Burevesztnyik nukleáris hajtású atomrobbanofejes cirkalo raketarol mit lehet tudni? Valóban korlátlan hatotavolsagu? Fizikailag ez lehetséges?
A "Burevesztnyik nukleáris hajtású atomrobbanofejes cirkáló rakéta" olyan kérdésre utal, ami nem felel meg a valóságban meglévő vagy nyilvánosan ismert információknak. Nem található megbízható forrásokból származó információk erről a képzeletbeli vagy nem létező eszközről.
Jelenleg nincsenek ismert olyan nukleáris hajtású rakéták vagy cirkálók, amelyek valóban korlátlan hatótávolsággal rendelkeznének. A nukleáris hajtású rakéták elméletileg léteznek, de működési elveiket és technológiájukat szigorúan titkosítják az érintett országok, és nincs nyilvánosan hozzáférhető részletes információ róluk. Az ilyen típusú technológiával kapcsolatos kutatások és fejlesztések általában nemzetbiztonsági okokból súlyosan titkosítottak.
A nukleáris hajtású rakéták koncepciója az elméleti fizikai alapokon nyugszik, de azok működése bonyolult és veszélyes, és azok alkalmazása súlyos következményekkel járhat, ideértve a környezeti szennyezést és az atomfegyverek terjedésének veszélyét is. A nukleáris hajtású rakéták fejlesztése és alkalmazása szigorú nemzetközi egyezményekkel van szabályozva, például a START (Strategic Arms Reduction Treaty) és a nemzetközi atomfegyver-terjedés elleni egyezmények révén.
Fontos megjegyezni, hogy a nukleáris hajtású rakéták és hasonló technológiák témájában a tudományos közösség és a nemzetközi közösség a békés és biztonságos célú alkalmazásukat támogatja, ugyanakkor azok hadászati alkalmazása rendkívüli aggodalmat kelt és veszélyes lehet a világ békéjére és biztonságára nézve.
Hasonló elképzelés mint a poseidon atomhajtasu interkontinentális torpedó de én személy szerint azt megvalosithatobnak tartom annak látom a fizikai technikajat es a hordozó tengeralattjárók is megepultek.
Burevesztnyik érdekes.pont egy radioaktív szivárgásos baleset bizonyítja amit a Nyugat is észlelt hogy nem kamu
Nem korlátlan hatótávolságú, de nem is kell annak lennie. Nem az a célja, hogy 10 kört menjen a föld körül, hanem az hogy a föld túloldalán lévő célpontokig eljusson. Megjegyzem, erre a mostani ICBM rakéták is képesek.
Magas harcértékű hordozóeszköz LESZ - ha majd elkészül, de egyenlőre még csak tesztfázisban van. Még évek kellenek ahhoz, hogy teljesen rendszerbe lehessen integrálni ÉS pénz legyen ahhoz, hogy ne csak mutiban legyen 1-2 példány.
A fizikai alapjairól: van benne egy mini erőmű ami villamos energiát termel, azzal meghajtanak egy kompresszort és a felgyorsulva kilépő levegő adja a nyomatékot.
Hiperszónikus... aktív pályán NEM hiperszónikus! Csak a leszállóágban - ahogy a normál interkontinentális fejek is.
Előnye, hogy alacsonyabb pályán mozog, így nehezebb detektálni, kevesebb ideje marad a védelemnek az elfogására.
Hátránya, hogy egyenlőre erősen tesztfázisban van, korlátozott a teherbírása (alapból sokkal-sokkal nehezebb mint a hagyományos ICBM-mek), s nem utolsósorban: többszörös az ára a normál ICBM-ekhez képest! Na ez utóbbi nem elhanyagolható szempont. Lehet 20 db ICBM többet ér, mint 1 db kicsit később detektálható méregdrága, kisebb fejet hordozni képes eszköz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!