Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Olyan mintha tálibokkal...

Olyan mintha tálibokkal küzdenének akkor miért gyűlölik Izraelt ?

Figyelt kérdés
Hamasz gyakorlatilag ugyanaz mint tálibok és nem hiszem hogy annyira jól jártak afgánok velük

2023. nov. 4. 16:25
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Évente kb 10 embert lőnek le vitában szélsőséges zsidó telepesek ami szómorú és megérteném ha őket támadnák meg de kb ország másik felén határmenti szegény település és egy bulin mészároltak és kínoztak elképesztő gonoszságal lehető legártatlanabb civileket ami rosszabb báminél amit Izrael csinált elmúlt 20 évben összesen

És most nem azért de okt 7-ig 20 év alatt kb 6000 paleszin főként terroristák halt meg úgy hogy folyamatos háború van és most képzeld el hogy mitortene ha megfordulna az erő viszonyok szerinted mégis ki akar népirtást?

2023. nov. 5. 12:57
 12/23 A kérdező kommentje:

10 bocs nem értelek 50 év alatt nem volt egy kivégzés Izraelben közben minden országban körülötte pl Egyiptom, Szíria,gáza minden napos

Még ezt a kettős mércét se értem van kb 10 % vallás fanatikus szélsőséges zsidó és akkor minden izraeli gonosz de ennél van egy sokkal gonoszabb és nagyobb létszámú palesztin és akkor minden palesztin meg jó

2023. nov. 5. 13:03
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"Évente kb 10 embert lőnek le vitában szélsőséges zsidó telepesek ami szómorú "


Ez hazugság. Még az Izrael párti EU is felszólította Izraelt hogy állítsa le a szélsőséges zsidó telepeseket akik büntetlenül gyilkolják a palesztinokat Ciszjordániában. Már vagy 150 palesztint gyilkoltak meg ott a napokban.

2023. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
9%

ma 13:03


Nincs semmilyen kettős mérce, csak a te részedről. Éppen arról írtam idáig, hogy az izraeli hadsereg több mint tízezer palesztin civillel végzett, ami ugyanúgy probléma, mint az, hogy a Hamasz meg kétezer izraeli civillel.


Az izraeli hadsereg/állam viszont nem egyenlő az izraeliekkel, ahogy a Hamasz sem egyenlő a palesztinokkal. A normális izraeliek ugyanúgy elítélik az izraeli államot, mint bárhol máshol.


Szerinted meg teljesen okés, hogy palesztin civilek halnak meg, mert biztos terroristák.

2023. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én azt mondom pl halára kínozni meg gyalázni ártatlan nőke erről volt csomó videó okt 7 sokkal rosszabb mint ha lelőnek valakit és ha most Izrael nem támad újból ez fog történni


Videókon is látszik okt 7 támadáskor egész város ünnepelt vígyorogtak tűzijátékoztak néhány nőt levetkőzteték és gáza utcái rángatták őket (civilek között)pl Shani Louk majd fejét is levágták nem volt ellenére egy civilnek se akik ott voltak szegény ártatlan gyerekek oda mentek leköpni de őket palesztinokat nagyon sajnálni kell annak ellenére hogy újból megtennék

voltak más lányok is akikkel hasonló bántak (civilek között) vagy lehet bánnak most is

2023. nov. 5. 19:57
 16/23 anonim ***** válasza:
55%

ma 19:57


Ezzel most pont alátámasztottad, amit írtam. Egészségedre.

2023. nov. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

16 nem azt mondtam hogy okés csak azt hogy amit a hamasz csinált annál bármi jobb és azt mondom aki civilnek mutatja magát közel se biztos hogy az és másképp nem lehet legyőzni őket pl

gyerekek is részt vettek terror támadásban

Abban igazad van hogy elfogult vagyok és túlságosan feldühített az a elképesztő gonoszság ami terrortámadáskor történt és legjobban azokat családokat sajnálom ahol végignézték hogy hozzátartozóikat ilyen bestiális módon végeztek ki majd fel rakták internetre mint valami trófeát

2023. nov. 5. 21:20
 18/23 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező. Teljesen nyilvánvaló, hogy Izraelnek meg kell védenie magát, az is nyilvánvaló, hogy ehhez demilitarizálni kell Gázát, felszámolni az alagútrendszert, továbbá az is, hogy a Hamász semmilyen szinten nem lehet tárgyalópartner, és legalább a Gázában lévő Hamász vezetőséget eliminálni kell. Az is nyilvánvaló, hogy ez nem hónapokba, hanem évekbe fog telni, és sajnos az is nyilvánvaló, hogy nagyon sok civil fog meghalni. Egy zsákutcában, mint amilyen Gáza, hiába szólítják fel a közösséget, hogy meneküljön, mert nincs hova.

Nem is ez az igazi kérdés, ez a helyzet most olyan amilyen. Az igazi kérdés az, hogy ezután hogyan tovább? Ezt a kérdést nem elég “majd” megválaszolni, erre már most nagyon konkrét ötletek kellenének, csak épp pont ezt nem látom az izraeli vezetés részéről, csak a szokásos hárítást, és a “majd később kitalálunk valamit”. Ez ment az elmúlt 20 évben, és nem látom, hogy most észbe kapott volna a kabinet, pedig ha tetszik, ha nem, részben ennek is “köszönhetjük” az október 7-ei vérontást (zsidó is, és izraeli kettős állampolgár is vagyok, ezért merek úgy fogalmazni, ahogy).

Az egész mostani teljesen jogos operáció lóf@szt nem ér, ha fennmarad a státusz quo, vagy (Uram irgalmazz) még rosszabbra fordul a gázai lakosság élete. Ha nem rukkolnak elő nagyon gyorsan igazi alternatívával a gázaiaknak (amit tömegek tudnak igénybevenni, nem csak pár 10000 szerencsés), hiába pucolják most ki a Hamaszt, 1-2 év alatt újratermelődnek, és ott vagyunk, ahol a part szakad, csak épp mi elvesztettünk ezreket (civileket és katonákat egyaránt), a gázaiak meg tíz-, de ha tényleg több évig tart az operáció akkor százezreket.

És elárulok még valamit. Azokat, akiknek ma sz@rrá bombázzák az egzisztenciáját és a hozzátartozói 80%-át, baromira nem fogja vigasztalni a tudat, hogy ez csakis a Hamász miatt történt, és ez nem is várható el senkitől. Hasonló helyzetben engem sem vigasztalna, és garantálom, hogy téged sem. Ha a háború után ezeket a földönfutóvá vált tömegeket nem karolják fel azonnal, semmi nem fog változni. Márpedig az emberek nem hülyék (még a gázaiak sem). Ha olyan alternatívát adunk nekik, amiért érdemes kilépni ebből a körforgásból, sokkal nehezebb dolga lesz a terroristáknak belerángatni őket a harcba, de ezeket az alternatívákat már most késő felmutatni. Ehhez képest nem látom, hogy nagyon teperne az izraeli vezetés az ötleteléssel, pedig az a most folyó háborúban is a Hamász ellen fordíthatná legalább a lakosság egy részét.

De nem is tudom, min háborgok, a Bibi-féle kabinet a saját istenverte lakosságát sem tájékoztatja soha semmiről, csak elvárja, mi több követeli a feltétel nélküli engedelmességet… De I.ten adja, hogy most tévedjek, és másképp legyen.

2023. nov. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Apropó, azért ezt még kommentelném:

“ Évente kb 10 embert lőnek le vitában szélsőséges zsidó telepesek ami szómorú”


Ez igaz volt október 7 előtt, most nyugodtan szorozd meg 10-el. És ez nem szomorú, hanem bűntény. A szomorú az, hogy az izraeli hatóságok nemhogy nem tesznek ellene ezerrel, hogy ilyen ne forduljon elő a jövőben, de a már megtörtént eseteket is csak ímmel-ámmal vizsgálják, és vonják felelősségre, méghozzá bőven október 7. előtt is. Néhány éve pont szüret idején voltam Izraelben, úgyhogy vettem egy mély lélegzetet, és elkísértem a palesztin földműveseket segíteni a munkájukban egy igen problémás kibuc szomszédságában. Na nem konkrétan a szürethez kellett a segítségem, hanem a helyi telepesek elleni rossz PR-hoz, mert valljuk be, az sokkal nagyobb hír, ha egy európai zsidó gyerekbe kötnek bele, mint egy palesztin munkásba. Magyarán szólva, megveretni mentem magamat, és ezzel tisztában is voltam az első pillanattól kezdve. Így az nem is lepett meg különösebben, amikor megjelentek a motoros suhancok, és vaslánccal pofán vertek. Az már annál inkább, hogy a rendőrség mindezt karba tett kézzel végignézte, majd később volt pofájuk letagadni, hogy ott lettek volna.

De elárulom, hogy a Kotelnél randalírozó ultraortodoxok esetében sem a verekedő és köpködő “haszidot” (hogy van képük a 19. századi haszidokkal egy lapon emlegetni magukat) vitték be az örsre, hanem azt, aki a békésen imádkozókat próbálta védeni.

Abban persze igazad van, hogy ezek szélsőséges elmebetegek, és nem ez a jellemző Izraelre. A gond itt a hatóságok hozzáállása, és különösen Bibi elvtelensége, hogy bármi örömmel lemegy a torkán, amíg ezek az “emberek” rá szavaznak. Amíg ez a gyakorlat nem változik drasztikusan Izraelben, se kívül, se belül nem lesz béke, és ez hosszútávon Izrael vesztét fogja okozni.

2023. nov. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

19 olyanokról beszélünk akik között olyanok vannak akik bereakják csecsemőt a sütőbe és végig nézetik az anyával meg stb ehez hasonló és ezek igazolt források

Lakosság 40%ilyen videok is vannak pl ártatlan nőket kínoznak halára és civilek éjenzik

simogatni kéne őket vagy mi ?

2023. nov. 7. 18:03
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!