Ha kitörne a világháború, akkor kik lennének a szemben álló felek?
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Oroszország és a csatlós államai (pl. Fehéroroszok) méltó ellenfelei lennének a Natonak.
Kína oroszok oldalán harcolna? Mert, akkor már izgalmasabb lenne az összecsapás.
India?
Kina sose fog a nyugati világ ellen háborúzni Oroszország kedvéért
India meg örül ha nem halnak éhen, ők se hiszem hogy szeretnének atomot, meg utána megint gyarmati sorsot maguknak:)
"India meg örül ha nem halnak éhen"
Mondjuk amellett hogy atomhatalom és benne van a világ 5 katinailag legerősebb országa között, éppen leszálltak a Holdra, a világon negyedikként. De ja, biztos az a legnagyobb bajuk, hogy éhen ne haljanak :D
"Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Oroszország és a csatlós államai (pl. Fehéroroszok) méltó ellenfelei lennének a Natonak."
Az lehet, hogy te nem tudod elképzelni, de a valóság az, hogy Kínával együtt bizony jó eséllyel legyőznék a NATO-t.
Az első és második világháborút is az USA hadbalépése döntötte el.
Az első világháború idején az USA részesedése a világ ipari termeléséből 30% körül volt.
A második világháború idején szintén kb. ekkora.
Ma mindössze 10%.
Kína részesedése kb. 30%.
Rakd össze a képet.
Hiába az USA állítja elő még mindig a legtöbb GDP-t, de nagyon nem mindegy, hogy az miből áll össze.
Az USA GDP-jének nagy része nem ipari gyártásból áll, hanem pénzügyi, biztosítási szektor, netflix sorozatok, szolgáltatások, szoftverek, stb.
Még az ukránokat sem bírják ellátni pl. elég tüzérségi lövedékkel, ezért adtak nekik cluster ammo-t végül.
Az a helyzet, hogy a szuperhightech csodafegyverek nem döntenek el háborúkat - legfeljebb a kezdeti előnyt adhatják, de egy elhúzódó háborúban az dönt, hogy ki tud több vasat gyártani, és több katonát kiállítani.
Márpedig ebben Kína már bőven lekörözte az egész világot, és amúgy Oroszország nehézipara is még elég komoly.
Ezzel szemben mondjuk az USA az ilyen jellegű iparát szinte teljesen leépítette, és kiszervezte épp Kínába. Egész egyszerűen alig vannak már gyárai. Bezárták, lerombolták a nagyrészüket, az egykoron volt nagy ipari központjai, mint pl. Detroit, mára gettókká váltak.
#8 hahahaa 🤣🤣 vicces ez, látjuk a fantasztikus szovjet nehézipar "eredményeit" már 1,5 éve.
Már semmit sem számít ki mennyi katonát tud kiállítani, az számít ki mennyire képzettet, lásd az a kevés uki mennyi szovjetet visszafog.
Hát persze, detroit autógyárai meg rendkívül szükségesek lennének egy háborúhoz 😅
És akkor még ott van a nato többi része.
A szovjetúnió kínával együtt is elég esélytelen lenne, de a kínaiak hülyék lennének ilyen üzletrontó bandával mint a szovjetek összeállni a piacuk ellen, főleg dölöngélő építőiparral.
Az orosz ukrán háborúban többször előhozták, hogy az oroszok azért nem tudnak nyerni, mert hogy a nyugattól fegyvereket kapnak. Na most egy háború esetén nem épphogy adogatnák, hanem bevetnék őket, és nem hónapokig vagy évekig tartana, hogy adjanak 5-6 vadászgépet, hanem órákba, hogy bevessenek több százat akár. Ez elolen oroszország nem sokat kezdhetne.
Kínának pedig nem lenne érdeke. Jelenleg roszországot támogatja, mert szénné keresi rajta magát, de egy vesztes háborúba való belépés, teljes irrealitás lenne. Akkor inkább beváltanák az oroszok felé, már többször előkerült területi igényeiket (mint az oroszoknak ukrajna felé) leginkább a szibériai területek kapcsán. Ezzel csak nyerhetnének, konckázat nélkül.
India meg egy szeméttdomb. Hiába állnak technikaiag bármilyen szinten is, a kasztosodás olyan komoly társadami ellentéteket hordoz, aiben a legnagyobb ellenségük Ők maguk. Azaz nem, hanem pakisztán, aki csak arra vá, hogy indokot találjon india elpusztítására. Arról nem beszélve, hogy nem igazán vannak jóban kínával, az usával meg szövetségesek.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!