Ciprusnak, Grúziának, Szerbiának, Ukrajnának, Szíriának végül le kell majd mondani az elszakított területekről? Miért húzzák ezt olyan sokáig ahelyett, hogy szembenéznének a realitásokkal? Nem lenn jobb a megbékélés?
Amiért Magyarországon is sokan "húzzák még" az elcsatolt területekre vonatkozó kérdést. Egyetlen ország sem mond le magától a területeiről csak ha erővel elveszik / kikényszerítik belőle.
A megbékélés jobb lenne - csak éppen mindkét fél másképpen képzeli el a megegyezést. Aki "birtokon belül" van az azt, hogy ismerjék el a hódítását, a másik fél meg értelemszerűen visszakapni akarná amit erővel elvettek tőle.
Ukrajna esetében bonyolítja a helyzetet, hogy még folyik a háború, nincsenek kialakult határok, tűzszüneti vonalak, nem lehet tudni, hogy mely területekről kellene lemondani.
De például Szíriában és Cipruson már régóta egyértelmű, hogy mely területeket szállta meg, szakította el Izrael, illetve Törökország. Onnan már nagyrészt el is űzték az arabokat, illetve a görögöket és betelepítették zsidókkal, törökökkel, így az etnikai összetétel, az új népesség önrendelkezési, önigazgatási szándéka is újfajta realitást hozott létre, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni a jövőben.
Szerbiában Koszovónak, Grúziában Abháziának és Dél-Oszétiának viszont teljesen egyértelmű határai vannak már legalább hetven éve és ezek a határok teljesen egybeesnek az adminisztrációs elkülönüléssel is. Könnyen le lehetne rendezni a hivatalos, végleges szétválást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!