Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mivel lőhették ki az arab...

Mivel lőhették ki az arab gerillák az izraeli hadsereg Merkaváját?

Figyelt kérdés

Ma reggel mozgásba lendültek a palesztinok, izraeli katonákat és létesítményeket támadtak meg. A jelek szerint sikerült megvalósítaniuk a váratlanságot. A videón egy füstölő Merkava is látható, vajon mivel lőhették ki a világ talán legjobban védett harckocsiját? (Irántól kapott ottani vagy orosz, kínai gyártású fegyverekkel?) Milyen lehet a Hamasz és Irán kapcsolata? Lehet, hogy iráni egységek is részt vesznek a harcokban?

Mindazonáltal első ránézésre ez csak egy odacsapás, nem fejlődik rendes háborúvá. De miért indítottak támadást és miért pont most?

[link]



2023. okt. 7. 15:08
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Vagy elektrooptikai vezérlésű. A kitéríthetőséget, a fölfelé figyelést pedig meg kell, meg lehet oldani. A helyzet kissé a második világháborús zuhanóbombázókra emlékeztet. Egy idő után olyan erős volt a szovjet légvédelem, hogy már gyakran lelőtték a meredek pályán zuhanó német, magyar Ju 87 gépeket, így ez a támadási mód ki is ment ott a divatból.
2023. okt. 7. 18:43
 12/16 A kérdező kommentje:

Érdekes hozzászólás a kurucról:


"A következő kép rajzolódik ki a Hamász „Al-Aqsa Flood” hadműveletéről:


1️⃣Sokáig készült, több éven keresztül. Lőszerraktárakat hoztak létre, rohamcsapatokat képeztek ki, és hadműveleti játékot játszottak a MOSSAD-dal. A figyelem elterelése érdekében fel kellett áldozni az egyes harcosokat, sőt, Izrael többnapos rakétákkal történő lövöldözése formájában eszkalálni kellett, hogy az ellenségben azt a látszatot keltsék, hogy legközelebb hasonló fog történni.


2️⃣A palesztin hírszerző szolgálatoknak egyértelműen sikerült a stratégiai álcázás; amint most már világos, sok izraeli ügynök valójában kettős ügynök volt. Szintén egyértelműen kívülről segítették a palesztinokat, tájékoztatást adtak az izraeli határőrcsoport bevetéséről, szolgálati ütemtervről, személyes adatokról stb. Valószínűleg ez a harmadik játékos Irán volt.

3️⃣A hadművelet koncepciója koncepcionálisan lemásolta az 1955 augusztusi algériai és az 1969 februári vietnami Tet offenzívát, valamint részben a Kadhafi csapatai elleni csádi háborút, vagy a klasszikus mongol „karámot”. Amint áttörték a határ formájú védelmi vonalat, számos autonóm DRG rohant Izrael hátára, amelyek pánikot keltettek az utakon, megsemmisítik a kommunikációt, elfogják és/vagy megsemmisítik az izraelieket egy előre előkészített területről. listát, és eltereli az IDF figyelmét is. A második lépcsőben rohamegységek voltak, amelyek felszámolták az elhagyott állásokat és foglyokat fogtak el.


4️⃣Azt a fogadást kötötték, hogy Izrael túlereje miatt a harcokat át kell vinni a területére, ahol szinte lehetetlenné vált a célzott csapások végrehajtása a civilek eltalálásától való félelem miatt. Az izraeli járművek lefoglalása csak megnehezítette ezt a feladatot.


5️⃣Aktívan használták az elektronikus hadviselési eszközöket, a kibercsapatokat és az információs hadviselési erőket. Mindez a Déli Parancsnokság és az IDF egészének kezdeti megbénulásához vezetett, ami a támadóknak időt hagyott arra, hogy messze előre jussanak.


6️⃣A támadók nem azt a célt tűzték ki maguk elé, hogy városokat tartsanak fenn, vagy közvetlen csatákat vívjanak az izraeli hadsereggel - ehhez nincs sem erő, sem képesség. Valószínűleg a fő feladat az volt, hogy súlyos erkölcsi csapást mérjenek Izraelre (befejezve), súlyos veszteségeket okozva az IDF-nek emberben és felszerelésben (befejezve), valamint túszok ejtése a későbbi alkudozáshoz és a szárazföldi hadművelet elleni biztosítás (befejezve).


7️⃣Aztán van egy útelágazás – vagy Izrael úgy dönt, hogy elindít egy jelentős, legalább egy hónapig tartó szárazföldi hadműveletet, vagy tárgyalásokat kezd. Ez valószínűleg hamarosan kiderül


Úgy tűnik, blokádot vezetnek be Gázára: Israel Katz energiaminiszter aláírta azt a parancsot, amely elrendeli az Israel Electric Corporationt, hogy hagyja abba a gázai övezet áramellátását."

[link]

2023. okt. 7. 20:35
 13/16 anonim ***** válasza:

#3 gránátköteg alatt gondolom páncéltörő gránátot értettél, kumulatív töltettel. A szimpla robbanóanyag nem tenne kárt a harckocsiban (ahogy egy aknavető találat sem, pedig az is jó nagy skuló és nagyobb sebességgel is csapódik be).

#6-7 a tyúkketrec nem tartós megoldás, de a semminél többet ér. Amíg nem gyártanak a torony felső részére illeszthető ERA kazettákat addig valószínűleg ez marad. Igaz, ha gyártanak is akkor is egyszer használatos lenne (ugyebár 1 találat - 1 ERA kazetta elfüstöl).

Megjegyzem, nagyon sokszor nem is a harckocsitornyot támadják hanem hátul a motorrészt/hűtőt hogy mozgásképtelenné tegyék a járművet.

2023. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
A hűtőrésznél a világ összes harckocsija, még az M1 is, halálra sebezhető.
2023. okt. 8. 04:46
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is rádobott gránátokról beszélnek.

2023. okt. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
#15 "kumulatív rakétagránátról" beszélnek nem szimpla kézigránát-kötegről. A kumulatív rakétagránát egy ugyanolyan fizikai elven működő páncéltörő "fej" mint amilyen a kézi páncéltörő eszközökben is van, csak nem a földről indítják, hanem fentről "pottyantják" a harckocsira egy drónról.
2023. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!