Elképzelhető hogy az oroszok a T54/55-ös tankok reaktiválása után olyan régi második világháborús tankokat és önjáró tüzérségi lövegeket is reaktiválnak és hadrendbe állítanak mint például a T34 T44 Isz2 Isz3 és a Szu 122 Szu152?
A t54/55 nem egy rossz tank. Van belőle bőven nekik ami működik, így szinte mint egyéni védőfelszerelés tudja használni őket a gyalogság, és nem mint főharckocsi. Szóval elrohadhat a raktárban is, de úgy vannak vele, akkor már inkább a terepen, másra már úgy sem fogják őket használni.
A többi tank túl régi, tűzerőbe és páncélzatban sem üti meg a minimum szintet sem, ugyan így az önjáró lövegek is. Páncél nincs, nem mind tudott sok lőszert vinni, és hiába lősz ha körbe lövöd az ellenfelet, cserébe vak is vagy. Maximum fedezéknek jó, de még annak sem. Ráadásul nem is biztos, hogy ezek egyáltalán még egyben vannak. Ha Nyugat-Európában nem indulnak a Leopárd 2-ők, a Leopárd-1 meg pláne nem, akkor nem hinném, hogy az oroszok annyira vigyáztak a 80 éves technikára. Már az is csoda, hogy a t54/55 működik.
"A t54/55 nem egy rossz tank. Van belőle bőven nekik ami működik, így szinte mint egyéni védőfelszerelés tudja használni őket a gyalogság, és nem mint főharckocs"
Azért nem így működik ez :D
Egyrészt az, ami orosz raktárba kerül, az nagy eséllyel ott is rohad meg. Ahogy Jeffrey Spender szokta mondani, ezeket csak kirakják ridegtartásba, ahol a tank aztán szépen szétrohad. Ezeket nem lehet csak úgy újra aktiválni, nagyrészük csak bontásra alkalmas, szét lehet őket kapkodni alkatrészekért. Arról nem is beszélve, hogy az elmúlt 3 évtized rendszerszintű korrupciója miatt egyáltalán nem ritka, hogy ezekből a harckocsikból konkrétan mindent kifosztottak és eladtak, jó, ha minden 10. harckocsi visszaállítható működőképes állapotba.
Másrészt azért egy harckocsi, főleg egy T-55-ös nem nagyon használható "egyéni védőfelszerelésként", mert a páncélzata gyakorlatilag bármiféle páncéltörő fegyver ellen védtelen, és hát ha valamiből sok van az ukránoknak, akkor az a páncéltörő fegyverek. Arról nem is beszélve, hogy egy T-55-ösnek 4 fős személyzete van, ami még a legkisebb orosz manővercsoport (5 fő) szállítására sem alkalmas.
Egyéni védőfelszerelésként használják, nem csapatszállítónak. A Brit hírszerzés állapította meg a háborúban készült drónfelvételek alapján, hogy nagyon is jól működnek ahhoz képest. Sokszor kiviszik egy pozícióba és otthagyják 1 darab katonával. És akkor ott ő lövöldöz teljesen egyedül, az a tank már onnan nem megy sehova. Vannak róla képek, nyakig sárban a fák között, a tetejére eszkábálva kis bokortartó ketrecekkel. De a kis falukba útvonalat csinálnak vele. Megy elől a t55, átmegy a félig lerombolt épületeken, így utat csinálva az orosz katonáknak. És elvileg ez is működik. Szó szerint mennek a gyalogsággal, beülnek 3-an, és mennek együtt a többiekkel. Elvileg ennek morál javító képessége is van, hiszen mégis csak egy tank van velük, meg ha az ellenfél meglát egy tankot, akkor ettől nem fogja jobban érezni magát. Ezt el is tudom képzelni. Hiába csak egy 100mm-es ágyú, én sem szeretném, hogy felém forduljon.
Ma már az ukránok is ugyan ebből a célból használnak T55-öt, persze ők nem egy egyszer használatos kacatként kezelnék, még ha másra nem is jó, az ő t55 tankjuk modernizálva lett.
Az orosz korrupció az valóban durva. De azért elképesztő, hogy a békeidős korrupt nyomor, és a másfél év heves harcai ellenére az oroszoknál még mindig a T-72-es és a T-80-as valamelyik változatát osztják ki a harckocsizóknak, és javult is a veszteségi rátájuk, pedig mennyien lenézik őket, hogy már a T-55-ösnél tartanak.
És ezek mellett még a T-90M sorozatgyártása és rendszerbe állítása fut fel.
Most épp a Központi Katonai Körzetet próbálják felszerelni.
A T-62-esek reaktiválása az ideiglenes megoldás volt, amíg párhuzamosan összeszedtek ismét kellő mennyiségű T-72-est és T-80-ast, és elindíthatták a T-90M-ek sorozatgyártását egy elégséges minőséggel és mennyiséggel.
Ez nem a napról napra gyengülő hadsereg, ami eredményeképp a Krímet is el fogják veszíteni, hanem ez számukra egy fájdalmas, de tisztítótűz.
Oroszországgal sokszor esett meg a történelem folyamán, hogy egy olyan válság / háború kellett a valódi reformok megindításához, és tényleges megvalósításához, amit létkérdésként éltek meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!