Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az oroszok interkontinentális...

Az oroszok interkontinentális rakétái közül valójában mennyi van működőképes állapotban? Igaz, hogy a nukleáris robbanófejek többségét csak repülőgéppel tudnák eljuttatni a célpontig?

Figyelt kérdés
Kezd egyre jelentéktelenebb lenni az orosz hadsereg. Ukrajnával se bírnak el.

2024. jan. 4. 17:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez az amit az amerikai hírszerzés is nagyon szeretne tudni :D Valószínűleg kevesebb mint amennyit nagy hangon bejelentenek a ruszkik, de több mint amennyivel elég csúnyán oda tudnának pörkölni az óceán túlpartjára.

Az viszont igaz, hogy a töltetek többségét csak "hagyományos" légi úton tudnák célba juttatni - ez viszont az USA csapásmérő erőire is igaz. Az USA-nak sincs 5500 ICBM-je, de mindkét oldalnak bőven több mint amennyivel atomsivataggá tudnák a másik országot változtatni.

2024. jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 PMC Wagner ***** válasza:
83%
Valószínű mind működik. Nézd a háborúig ők lőtték fel a világ műholdjainak javarészét (igen az amerikait is) Ezt gyakran ICBM hordozókkal tették. Meg a Boeing és a Lockheed Martin is licencelt orosz rakétamotrot használ (erről egyébként Elon Musk is beszélt hosszan egy interjúban két éve [link]
2024. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Azokat az orosz rakétamotorokat a Szovjetunió fénykorában kezdték fejleszteni, az utolsó nagy dobásuk a szovjet űrsiklóprogram volt, ami végül fenntarthatatlanná vált a brutális ára miatt és 1992-ben leállították a programot. Legénység nélkül összesen 1 küldetést hajtottak végre.


A Szovjetunió megszűnése óta az orosz hadiipar inkább a múlt technológiáira építkezik, ezeket az elavult alapokat úgy modernizálják, hogy legyártják a 3-4 évtizeddel ezelőtti színvonalon a tankot, utána nyugati országokból beszerzett technológiával látják el őket utólag, hogy a mai kor színvonalát képesek legyenek megközelíteni. Az orosz tankokba a szankciók bevezetése óta például nem tudnak félvezetőket szerezni, helyette mosógépekből és hűtőszekrényekből kell kiszedniük ezeket.


[link]


Egy interkontinentális rakéta és az azt kiszolgáló kilövőállomás egy tanknál sokkal bonyolultabb technológiát követel meg.

2024. jan. 4. 18:59
 14/21 PMC Wagner ***** válasza:
100%

#13

A csipp hiányról annyit hogy az ICBM-ekben hiszed vagy sem de hamarabb jelentek meg minthogy a mikrocsippet feltalálták volna. Maga a célbajuttatás előre kiszámolt röppályához kötött. Egyébként egy kémiai reakcióból és mechanikus időzítőkről van szó, nem tartalmaznak elektronikát a megbízhatóság miatt ezt nem is erőltették

2024. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Menj oda és számold meg.Esetleg hívd fel a brit hírszerzést,mert ök eddig is mindent eltaláltak,csak negatív előjellel..

Én a magam részéről inkább arra számítok,hogy van elég nekik.

Nincs annál rosszabb,mint mikor kva nagy meglepetés ér,mert lebecsülted az ellenfeledet,vagy bárkit,bármilyen szempontból..

2024. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Kis googlizás után kb 400 icbm slbm van az oroszoknak.

Ha ennek csak a 10% működik és csak egy robbanófejjel számolunk az 40 nagyvárost jelenthet szal szerintem ez is elég. Szerintem ab10% az egy nagyon pesszimista (vagy optimista)becslés.

2024. jan. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

#13

"Az orosz tankokba a szankciók bevezetése óta például nem tudnak félvezetőket szerezni, helyette mosógépekből és hűtőszekrényekből kell kiszedniük ezeket."

Atya-gatya, még egy sík hülye a plázson. Valami elborult agyú oroszgyűlölő valamikor tavaly nyárelőn kitalálta ezt a mosógépcsip baromságot, és még mindig van aki ezen rugózik. Ugyan meséld már el, hogy mit is csinálna egy mosógépcsip egy rakétában? Félúton kicentrifugáz, a célba érve meg öblít? Aki ezt a baromságot kitalálta, az se látott még nyomtatott áramkört. Évtizedekig fejlesztenek egy architektúrát, minden alkatrész speciális, feladatorientált, majd random ebbe az alaplapba a 150 lábú proszesszor foglalatába beleerőltetnek a hülye oroszok egy tök más feladatú, méretű, lábkiosztású másik IC-t, és tutira működni fog. Kedves kérdező, elárulom neked, hogy jelenleg az oroszok egyedül több rakétát gyártanak, mint a világ összes többi része együtt véve, és minden ellenségük sajnálatára van két saját csipgyáruk is, ami kiszolgálja a speciális igényeiket. Igaz, hogy 40-60 nm architektúrás gyártósoraik vannak, ami elméletileg vagy 7 generációval le vannak maradva a mostani csúcstól, de nem is a legújabb ájfont vagy galaxit akarják lemásolni, amivel meg nem boldogulnak, azt meg lenyomják nekik a kínaiak, de találtak már 2023-as gyártású amcsi félvezetőket is a rakétáikban, vagyis ki tudják játszani a szankciókat. Olyan szar a rakétatechnikájuk, hogy van olyan típusú támadórakétájuk, Kh22-32, amiből eddig 300 darabot indítottak, és az ukránok bevallása szerint egyet se tudtak leszedni belőle, pedig ez egy 1970-es évekbeli konstrukció fejlesztgetve. Az interkontinentális rakétáikat pedig időnként alávetik jóval a szavatossági időn túli tesztelésnek, ugyan úgy mint az amcsik a minutemant, csak míg az amcsiknál a sikeresség nem éri el az 50%-ot, a ruszkiknál ez 90% feletti. Ez a régi szaroknál volt, most pedig éppen átfegyverzik a rakétaerőiket a szarmat-avangard rendszerre, aminek egyenlőre még gondolat szintjén sincs ellenszere, és a ruszkik is úgy számolnak vele, hogy legalább még 30 évig rendszerben tudják tartani. A tengeralattjáróról indítható bulava rendszerük is nagyon jól szerepelt, és ne feledkezzünk meg a hiperszonikus rendszereikről sem, amelyek náluk már napi használatban vannak, míg az amcsik csak most próbálgatják a sajátjukat, folyamatos kudarcokkal.

2024. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"Atya-gatya, még egy sík hülye a plázson. Valami elborult agyú oroszgyűlölő valamikor tavaly nyárelőn kitalálta ezt a mosógépcsip baromságot, és még mindig van aki ezen rugózik. Ugyan meséld már el, hogy mit is csinálna egy mosógépcsip egy rakétában? Félúton kicentrifugáz, a célba érve meg öblít? Aki ezt a baromságot kitalálta, az se látott még nyomtatott áramkört."


Este kilenc után megérkezett a Kreml szóvivője is a kérdésem alá, üdvözöljük együtt! Rossz lehet ilyen későn dolgozni, de gondolom Putyin jól fizet érte.

2024. jan. 4. 21:26
 19/21 anonim ***** válasza:
81%

Nagyobb részükkel semmi gond, a szárazföldi telepítű rakéták jelentős részét a Topol,topol-M és Topol-MR rakéták adják, amik saját termékeik. A problémák a régi R-36 rakétákkal és a Satan II-vel vannak.


Az R-36-ok üzemideje lejáróban van és ezek nem echte orosz, hanem ukrán rakéták. Korábban kötöttek megállapodást az ukránokkkal ezek üzemidő hosszabbításáról/felújításáról de azt elmosta a háború, aztán az oroszok szét is lőtték a pavlovgrádi üzemet, az ott tárolt rakétahajtóanyaggal együtt. Ezeket a saját fejlesztésű RS-28 Sarmat váltja fokozatosan 2023-től, ami a SATAN II névvel szépet ment, de ez a rakéta érdekes. Nem minden tesztindítás volt sikeres, anno az R-36-tal többször ennyi tesztindítást végeztek mire bevethetőnek ítélték.


A szárazföldön 250 azonnal bevethető Topol rakéta tuti rendesen működik, a maradék 50 R-36 és Sarmat pedig vélhetően vagy jó eséllyel működik. Tavaly az amcsik azt mondták, hogy egy Sarmat és egy Bulava indítás sikertelen volt, majd novemberbeni esetről már videó is került a netre, ahol a rakéta a levegőben széthullik ( ez talán Topol-M volt de nem vagyok benne biztos ).


Azt már írták, hogy az oroszok arányaiban sokat fordítanak a nukleáris erőikre ( a háború előtt a védelmi költségvetés több, mint negyedét ), de ennek két fő oka van:

-ki kellett váltani az ukrán R-36-okat és egy ilyen rakéta kifejlesztése csilliárdokba kerül

-az atombombák minősége hagy némi kívánnivalót maga után. Anno a szovjetek kompromisszumra kényszerültek a megalomán fegyverkezési versenyben:ahhoz hogy gyorsan tudjanak baromi sok atomfegyvert rendszerbe állítani gyengébb minőségű pit-et és hasadóanyagot használtak. A szovjet pit-ek tervezett élettartama 10-15 év közötti. A tervezett élettartam kifutása előtt a harci részt leszerelik és megy vissza a Majakba felújításra, azaz legrosszabb esetben is minden egyes atomfegyver legalább 15 évente felújításra kerül aminek költsége van. Nyertek a hadrendbe állított mennyíségen de vesztenek az üzemeltetésen ( az amerikai bombák előállítása drágább volt, viszont ott a pit-ek tervezett/garantált élettartama 80 év ). Cserébe a Majak 7/24-ben dolgozik és a keletkező mellékterméket eladják nyugatra erőművi fütőanyagnak.


" Igaz, hogy a nukleáris robbanófejek többségét csak repülőgéppel tudnák eljuttatni a célpontig?"


Ez nem teljesen kizárt, de nem is egészen pontos. A fegyverkorlátozási egyezmények miatt erősen limitált számban vannak hadrendben a interkontinentális nukleáris fegyverek. Az új-START egyezmény 1550db-ban korlátozta az aktív hadrendben tartott stratégiai nukleáris fegyverek számát, miközben mindkét országban 4000+ nukleáris fegyvere van hadrendben. Az 1550-nek egy részét a bombázókról indított fegyverek adják,míg az 1550-en felüli részben ott vannak a taktikai nukleáris fegyverek, légibombák, rövig hatótávú robotrepülőgépek és a többi földi,légi,vizi indítású nem stratégiai finomság. Matematikailag lehet kijön, hogy az orosz állomány nagyobb része levegőből indítható, de a stratégiai részben biztosan nincs többségben ez a lehetőség.

2024. jan. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 19


A nukleáris csapásmérő erők nagyobb része nem szárazföldi, és mobil indítóegységek adják, lásd az RSzD-10-es Pionyert ?


A Pionyert annyira félelmetesnek látták annak idején, hogy az külön fegyverzet korlátozási egyezményt hívott életre.

2024. jan. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!