Hozzáértők ! Szerintetek Maduro mennyire fogja tudni felhasználni a Venezuelában tartózkodó FARC disszidenseket arra a célra hogy megszállja ( minimum ) az Esequibának a dzsungeles részeit ?
Mint tudjuk Venezuelában már Chavez ideje óta tányaznak FARC-osok , akikkel bár újabban összekaptak Maduróék , de mégis nyilván elvileg felhasználhatóak lehetnének arra a célra hogy megszállják az Esequibának minimum a dzsungeles részeit :
Főleg hogyha figyelembe vesszük azt hogy állítólag Maduróéknak nem lenne könnyű konvencionális módon megszállni az Esequibát , a természeti akadályok miatt :
Szóval szerintetek az mennyire valószínű hogy az újabb " kicsi zöld emberek " akikről fogunk hallani , volt FARC-osok lesznek akik nemsokára megszállják minimum az Esequibának a dszungeles vagy dzsungel közeli részeit ?
Sz'tem csak azért nem vette még napirendre az ENSZ BT a témakört, mert ad.1. a ruszkik úgyis blokkolnák (amíg Ukrajna kapcsán nem dealelik le a boltot), ad.2. direkt altatják Madurót.
Egyre több lap kezd a ruszkik kezében gyűlni, Gáza-Irán reláció, Venezuela. S tegyük a szívünkre a kezünket, mi fontosabb az amcsiknak? Az oroszok "hátsó kertje", vagy a sajátjuk ami ráadásul tele van olajjal? Ha odanyújtják nekik Venezuelát akkor könnyen engedhetnek Ukrajnában és mindenki bódog' lehet.
Ám akkor most felvetnék egy ördög ügyvéde típusú kérdés sorozatot ...
Márpedig azt hogy ha Maduro megigérné azt a FARC disszidenseknek hogy ha megszállják Esequiba dszungeles részeit akkor ott ők lesznek a helybeli helytartók , illetve hogy fognak tudni ennek fejében részesedni az Exxontól elszedett olajmezőkből is , akkor tényleg előre is rengeteget kéne perkáljon nekik hogy elvállalják a melót ?
Főleg hogy pl a Guyanai katonák legyőzése számukra könnyen lehet hogy gyerekjáték lenne ?
Persze az amerikai-brazíl beavatkozás már sokkal többet jelentene ( és valóban biztos hogy valamilyen szinten meg is történne ) viszont ha figyelembe vesszük azt hogy bombázással nem föltétlenül könnyű legyőzni egy dzsungelben harcoló gerilla sereget , tényleg olyan simán menne akárcsak az amerikaiak is az hogy legyűrjék ilyen módon a FARC-ot ?
Továbbá ha tényleg belemennének az amerikaiak abba hogy délkelet ázsiai mértékben bombázzák a guyanai határ mentén harcoló FARC-ot , akkor az nem eredményezhetne egy eddig ritkán ( ha nem soha ) látott amerika ellenes erőszak hullmámot Latin Amerikában ?
Vagyis tényleg érne sokat a végén az ha a USAF direkt beavatkozna a FARC ellen Guyanában , amennyiben Mexikóvárostól kezdve Montevideóig elkezdenék felgyújtani az amerikai követségeket és elrabolni az amerikai turistákat , annak láttan hogy a régóta közutálatnak örvendező " gringók " bombákat dobnának le azokra a venezuelai falvakra ahove időközönként visszamenekülnének az Esequibát megszálló gerillák ?
Történetek az aszimmetrikus hadviselésről 1.
Az eredményes aszimmetrikus hadviseléshez két + egy tényező elengedhetetlen: 1. A lakosság támogatása (hogy el tudjanak vegyülni). 2. Folyamatos külső hírszerzési, hadianyag és/vagy pénzügyi utánpótlás. 3. Jövőkép, szervezettség.
Ez utóbbiak megvoltak a talibánnak (a Pakisztáni törzsi területekről), megvan Gázában (Iráni támogatás), megvolt Tito partizánjainak (folyamatosan dobtak le hadianyagot), a Vietkongnak stb. A Guyanai őserdőbe terelt FARC gerilláknak viszont ezek egyike sem lenne meg. Bolyonganának az őserdőben, miközben a hátukban megszórnák, elvágnák a Venezuelai ellátmányt. Ott maradnának a dzsungelben lőszer, hírszerzési információk nélkül, apró csenevész csoportokra szabdalva. Még normál hadtápot (élelmiszer, orvosi felszerelés) sem jutna el hozzájuk. Miközben velük szemben meg ott állnak a - dzsungelháborúban szintén képzett - brazil hadsereggel megtámogatott, rendezett erőkkel. Ráadásként egy idegen terepen, ahol ha felbukkan egy FARC terrorista akkor nem elrejtik őket, hanem azonnal berádióznak a közelben lévő készenléti csapatoknak.
Venezuelában nem a lakosságot bombáznák. A civil célpontoktól távolabbi, de a rendszer működtetéséhez szükséges objektumokat. Repterek, katonai laktanyák (eléggé morálromboló, hogy ki vannak téve bármikor légicsapásnak), ja és a finomítókat. A venezuelai gazdaság a csőd szélén tántorog. Lehet az elején Maduro nyerne egy kis támogatást, de amint összeomlik minden is, 0.0-ra csökken az áru mennyisége a boltokba, addig soha nem látott nélkülözés veszi kezdetét azonnal ellene fordulnának. Pont ez történt Argentínában, s ez történt Salvadorban is. Egy vakmerő, értelmetlen támadás, amit elbuknának, ami után az elégedetlenség hulláma puccshoz, lázadásokhoz vezet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!