Mi a véleményetek az F-22-es,illetve F-35-ös vadászgépekről?
egyszer majd kiderül. A leó 2 ről is ez volt mondva aztán csak kiderült hogy a mai hadviselésben nem ér többet mint az előző generációs gépek.
Személy szerint az ilyen vadászgépeknek stb amikben ember ül már leáldozik lassan. A pilóta nem fog berepülni elvégezni egy parancsot ha tudja hogy erős légvédelemmel van ellátva az adott terület. Még akkor sem fog kockáztatni ha lopakodóban ül. Egy pilóta vesztesége meg sokkal nagyobb súllyal bír mint maga az anyagi kár. Nem pár hónap alatt képzik őket és nem is lehet akárki az fizikailag/egészségügyileg is toppon kell lennie hogy elbírja a teste a gyorsulást
A büdös életben nem voltak még bevetve és letesztelve egy komoly, nagy léptékű háborúban, szóval semmit sem gondolok róla.
Amit a nyugati propaganda ír róla, annak nyilván egy szavát sem hiszem el, ha egy raklap sz-rt érő gépre szórtak volna el sok-sok milliárd dollárt, azt nyilván nem vallanák be, tehát azokat az ódák, ami csodafegyverként írják le ezeket a gépeket, számomra semmit se jelentenek.
Épp ahogy a ruszki "csodafegyverről", a T-14 Armatáról, meg az Avantgarde-ról sem hiszek el semmit, amíg nem lettek egy komoly, nagy formátumú háborúban tömegesen bevetve ezek az eszközök.
A puding próbája mindig az evés, minden más csak bullshit.
Tudja amire tervezték, tehát lopakodik, érzékeny a radarj, elég jó benne az AI.
Más kérdés, hogy minek? Láthatjuk az ukrán háborúban, hogy nem vívunk hightech csatákat. Minden a műholdas képeken áll vagy bukik. Ha lenne az oroszoknak vagy az ukránoknak ilyen repülője nem valószínű, hogy gyökeresen megváltoztatná az erőviszonyokat.
Mindkét gép előremutató. Az F-22 képességeiről sokat elárul, hogy az Egyesült Államok senkinek nem volt hajlandó eladni. Úgy tűnik, ez egy bevált típus. De nem sebezhetetlen, és nem minden érzékelő számára láthatatlan. Azt nem is lehet megoldani, hogy egy gép bevonata az összes hullámsávban elnyelje a radarhullámokat. Az orosz és kínai tudósok már kidolgoztak ellene bizonyos módszereket. Ez a védekezés még hatékonyabbá válik, ha sikerül megszerezniük egy egész gépet, vagy a darabjait. A kínai és orosz szolgálatok nyilván törekednek erre, s a mai amerikai világban előbb-utóbb találnak egy megnyerhető mérnököt vagy pilótát. És akkor a gép vagy darabjai a "Szabad Világból" átkerülnek Keletre. Az is lehet, hogy ilyesmi megtörtént már, csak nem ügyesen hintették a port, balesetnek álcázták, nem verték nagydobra.
Az F-35 az kicsit más tészta. Újszerű megoldásokat alkalmaz ez a gép is, de egyelőre, a sok és rendszeres meghibásodás, probléma miatt túlzás lenne azt mondani, hogy bevált. Az elvárásokhoz képest mind e téren, mind az árazásában, és főleg üzemeltetési költségében csalódást okozott. Izraelnek persze nagyjából megfelel, mert ki tudják használni az előnyös adottságait, és már nagy a gyakorlatuk a bonyolult nyugati típusok üzemeltetésében. (Magas az üzemeltetési színvonal.) Meg másoktól eltérően óriási baráti segélykeret terhére, gyakorlatilag ingyen jutnak hozzá, és van-lesz belőle annyi, hogy nem baj, ha 10 gép a meghibásodások vagy a hosszúra nyúlt földi karbantartás miatt nem képes felszállni... Magyar és kelet-közép-európai viszonylatban viszont nagyon átgondolandó. Szerintem ha van pénz, akkor már igényeinkhez mérve sokkal inkább megfelel, alkalmasabb a Super Hornet, a KF-21, vagy a Gripen E. Esetleg a Rafale. A Typhoon semmiképp.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!