Globálisan kb mennyivel lenne jobb életszínvonal, ha egyik ország sem tartana sereget, és nem lenne hadászati kiadás?
#10 hú barátom ne haragudj de a te agyad elég durván átmosta a píszi. Akkor a háború poklát megjárók 99.999%-a háborodott és biztos békedal-éneklés, meg közös faültetés során halt meg az 1, 2 vh-ban több millió ember. S hal meg most is - sajnos - több tízezer Ukrajnában, meg szerte a világban. S a lőfegyverek előtti időkben is direkt mellészúrtak, ütöttek ugye?
Gyilkolni senki sem akar, mármint a szomszédját, ismerősét, avagy civilben az utcán szembejövőt. Háborúban mások a játékszabályok, ölsz vagy megölnek. A valóságban az egyszeri átlagpolgárból is - amikor látja hogy a bajtársait hogy lövik le, szaggatja szét, ontja ki a beléd a tüzérségi gránát + némi propaganda, az ellenség déminizálása - kijön a vadállat és nem mellélő, hanem úgy kell a tiszteknek visszafogni ha hadifogoly van a közelben hogy ne verjék véres hús-töröttfog péppé puskatussal az arcát.
Egy ideig működne a dolog, de aztán előbb-utóbb jönne egy küldtéstudattal megáldott barom, aki meglátná a lehetőséget a demilitarizált szomszédokban, titokban kiépítene egy hadsereget és egy ponton elkezdene zsarolni vele, majd - ha az nem használ - élni vele. Látható, hogy ma is minden további nélkül eladható az az üzenet, hogy “mi vagyunk az igazi X nemzet, Y és Z nemzetek nem is léteznek, ők voltaképpen elfajzott X-ek, így nekünk X-eknek történelmi jogunk és felelősségünk egy államban egyesíteni az X, Y és Z népeket!”
Amíg ezekre az üzenetekre pozitívan rezonál a társadalom egy része - márpedig erre minden esély megvan - addig a védelmi erő fenntartása hosszú távon nem nélkülözhető.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!