Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi abban a pláne, hogy a fél...

Mi abban a pláne, hogy a fél világ pénzeli Ukrajnát ahelyett, hogy beszállni a háborúba?

Figyelt kérdés

Ha már a világ pénzét beleölik Ukrajnába, az nem számít támogatásnak? Úgy értem, Putyin belengette, hogy aki beleszól ebbe a konfliktusba, azt letarolja a Föld felszínéről, de ha valaki pénzt meg fegyvereket ad Ukrajnának, azt szabad?

Vagy ez ilyen borotvaélen táncolás, mert ha katonákat küldenének Ukrajnába, akkor az már nyíltan világháború lenne és azt nem akarjuk, de ha fegyvereket küldünk, az belefér?


2023. szept. 6. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Örülnék ha Oroszország sem küldene fegyvereket és katonákat harcolni Ukrajnába. Innentől a többihez mindenki másnak is joga van. Főleg ha Ukrajna kéri az önvédelemhez.


Putyin és Medvegyev már mindenkit megfenyegetett hogy ez meg az fog történni ha támogatják Ukrajnát aztán eddig semmi nem történt... még az ukránokkal sem bírnak.

Fogatlan kivénhedt rettegő a nagy orosz medve Putyin személyében.

2023. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy ez ilyen borotvaélen táncolás"


Végül is igen. Ez minden csatában, konfliktusban, háborúban így van. Ha nekem jó kapcsolataim vannak egy országgal, de azt megtámadják, akkor nyilván segíteni próbálok neki, és nem fogom ölbe tett kézzel nézni, ahogy egy harmadik fél önhatalmúlag megsemmisíti vagy elveszi a kapcsolataimat, forrásaimat, bevételeimet. A másik oldalon meg É-Korea és Irán minimum félnyíltan támogatja, de jó eséllyel még Kína is fű alatt sokmindent juttat az oroszok részére, az ukránok ellenében. Fegyverrel, felszereléssel, gyógyszerrel, üzemanyaggal, pénzzel, információval, vagy csak annyival, hogy segítenek kikerülni a szankciókat - oly sok szintje van egy háborúnak, amin befolyásolni lehet, segíteni vagy gátolni lehet egyik vagy másik felet. Mostanra kb. mindkét fél elment addig a pontig, amíg úgy gondolta, hogy még "büntetlenül" elmehet - és egyelőre úgy tűnik, egyik fél sem taktikázta még el magát.

2023. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

"Putyin belengette, hogy aki beleszól ebbe a konfliktusba, azt letarolja a Föld felszínéről"

Úgy hogy Putyin feketeöves szájkaratés. Sok mindent mondott már amiből nem lett semmi vagy az ellenkezője.

2023. szept. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Mert elég, ha gazdaságilag gyengítik az oroszokat, illetve nem szeretnék, ha a saját katonáik halnának meg. Senkinek nem éri meg direktben odamenni, ez egy "helyi" konfliktus, senki nem akar meghalni az ukránokért.
2023. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

#3 pont ezzel a hozzá állással van a baj. Hosszu évekig volt feszegetve a határ hiába mondott bármit is, tárgyalások helyett pedig ez volt a reakcio hogy úgy is csak blöfföl.

Van amit nem kéne feszegetni teljesen feleslegesen

2023. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszállni nagyon könnyű egy háborúba. Aztán csapás ellencsapás, jönnek a veszteségek. Kiszállni borzasztóan nehéz. Ugye mindenki győztesen szeretne kiszállni, de ez nem megy.
2023. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Egy atomhatalom ellen beszállni a háborúba mindig kockázatos. Lehet nagy pofával azt mondani hogy az oroszok blöffölnek. És ha mégsem ?

Azt kell megérteni, hogy nincs tökéletes védelem. Minden védelem áttörhető.

Néhány orosz rakéta át fog jutni. Ez a nagy számok törvénye. És abból borzasztó pusztítás lesz.

2023. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A ruszkiknak is "szabad" volt pénzelni vörösöket Vietnamban, Koreában. Ha a két atomhatalom nyílt fegyveres konfliktusba kerül abból atomháború lesz. Így "csak" proxyháború, az egyik oldal effektív harcoló fél, a másik meg pénzeli.
2023. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!