Na most ugye azt szokták mondani, hogy az oroszok azért tudtak háborút nyerni, mert nem számított nekik a feláldozott embermennyiség. Miben különböztek az amerikaiaktól vagy a japánoktól? Nekik számított?
Iskola példája vagy annak az esetnek, mikor valaki csak a saját szemszögét igazoló dolgokra keres rá neten és véletlenül se néz utána, hogy esetleg miért (hatalmas nagy f*szság) butaság amire gondol.
Ha csak a veszteségeket megnézed is rájössz mekkora butaság ez a gondolat és erre jön rá a híres Stalingrad:D amúgy halkan jegyzem meg, hogy a katonák kevesebb, mint fele volt amcsi a partraszállásnál...
Teljesen mindegy ki kinek szurkolok/kivel szimpatizál, de az ilyen emberek miatt rossz jelenleg mindkét oldal, mert képtelen vagytok kritikusan gpndolkozni.
Sztálingrádnál és a Keleti fronton is a németek is nem számít az emberélet alapon terelték sajátjaikat a jó eséllyel vesztes ütközetbe.
De a másikakra rátérve, az amerikaiaknak az ardenneki hadjárat is az emberélet nem számít alapon zajlott, az amerikaiak is tudtak olyan hadműveleteket tervezni, aminél néhány hét alatt egy öt kilométer széles szakaszon alig három kilométert nyomultak előre és eközben 3836 embert veszítettek. A harcaik színhelyéül szolgáló erdő a „halálgyár” nevet kapta ...
A II. világháborúban azért szenvedtek az oroszok súlyos veszteségeket, mert átmeneti időszakban kapták el őket, pléhpáncélos Bisztrij Tankok, T-26-osok, kétfedeles I-15-ösök, primitív egyfedeles I-16-osok, és rosszul manőverezhető Lavocskin vadászrepülőik voltak, és alig pár éve esett át a Vörös Hadsereg a Nagy tisztogatáson, 30,000 katonatisztet küldtek Gulágra, illetve végeztek ki ...
Azóta ilyen nem volt, helyette csak 1991-ben az államcsőd, a 2000-es években anarchia, és azután meg az Orosz Hadsereg is békehadsereg volt, eseménytelen, kiszámítható, stabil, és kényelmes szolgálati helyet jelentett, ahol minden hülye építhetett karriert.
Amit eddig csináltak az oroszok, az a fél / negyed / tizedgőzzel háborúzás.
Volt egy "villámháborús" művelet, 2022. február 24. és április első hete / közepe / május első hete között, kudarcot vallott.
Nem háborúra készültek, hanem jelképes ellenállással, és veszteségekkel tarkított 3 - 14 napos, katonai nyomásgyakorlással történő kormánybuktatásra.
Ha az USA nem tolja be az ukránok alá a műholdas / felderítő repülős / UAV-s / drónos felderítést, jó eséllyel sikeres lett volna. De nem ez történt.
Azután az oroszok a kelet-ukrajnai kényszersorozottakkal / szakikkal, és a Wagnerrel folytatták a harcokat Luhanszk megyében, július 10 környékére behúzták, azután visszafogták a műveleket.
A harcok október 8-án folytatódtak, a Wagner vívta meg a Bahmutért folytatott harcok oroszlánrészét. A veszteségi adatok az érdekelt felek és a realitások szerint változnak, vannak olyanok, ahol az ukránok darálták az oroszokat, vannak olyanok, ahol kiegyenlítettek a veszteségek, és vannak olyanok, ahol az oroszok darálták az ukránokat.
Bahmutnál a semmiért áldozták fel a reguláris ukrán haderő legütőképesebb alakulatait, az oroszok meg a Wagner börtöntöltelékeit a másik oldalon ... A kettő azért nem ugyanaz.
Az ukránok mennyire kényszerülnek rá, hogy a börtönökből is toborozzanak ?
Az oroszok esetében jó sokat ír róla a sajtó, az ukrán börtöntöltelékekről meg nem, hiszen ott csakis önkétes, az életüket feláldozni kész hazafiak harcolnak.
Mialatt a Wagner vívta a harcokat, a 2,000 km-es front arra az egyetlen városra korlátozódott le, addig a front többi részén meg aknamezőket telepítettek, lövészárkokat ástak, és bunkereket építettek, védekezésre rendezkedtek be, nem támadásra, és ezt már a reguláris sereg csinálta, ami a hivatásos - szerződéses - sorköteles állományból áll.
Azért erre álltak be, mert levágták, hogy idővel itt komolyabb eszközök, fegyverek is megjelennek, és ha addigra beégetik a fegyvereiket, meg a katonáikat, durva hátrányban lennek. A NATO el is jutott a lejárt sisakok adományozásától a vadászrepülőkig és csereprogramos pilótákig.
# 7
A britek és az amerikaiak sokkal jobban kímélték a saját csapataikat, mint a szovjetek, ez a II. világháborús veszteségi adatokból is tökéletesen látszik.
II. VILÁGHÁBORÚS HADERŐK ÉS VESZTESÉGEK:
USA:
Haderő létszáma: 16 000 000 fő
Elesett katona: 416 800 fő
Brit Birodalom:
Haderő létszáma: 13 221 000 fő
Elesett katonák: 386 000 fő
Szovjetunió:
Haderő létszáma: 34 000 000 fő
Elesett katonák: 10 700 000 fő
NYUGATI SZÖVETSÉGESEK ÉS A SZOVJETUNIÓ VESZTESÉGEI:
Amerikai és a brit haderő létszáma: 29 221 000 fő
Szovjet haderő létszáma: 34 000 000 fő
Amerikai és brit elesett katona: 802 000 fő
Szovjet elesett katona: 10 700 000 fő
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!