Az orosz rakétatechnológia jobb,mint az amerikai?
Egyik jó barátom mondta,hogy az oroszok jobbak ebben,mint az amerikaiak,több generációval előrébb járnak.
Nem értek a témához,ezért kérdezem.
A kérdésnek semmi köze a háborúhoz,csak előjött a dolog.
"Ezért nem is fog az usa nagyon kapkodni, hogy valami szipi szuper rakétát tervezzen"
Pedig igyekeznek, csak nem nagyon jön össze nekik. Rakétatechnológiában csúnyán le vannak maradva és ez egy olyan terület, ahol soha a büdös életben nem voltak az élen. Amit elértek, azt lopták valahonnan, saját innovációik és eredményeik nem igazán vannak. Az űrkutatásban és űrutazásban pl. az oroszok sokkal előrébb járnak, de Kína is durván zárkózik fel, míg az USA a holdraszállás óta hanyagolja az űrkutatást. A rakétatechnológia is ilyen, próbálkoznak hiperszonikus rakétákkal, de nem nagyon akar összejönni nekik, nem hogy sorozatban tudnák gyártani az ilyen fegyvereket. Igaz, a doktrínájuk sem a rakétázásra épül.
Precíziós fegyverekben, haditengerészetben és légierőben világelső az USA, de tüzérségi erőben, rakétatudományban, űrutazásban egyre inkább lemaradnak.
# 21
Az USA le van maradva tüzérségben?
Az USA 1500 db M142 HIMARS és M270 MLRS 483 km hatásos lőtávolságú önjáró rakéta-sorozatvetővel rendelkezik.
Az M142 HIMARS egyszerre 6 db, az M270 MLRS egyszerre 12 db rakétát tud kilőni, pár centimeteres pontossággal.
Az orosz tüzérség nem rendelkezik ekkora mennyiségű és hatótávolságú precíziós tüzérségi eszközzel.
Az USA a csövet tüzérség terén is fölénybe van, például a 155 mm-es, akár 70 km lőtávolságú M982 Excalibur intelligens lőszerrel, amely önállóan keresi meg a célpontot.
Az orosz tüzérség ellenben zömében csak területtűzre alkalmas, nem iranyított rakéta-sorozatvetőkkel és lövegekkel rendelkezik.
#23 Az oroszoknak is van olyan tüzérségi rendszere, ami eléri a 70km-es lőtávot, de elsősorban a koreai és kínai eszközökre gondoltam mint fejlettebb rendszerek, nem az oroszra. Az USA hagyományosan nem a tüzérségére épít, sosem lesznek olyan mennyiségű és minőségű tüzérségi fegyverei mint a keleti nagyhatalmaknak, már csak azért sem, mert önmagában szállítani is túl költséges őket. Az oroszok vagy a kínaiak felpakolják a tüzérséget a vonatra aztán mehet a frontra, míg az USA-nak mindent légi vagy vízi úton kellene szállítania, ami nehézkessé teszi a tüzérség bevetését. Nem véletlenül foglalkoznak inkább repülőgép hordozókkal és a légierővel. Nem kell azt vízionálni, hogy az USA mindenben is a legjobb, mert amikor hivatalosan bejelentik hogy elfogyott a nélkülözhető mennyiségű 155-ös lőszerük, és várni kell amíg újat gyártanak, akkor nem az jön le hogy az USA világelső lenne tüzérségben.
"de ugye a fotelban ülve sokan azt hiszik, hogy mert elolvastak két cikket a bulvárban és mellé két wikipedia oldalt már tudnak minden apró részletet és minden titkos technikát"
Nyilván nem hadititkokról szól a beszélgetés, hanem a nyilvánosan elérhető adatokról. Ilyen alapon soha nem beszélgetnénk semmiről, mert nem tudjuk hogy ki mit titkol el :D
# 24
Bocs, de szerintem téves, amit állítasz.
Ugyanis a világon senkinek nincs 1500 db egyenként 483 km maximális lőtávolságú, precíziós önjáró rakéta-sorozatvetője, csak az USA haderejének.
Ilyen mennyiségű és minőségű, 483 km maximális lőtávolságú tüzérségi rakétafegyverzettel egyetlen más ország sem rendelkezik.
Ráadásul ezek az amerikai eszközök légi úton szállíthatóak.
Az USA egymaga több nagy katonai teherszállító repülőgéppel rendelkezik,mint a világ összes országa együttvéve.
Az USA akár M1 Abrams tankokat is tud légi úton szállítani.
Az, hogy át orosz hadsereg vasúti szállításra szorul, önmagában elavulttá teszi.
Az orosz hadsereg mobilitása a vasuttól való függőség miatt gyenge, komoly támadó hadműveletekre csak ott képes, ahol vasút van, vagy ahol a vasúti infrastruktúra sértetlen. Márpedig a vasúti infrastruktúra extrém sérülékeny a nagy hatótávolságú, precíziós fegyverek miatt.
#25
Ja, mert a bazinagy teherszállító gépek meg bárhol le tudnak szállni, nyilván, bármelyik istenháta mögötti falu földútján :DDD
Nem gondoltad te ezt át rendesen :D Ezt sem :D
# 24
Az USA az alábbi nehéz, stratégiai teherszállító repülőgép állománnyal rendelkezik:
C-5M Super Galaxy: 55 db
C-17A Globemaster: 222 db
Ez óriási stratégiai mobilitást biztosít az amerikai haderőnek, hiszen a 277 db stratégiai teherszállító repülőgépe akár M1 Abrams tankok légi szállítására is alkalmas.
Egyébként az USA tüzérségi lövegállománya is impozáns.
1539 db 155 mm-es M109 önjáró löveg, 446 db 155 mm-es M777 vontatott löveg, és 821 db 105 mm-es M119 vontatott löveg.
# 26
Magyarországon sem egy repülőtér alkalmas ezen nagy teherszállító repülőgépek fogadására. Európában pedig számtalan megfelelő kifutópálya áll rendelkezésre, NATO országok katonai repülőterei számára eleve követelmény, hogy fogadni tudják ezeket.
# 26
Irak 2003-as inváziójához az USA képes volt 466 000 amerikai katona és ezek felszerelése hadszíntérre szállítására, döntően légi úton.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!