytatta ahol előtte abbahagyta, szóval ebből szempontból tényleg nem volt értelme. Én összességében nem sajnálom azt a másfél évet, nem véletlen, hogy ha katonaviselt férfiak beszélgetnek (pláne némi ital mellett) előbb-utóbb előkerül a téma és elkezdenek sztorizgatni.
jan. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Az életre nevelte az embereket, hogy fogajon el másikat is. Legyen csapatjátékos a sprkatona, mert egymásra szorulnak. Ma ez a munka az élet szerves részét képezi.
jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom minek kérdezed meg, amikor látszik, hogy már előre eldöntötted a hülyeséged.
jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%
Faterom volt sorkatona a 1970 körül, mivel egyetem után volt, így csak fél évet kellett lehúznia tartalékos tisztképzés keretében. Soha nem kérkedett vele és nem mondogatta hogy "nekem is jót tenne", sőt, helyeselte hogy sikerült megúsznom. És valahogy soha nem volt gondom azzal hogy ne lennék kellően fegyelmezett vagy ne tudnám "a rendet"... :D
jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Rend, fegyelem. Ott muszáj volt, ha nem akartam szopni, de soha nem szerettem, ezért nem is nevelt rá. Leszereltem, két nap múlva ahogy kijózanodtam, reggel már láttam a csillárról lóg a gatyám. Volt sok agyatlan dolog, részeg tiszt, de volt a két év alatt sok hülyéskedés is. Amit megtanultam és folytattam is leszerelés után, a cigi, pia és a lopás. Elég sok család fűtött azzal a gázolajjal amit lenyúltunk.
jan. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Azt csodáltam volna, ha nem nyúlod le a fél laktanyát.

jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanokkal találkoztam, akik akkor baromságnak tartották, várták, hogy vége legyen, pár hónappal a leszerelés után meg áradoztak, hogy milyen jó buli volt. Most évekkel később meg avval jönnek, hogy ott lettek igazán férfiak, meg ott tanulták meg a rendet. No comment.
jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PMC Wagner ***** válasza:
75%

"Most évekkel később meg avval jönnek, hogy ott lettek igazán férfiak, meg ott tanulták meg a rendet."


Nekem csak az a bajom ezzel hogy azok hajtogatják ezt akik mostanra rongy emberek. Lehethogy pont ők azok a réteg akiknek akkora traumát okozott ez tönkre tette őket

jan. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem a rendre, fegyelemre emlékeznek pozitívan vissza hanem a kimenők alatt történő piálásokra, k.rvázásokra 😂
jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 L.. István ***** válasza:
100%
Ahogy szokás mondani az idő megszépíti az emlékeket.
jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!