Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lett volna Hitlernek lehetoseg...

Lett volna Hitlernek lehetosege, alkalma 1942 elejen azt mondani, hogy oke, ennyi eleg?

Figyelt kérdés
Meg tudta volna tartani az addig elfoglalt teruleteket?

2023. ápr. 22. 19:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem 3., hanem 2. VH, elirhattam, bocsi!
2023. ápr. 22. 19:58
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Addigra már a fél világgal hadban állt. Ha békét kötöttek is volna vele, bizonyára elég megalázó feltételekkel tették volna meg.
2023. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 DK-s ***** válasza:
88%

Nem.


De szerintem 1941. június 22.-éig még lett volna. A Szovjetúnió megtámadása óriási hiba volt.

2023. ápr. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az elfoglalt területeket 100% hogy nem tarthatta volna meg. Pláne nem Franciaországot, Lengyelországot, vagy éppen az elfoglalt SZU területeket.

A Szövetségesek a nehezén már túl voltak, Anglia megszállása már esélytelen lett volna, de a SZU is érezte hogy győzni fog. '42-re már kifulladt mind a Moszkvai támadás, mind a Kaukázusi olajmezők elleni, Afrikában El Alameinnél megállították őket, a 6. hadsereg a bekerítésére várt. Nem tudott volna semmi érdemleges cserealapot felajánlani. S össze is gyűlt annyi sérelem hogy csak nagyon-nagyon kemény feltételekbe egyeztek volna bele.


A leendő győztes meg nem alkudozni szokott, hanem feltételeket diktálni.

2023. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Békére egyedül a francia kapituláció után lett volna esélye. Próbáld is odadörgölődni az angolokhoz a megegyezés reményében, volt 1-2 puhatolózó tárgyalás (ennek reményében repült el Hess Angliába), de az angolok megmakacsolták magukat - bíztak a saját győzelmükben. A SZU megtámadásával Sztálin meg annyira berágott, hogy hallani sem akart semmiféle békéről.
2023. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha Hitlernek lett volna lehetősége és elhatározása arra, hogy 1942 elején lemondjon a háborús terjeszkedési politikájáról és békét kössön az ellenséges országokkal, akkor a megszállt területeken tartós békét lehetett volna teremteni. Azonban a háború ellentmondásai és a náci ideológia szilárdsága azt mutatja, hogy a valószínűség erre rendkívül alacsony. Az elfoglalt területeken a német hadsereg tartós ellenállás nélkül maradhatott volna, de a megszállás hasonlóan szenvedéssel, erőfeszítéssel és pusztítással járt volna. Ha Hitler visszavonul, az hátrányos lett volna Németországra és a megszállt országokra nézve.
2023. ápr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!