Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Oroszlánfóka hadművelet...

Az Oroszlánfóka hadművelet sikeressége esetén Hitler meghódította volna a Szovjetuniót?

Figyelt kérdés

Nagy Britannia elleni hadművelet az oroszlánfóka hadművelet nevet kapta, vajon ha az sikerül, akkor a Barbarossa hadművelet sem fullad kudarcba?

Ugye Nagy Britanniát 1940ben bombázta Hitler, ha sikerül leigázni, azzal megszűnik egy ellenfél, sőt akkor már csak a Szovjetunió maradt volna az egyetlen ellenfél. Vajon sikerült volna elfoglalni Nagy Britannia meghódítása után?


2010. okt. 15. 19:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%
Azon a módon, ahogyan a Barbarossa-t elindította, biztosan nem. Ebben az esetben, ha az angolokat legyőzi, minden erejét az oroszok ellen fordíthatta volna és valószínűleg le is győzhette volna a Vörös Hadsereg-et, de a brutális német megszálló politika miatt kezelhetetlenné váló helyzet miatt az eredmény egy "német Irak" lett volna. Azaz egy forrongó, elviselhetetlen terület, ahol rendre tizedelik a német erőket, a katonák lelkibetegek lesznek az állandó életveszélytől és Irakhoz képest mindez négyzetre emelve.
2010. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak írom, hogy amit írt az mind jó érve, de a németek biztos nem hagyták volna annyiban a dolgot mint az amerikaiak Irakban hanem tömeges kivégzéseket kezdtek volna a lázadók közt és előbb utóbb az összeset megölték volna. És Attól biztos, hogy még a legbátrabb partizánnak is inába szállt volna a bátorsága és nem kekeckedett volna a nácikkal.
2010. okt. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"hanem tömeges kivégzéseket kezdtek volna a lázadók közt és előbb utóbb az összeset megölték volna. És Attól biztos, hogy még a legbátrabb partizánnak is inába szállt volna a bátorsága és nem kekeckedett volna a nácikkal."


A Keleti-Fronton így is volt, de a partizánok mégse fogytak el.

2010. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A Keleti-Fronton így is volt, de a partizánok mégse fogytak el."

Azért nem egészen így volt mivel folyamatosan harcban álltak a Vörös Hadsereggel a német erők és a területek biztosítására nem negyon volt idejük és erejük. Amikor a német offenzíva még lendületben volt és úgy tűnt, hogy a németek győznek akkor nem nagyon lázadoztak a nácik ellen. Ahogy viszont megfordult a harcok kimenetele akkor kezdőttek meg a lázongások és akkor érték el a csúcspontjukat mikor a Vörös Hadsereg már közel járt ahoz a területhez ahol éppen lázadtak.

2010. okt. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A 66%-os szerintem komolyan olyan partizánellenes harcra gondol, amilyet a gyarmattartó hatalmak folytattak a 19.-20. század fordulóján a gyarmataikon: Addig mészárolták a helyi lakosságot, amíg el nem fogytak, bár addig ritkán sikerült eljutni.
2010. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

1. Hitler nem akarta Angliát leigázni, hanem békét akart vele kötni. A világ zsidósága akarta Németországot leigázni pénzügyi eszközökkel, ehhez igénybe vette az USÁ-t, Angliát és a renitens gyarmatát a Szovjetuniót.

( farok csóválta kutya alapon )

2. Akkor győzte volna le a Szovjetuniót, ha az orosz népnek visszaadta volna ténylegesen a függetlenségét, de előbb legkésőbb Sztálingrád előtt beveti a hatalmas német harci gáz készleteket, s így nem sok százezer német ( és magyar ) katona halt volna meg, hanem 2 millió szovjet és megnyílt volna az útja a szibériai iparvidék felé.

Nem érti senki miért nem vetette be, hiszen a szövetségeseknek nem volt ilyenjük és felkészületlenek is voltak a gáztámadással szemben. A gázbombából adhatott volna a japánoknak is, akik egyet-egyet leejthettek volna az USA repülőgéphordozókra.

Azon tűnödöm, hogy Hitler ennyire emberbarát lett volna ?

2012. jan. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a Szovjetuniót Hitler éppenséggel Nagy-Britannia térdre kényszerítésének szándékával támadta meg.
2012. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Utolsó előtti: A japóknak ugyan úgy volt vegyi fegyverük, mint a németeknek, és be is vetették őket a kínaiak ellen. NYUGATON a németek tartottak volna egy esetleges szövetséges megtorlástól, ezért nem vetettek be ilyen típusú fegyvereket ellenük, és a velük szövetséges szovjetek ellen sem. (Hivatalosan legalábbis biztosan nem.)


Válaszolva a kérdésre: Teljesen mindegy, hogy a brit szigeteket elfoglalják-e a németek vagy sem. Két nagyhatalom között (SZU-USA) beszorítva esélyük sem lehetett, és hülyeség azt gondolni, hogy az amcsik ne tudták volna visszafoglalni angliát, ha muszáj. Emberanyagban és gyártókapacitásban megelőzték a németeket, valamint a fegyverek minőségében is egyenrangú felek voltak (ha a szovjetek nem is teljesen) a németekkel (leszámítva néhány német csodafegyvert, meg a már jól ismert tigris tankcsaládot, de ezekből sem volt elég). Tehát, szerintem nem változott volna meg a háború kimenetele, sőt: A brit szigetek megszállása további haderőt vont volna el az orosz frontról.


Valahol azt olvastam, hogy "csak" Norvégiában 200 000-főt állomásoztattak, és azok a katonák harcot nem láttak nagyon.

2013. nov. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!