Az új hidegháborúban eljöhetnek ismét a kísérleti atomrobbantások erődemonstrációs céllal? Mi lenne ennek az üzenete, mit lépnének a rivális nagyhatalmak?
Nem hiszem. Manapság ezek inkább nevetségesen ostobának tűnnének a legtöbb ember számára.
Eleve 1963 után már egyetlen ország se csinált szabadtéri atomrobbantást Kínán kívül, aki még 1980-ig folytatta, mert látták, hogy mennyi sugárzó anyag kerül ki miatta a légkörbe. Közbejött egy Csernobil meg egy Fukusima is, ami megint megdobta a globális sugárzást. Azóta kizárólag föld alatt robbantgatnak, még Észak-Korea is.
Robbantani lehet a sarkkörön, sivatagban vagy az űrben is, hogy ne veszélyeztesse az embereket.
A föld alatti robbantások kevésbé látványosak, de azzal is biztosan be lehet kerülni a hírekbe, megvan a hírértéke. Úgy emlékszem az utóbbi években Észak-Korea végzett föld alatti robbantást és téma volt a világhírekben.
#5 A sivatagi vagy sarkköri robbantás felhőjét is ugyanúgy szétviszi a szél mindenfelé a bolygón, az űri robbantás meg tönkrevágná a műholdakat meg a telekommunikációt az EMP miatt.
1962-ben csinált az USA ilyen űrbéli robbantásokat, és még az akkori robosztus, mai szemmel nagyon primitív telekom hálózatokban is kárt okozott. Volt ahol egyszerűen csak lángra kaptak a telefonkábelek, vagy a lakásokban felrobbantak a telefonok tőle. Most képzeld el ezt a mai világban, ahol minden közművet, pénzügyi tranzakciót az internet vezérel, és már az emberekben is mikrochip van, mondjuk a pacemaker-ekben, vagy a középfülbe épített hallókészülékekben. Bizonyos tekintetben még nagyobb kárt csinálna, mint egy légköri robbantás.
Nem. Tökéletesen tudják szimulálni számítógépekkel is. A nukleáris technika 60-80 éves "találmány", a fúziós töltetekkel is van bőven elég kísérleti tapasztalat, ha egy új fejet kifejlesztenek akkor az hogy fog működni. A "nagyokról" kísérleti robbantás nélkül is tudják bőven van elég töltetük.
Kísérleti robbantásokat azok hajtanak végre akik mutogatni akarják mekkora a f.szuk - nédd'a nekem is van már ilyenem, szóval meg ne támadj.
Egyetlen oka lehet egy kísérleti atomrobbantás végrehajtásának a nagyok részéről: mintegy utolsó előtti figyelmeztetés, hogy készek akár bevetni is valamelyik éppen folyó konfliktusban. Jelen helyzetre értelmezve, ha az ukránok nagyon előremennének akkor az oroszok inkább benyomják a piros gombot mintsem szétessenek (mármint Ukrajna területén). Több lépcsőben érkezne az üzenet mi jön - kilépnek az atomcsend egyezményből, kísérleti robbantás, potenciális célpontok közzététele, taktikai fej bevetése valahol sorrendben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!