Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hozzáértők ! Szerintetek...

Hozzáértők ! Szerintetek Maduro mennyire fogja tudni felhasználni a Venezuelában tartózkodó FARC disszidenseket arra a célra hogy megszállja ( minimum ) az Esequibának a dzsungeles részeit ?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk Venezuelában már Chavez ideje óta tányaznak FARC-osok , akikkel bár újabban összekaptak Maduróék , de mégis nyilván elvileg felhasználhatóak lehetnének arra a célra hogy megszállják az Esequibának minimum a dzsungeles részeit :


[link]


Főleg hogyha figyelembe vesszük azt hogy állítólag Maduróéknak nem lenne könnyű konvencionális módon megszállni az Esequibát , a természeti akadályok miatt :


[link]


Szóval szerintetek az mennyire valószínű hogy az újabb " kicsi zöld emberek " akikről fogunk hallani , volt FARC-osok lesznek akik nemsokára megszállják minimum az Esequibának a dszungeles vagy dzsungel közeli részeit ?



2023. dec. 7. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Tökéletesen fel fogja tudni őket használni erre a célra
Egyáltalán nem fogja tudni őket felhasználni erre a célra
Elég jól fel fogja tudni őket használni erre a célra
Alapvetően nem lesznek jók a FARC-os disszidensek erre a célra
Csak félig-meddig fogja tudni őket jól felhasználni erre a célra
Egyéb
9 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Venezuela hadvezetése híresen inkompetens - egy-két bátor gerilla még kevés ahhoz, hogy ezt a taktikai hátrányt leküzdjék.
2023. dec. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Farcot főleg Kolumbia érdekli, a nagyobb farc táborok is Venezuela nyugati részén vannak.
2023. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy fent is írják, a FARC akkor avatkozna be ha jól megfizetik - márpedig zsetonból nincs túl sok Venezuelának. Amint elindul az akció azonnal át fog dobni csapatokat Brazília + oda fognak vezényelni pár amcsi hordozót, amikről jól megszórják Maduro hátsóját (de még hordozó sem kell, nincs olyan messze az USA hogy a nagy hatótávolságú bombázókkal egy légi utántöltést követően ne tudnák kényelmesen elérni).
2023. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Maduro bepróbálkozna ezzel, heteken belül megoldódna egy nagy probléma a világban - vagyis hogy ez a barom még hatalmon van.
2023. dec. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sz'tem csak azért nem vette még napirendre az ENSZ BT a témakört, mert ad.1. a ruszkik úgyis blokkolnák (amíg Ukrajna kapcsán nem dealelik le a boltot), ad.2. direkt altatják Madurót.

Egyre több lap kezd a ruszkik kezében gyűlni, Gáza-Irán reláció, Venezuela. S tegyük a szívünkre a kezünket, mi fontosabb az amcsiknak? Az oroszok "hátsó kertje", vagy a sajátjuk ami ráadásul tele van olajjal? Ha odanyújtják nekik Venezuelát akkor könnyen engedhetnek Ukrajnában és mindenki bódog' lehet.

2023. dec. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ám akkor most felvetnék egy ördög ügyvéde típusú kérdés sorozatot ...


Márpedig azt hogy ha Maduro megigérné azt a FARC disszidenseknek hogy ha megszállják Esequiba dszungeles részeit akkor ott ők lesznek a helybeli helytartók , illetve hogy fognak tudni ennek fejében részesedni az Exxontól elszedett olajmezőkből is , akkor tényleg előre is rengeteget kéne perkáljon nekik hogy elvállalják a melót ?


Főleg hogy pl a Guyanai katonák legyőzése számukra könnyen lehet hogy gyerekjáték lenne ?


Persze az amerikai-brazíl beavatkozás már sokkal többet jelentene ( és valóban biztos hogy valamilyen szinten meg is történne ) viszont ha figyelembe vesszük azt hogy bombázással nem föltétlenül könnyű legyőzni egy dzsungelben harcoló gerilla sereget , tényleg olyan simán menne akárcsak az amerikaiak is az hogy legyűrjék ilyen módon a FARC-ot ?


Továbbá ha tényleg belemennének az amerikaiak abba hogy délkelet ázsiai mértékben bombázzák a guyanai határ mentén harcoló FARC-ot , akkor az nem eredményezhetne egy eddig ritkán ( ha nem soha ) látott amerika ellenes erőszak hullmámot Latin Amerikában ?


Vagyis tényleg érne sokat a végén az ha a USAF direkt beavatkozna a FARC ellen Guyanában , amennyiben Mexikóvárostól kezdve Montevideóig elkezdenék felgyújtani az amerikai követségeket és elrabolni az amerikai turistákat , annak láttan hogy a régóta közutálatnak örvendező " gringók " bombákat dobnának le azokra a venezuelai falvakra ahove időközönként visszamenekülnének az Esequibát megszálló gerillák ?

2023. dec. 7. 20:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Történetek az aszimmetrikus hadviselésről 1.

Az eredményes aszimmetrikus hadviseléshez két + egy tényező elengedhetetlen: 1. A lakosság támogatása (hogy el tudjanak vegyülni). 2. Folyamatos külső hírszerzési, hadianyag és/vagy pénzügyi utánpótlás. 3. Jövőkép, szervezettség.

Ez utóbbiak megvoltak a talibánnak (a Pakisztáni törzsi területekről), megvan Gázában (Iráni támogatás), megvolt Tito partizánjainak (folyamatosan dobtak le hadianyagot), a Vietkongnak stb. A Guyanai őserdőbe terelt FARC gerilláknak viszont ezek egyike sem lenne meg. Bolyonganának az őserdőben, miközben a hátukban megszórnák, elvágnák a Venezuelai ellátmányt. Ott maradnának a dzsungelben lőszer, hírszerzési információk nélkül, apró csenevész csoportokra szabdalva. Még normál hadtápot (élelmiszer, orvosi felszerelés) sem jutna el hozzájuk. Miközben velük szemben meg ott állnak a - dzsungelháborúban szintén képzett - brazil hadsereggel megtámogatott, rendezett erőkkel. Ráadásként egy idegen terepen, ahol ha felbukkan egy FARC terrorista akkor nem elrejtik őket, hanem azonnal berádióznak a közelben lévő készenléti csapatoknak.


Venezuelában nem a lakosságot bombáznák. A civil célpontoktól távolabbi, de a rendszer működtetéséhez szükséges objektumokat. Repterek, katonai laktanyák (eléggé morálromboló, hogy ki vannak téve bármikor légicsapásnak), ja és a finomítókat. A venezuelai gazdaság a csőd szélén tántorog. Lehet az elején Maduro nyerne egy kis támogatást, de amint összeomlik minden is, 0.0-ra csökken az áru mennyisége a boltokba, addig soha nem látott nélkülözés veszi kezdetét azonnal ellene fordulnának. Pont ez történt Argentínában, s ez történt Salvadorban is. Egy vakmerő, értelmetlen támadás, amit elbuknának, ami után az elégedetlenség hulláma puccshoz, lázadásokhoz vezet.

2023. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7: sajnos, Maduro leválthatatlan pillanatnyilag. A venezuelai helyzet sokkal rosszabb az argentinnál, még a salvadorinál is, mert emögött a kretén mögött ott áll a hadsereg. Ezért nem puccsolták még meg. Ezért nem váltották le még választásokon.
2023. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 MÉG ott áll a hadsereg, de amikor a hadsereg hátsóját kiporolják, s egy bizonyos szintet átüt a társadalmi elégedetlenség mértéke akkor az is kifarol mögüle. Mubarak tejben-vajban fürcsiztette a hadsereget, mindenhol a saját emberei voltak mégis elsöpörte az arab tavasz. A Falklandi kaland, vagy a futballháború kezdetekor még szintén az elnyomó rezsim része volt a hadsereg (sőt bőszen bólogattak, hogy biz' ez katonailag egy sikeres story lesz) de utána mégis félreálltak. A hatalomban, a politikában nem számít a hűség, csak az hogy kinek az oldalára állj ha meg akarod őrizni a hatalmadat. Különösen igaz ez Dél-Amerikára, ahol szinte néphagyománya van a katonai puccsoknak.
2023. dec. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!