Mivel lőhették ki az arab gerillák az izraeli hadsereg Merkaváját?
Ma reggel mozgásba lendültek a palesztinok, izraeli katonákat és létesítményeket támadtak meg. A jelek szerint sikerült megvalósítaniuk a váratlanságot. A videón egy füstölő Merkava is látható, vajon mivel lőhették ki a világ talán legjobban védett harckocsiját? (Irántól kapott ottani vagy orosz, kínai gyártású fegyverekkel?) Milyen lehet a Hamasz és Irán kapcsolata? Lehet, hogy iráni egységek is részt vesznek a harcokban?
Mindazonáltal első ránézésre ez csak egy odacsapás, nem fejlődik rendes háborúvá. De miért indítottak támadást és miért pont most?
Hát mind az oroszok, mind az ukránok megpróbáltak ketreceket ácsolni a harckocsijaikra, csak hát a kimászás az nehézkes lett belőlük.
Amúgy ez a gránátköteg potyogtatás csak egy helyben álló, és szundikáló személyzetű harckocsi ellen való, különben amely mozog, az ellen nem jönne be.
#5 Ha az a bizonyos ketrec annyira hatékony lenne, akkor minden tankot már a gyárban bedobozolnának. A baj az, hogy a valóságban nem hatékonyak.
Ezek általában egyszer használatos védelmek, ha egy drón robbanóanyagot dob rá, a háló jelentősen sérül és egy második drón bármit be tud pottyantani a lyukon. Ha nem bombát dob, hanem öngyilkos módon nekirepül a járműnek, akkor meg be tud repülni a felső háló alatt. Ha nem hagysz rést ahol berepülhet, a személyzet fizikailag képtelen lesz kimászni a tankból. Ha körbedobozolod az egész tankot hálóval, nem tudod a tornyot körbeforgatni, sokkal nagyobb hely kell a mozgáshoz, akadályozod a személyzet mozgását, a tank javítását, szállítását, stb.
Sokkal több hátránya van a hálónak mint előnye, azért nem terjedt el. A drónok ellen valószínűleg valamilyen zavaró egységgel fogják ellátni a jövő tankjait, amitől a drón egyszerűen leesik még a cél előtt, vagy a kapcsolat elvesztésével visszafordul az irányítója felé. De ezeket ki kell fejleszteni, le kell tesztelni, be kell építeni a gyártásba. Idő, mire az ilyen tankok megjelennek a harctéren.
Ez tévhit, hogy a Merkava a legjobban védett harckocsi. A Merkava az mindig is csak egy közepes védettségű, kísérletező, unortodox harckocsi volt.
Jobb volt, mint a homogén acélos harckocsik, de védettségre elmarad a T-64A / T-72-es Urál harckocsiktól.
A Merkava egy orrmotoros jószág.
Addig más, és modern harckocsik (a T-64A és T-72-es Urállal kezdve, nemhogy az FV 4211-es Alumínium Chieftain) meg többrétegű, kombinált, és kompozit teknőfronttal bírnak.
Hogy érzékeltessem a harckocsik védettségét.
A T-72A/M1, mint más hagyományos felépítésű harckocsik, képesek elviselni 5 találatot a teknőfrontra, és azután még működőképes marad a harckocsi, csak nagyipari javítást igényel.
A Merkava az meg orrmotoros, az orrmotor is tud jó fokú védelmet nyújtani, de az egyszerhasználatos, és a mobilitásba kerül.
A Merkava azért lett, mert 1973-ban a homogén acélos Centurion és M60-as Patton harckocsikat könnyen kilőtték, ami során a komplett személyzet is odaveszett. A többrétegű páncélzatot, amit az oroszok találtak fel, az acél - textolit - acélt nem volt tudomásuk róla, alternatívaként fogták a motort, az üzemanyagtartályt, és a váltót, és előre rakták.
És ez jó fokú védelmet nyújt, a maga módján.
A Merkava az jobb is, mint az agyonsztárolt Challenger meg Leopárd 2-es. De nem jobb, mint a T-64A-tól kezdődők, nemhogy az Abrams.
A légvédelmi géppuskák / gépágyúk jó ötlet, de milyen szögtartományban lenne ez kitéríthető ?
A felvételen pont a harckocsi felett, 90°-ban repült ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!