Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 66 ezer főnyi emberveszteség...

66 ezer főnyi emberveszteség 3 hónap alatt az ukrán oldalon szerintetek reális becslés lehet?

Figyelt kérdés
Forrás: [link]
2023. szept. 10. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
igen, én már olvastam nyugati becslést is 400 ezres ukrán összveszteségről (a háború kezdete óta), ez ezzel összhangban van
2023. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Úgy van az ukránoknak 66k-s veszteségük az oroszok szerint, ahogy az oroszoknak 50k az ukránok szerint. Jelentős az élőerő és technikai veszteség, de bőven nincs 66k, a reális szám valahol 25-35k között lehet (elesett és sebesült).
2023. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Persze, ugyanúgy mint az is, hogy három nap alatt elérik a céljaikat a ruszkik.
2023. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem az a 66 ezer, valójában olyan 30-32 ezer fő lehet.
2023. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért a 30 ezer is hatalmas szám.

Pláne, ha a visszafoglalt terület nagysága 250 négyzetkilóméter (0,25%) 3 hónap óta.

Forrás szerint: [link]

2023. szept. 10. 12:50
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Mivel az oroszok szerint így valószínűleg ez ki van színezve és el lehet osztani kettővel.


Ugyanakkor az, hogy mostanában jutott eszükbe az ukránoknak, hogy haza kéne hozni azokat akik kimenekültek, szerintem azt mutatja, hogy komoly veszteségeik vannak és azokat valahonnan pótolni kéne.

2023. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De amúgy a veszteségbe beleszámolják a sebesülteket is, aztán így a napi 730 veszteség jelentene 120-150 halottat és 600 sebesültet, aminek a fele mondjuk komoly sebesültés. Ez nem mondom, hogy feltétlen igaz de nem biztos, hogy nagyon messze áll a valóságtól.
2023. szept. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 3-4x-es a nagyítás/elhallgatás mindkét oldalon.
2023. szept. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Írtak itt 60 és 30 ezer között többmindent a válaszolók, és nagyságrendileg szerintem igazuk van. Az a baj, hogy a megsemmisített vagy megsérült járműveket lehet dokumentálni, de a halottakat nem. Például rengeteg felvétel van olyan esetekről Telegramon, hogy az ukránok egy-egy épületbe szállítanak katonákat, majd vágás (eltelik egy rakás idő, amíg az orosz bürokrácián átverekszi magát a tűzparancs) és az épületet telibe szórják tüzérséggel. Meg lehet számolni, hogy bement 30 katona, és lehet feltételezni hogy a csapás pillanatában is bent van mind a 30, de már ez sem biztos. Azt viszont feltételezni sem lehet, hogy mind meghaltak, megsérültek, stb. Simán lehet, hogy éppen a nappaliban pakoltak le és meghalt mindenki, de az is lehet hogy a pincében voltak, nem sérült meg senki, és éjjel kimentik őket. Tehát a humán veszteségeket nehezebb számontartani, így a számok jelentős mértékben eltérhetnek.

Írták már mások is, de a veszteség számolja a súlyos sérüléseket is. Ha egy katona súlyosan megsebesül, majd visszamegy a frontra, ott megsebesül mégegyszer, majd megint visszaküldik és meghal, akkor ő háromszor lesz veszteség. De ez nem jelenti, hogy Ukrajna háromszor annyi embert veszítene.

A nemzetközi adatokból, felvételekből, vizsgálatokból és politikai reakciókból viszont szerintem egyértelmű, hogy tízezres nagyságrenddő veszteséggel kell hogy számoljanak az ukránok. Most hogy ez 30, 50 vagy 60 ezer, nem tudni, és az ukránokon kívül nem is tudja senki. Az viszont biztos, hogy jelenleg az ukránok szenvedik el a nagyobb veszteséget, hiszen egy jól előkészített orosz védelmi vonalat támadnak már hónapok óta, nagyjából eredménytelenül.

2023. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk annyiban, hogy a valós veszteségek szigorúan titkos adatok mindkét oldalon. Ennek a találgatásnak meg nem sok értelme van.
2023. szept. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!