Az orosz-ukrán háborút miért nem hagyják abba és az Oroszország-Japán, Kína-India, Izrael-Szíria, Törökország-Ciprus, NATO-Szerbia, orosz-grúz háborút miért nem indítják újra? Miért jó/rossz a háború - hogy döntik el?
Történelemről már hallottál?
A két vh-ban pl. Amerika hegemón lett, és megszerezte az ellenőrzést Európa nagyobbik részén. Ahogy a világban is.
Az USA legnagyobb ellenfele Kína. Támogathatná Indiát, hogy indítson ellentámadást a kínai megszállás alatt lévő Aksai Chin visszafoglalására vagy Vietnamot, hogy vegye vissza az elveszített Paracel-szigeteket.
A második számú ellenfél Oroszország. Vele szemben felfegyverezhetné, pénzelhetné Grúziát, hogy foglalja el Dél-Oszétiát és Abháziát (ezzel szemben a Dél-Oszétia elleni grúz inváziót már 2008-ban is ellenezte az amerikai külügyminisztérium és nem adtak katonai támogatást, ellentétben most az ukránokkal). Japán pedig erős, visszavehetné az oroszoktól a vitatott déli Kuril-szigeteket. Ha Oroszország háromfrontos háborúra kényszerülne, a legyőzése is könnyebb lenne.
Egy befagyott konfliktusnak nem feltétlen kell örökre befagyottnak lenni. Azerbajdzsán is felmelegítette és visszafoglalta Hegyi-Karabahot, még az ott lévő orosz békefenntartókat is merték bombázni.
Jó/rossz háború eldöntésének a kérdése, roppant egyszerű, mindkét oldal azt gondolja hogy ő jó háborút vív, a másik meg rosszat :D (függetlenül attól ki a támadó) A végleges álláspont a győzelem után kerekedik ki - a győztes csakis "jó" háborút tud vívni nem tudtad? :D
Egy háború addig zajlik amíg bármelyik fél is azt gondolja, hogy megéri a további áldozat. Ha mindkét fél úgy gondolja nem, akkor jön a tűzszünet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!