Sorkatonaságban mi volt a menete a beteget jelentésnek?
Ha valaki a laktanyában reggel mondjuk úgy ébredt, hogy tényleg totál gyengének érezte magát, magas láza volt, esetleg hányingere is, a lényeg, hogy úgy gondolta, hogy pihenésre volna szüksége, mert alig áll a lábán, szinte semmit nem képes csinálni. Miután ezt kijelentette, utána mi történt? Gondolom, azt megvizsgálták, nemcsak szimulál-e.
És mi történt akkor, hogyha eltávon betegedett le, és még akkor is mondjuk nagyon kivolt, amikor vissza kellett volna menni?
Privát üzenetben írta valaki nekem (Nem tudom, miért, lehet elege van a lepontozós trollokból), bemásolom, mert másnak is esetleg hasznos lehet:
"A 2. adta a választ.
Tehát jelenti és elkísérik a gyengélkedőre, ha munkaidő van.
Ott az orvos az egészségkönyvbe jegyzi véleményét.
Ha kell kórházba viszik. Tehát a józan ész szerint cselekszenek ahogy láthatóan szükséges. A katonai kórház jelenti a katona szolgálati helyének
a távollétet. Igen, volt már, hogy ezzel valaki visszaélt (hazament), azzal utólag elszámolnak. A lényeg mindig minden dokumentálva van. Ha otthon esik baja értesítenie kell parancsnokát. Csak az indokolatlan dolgokat nem tolerálják."
Most is ugyan úgy megy. Ha valaki lebetegszik a civil életben, jelentenie kell a parancsnokának. Reggel is meg szokták kérdezni hogy volt-e valami búbánat esetleg a hétvégén.
Most ha reggel nem tudsz felkelni sem, jelenteni kell az aktuális parancsnokodnak. Elvisznek az EÜre és onnan már az orvosok döntenek felőled. Tovább szoktak küldeni általában a civil kórházba, utána vissza a laktanyára és vagy kiírnak vagy nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!