Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jakab Peti pontosan mivel...

Jakab Peti pontosan mivel ásta el magát sok ellenzéki szavazónál?

Figyelt kérdés
Én amennyire követtem csak annyit láttam, ahogy nagyon erősen szólal fel a FIDESZ ellen ezt hallottam,hogy nem tetszett pár ellenzékinek se de aki ezzel így van az szerintem nem ellenzéki

2023. júl. 17. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Valóban jókat mondott és nagyon jól beszélt.

De nem biztos, hogy akarnék egy piros lapozó, krumpli adományozó elnököt az ország élére, aki Magyarországot ezzel a stílussal képviselné.

Az ilyen megnyilvánulásai meghökkentőek. Valahol meg dedósak. Értem miért csinálta, nyilván én is mosolyogtam rajta. De egy potenciális elnöktől nem az ilyesfajta óvoda stílust várnám.

2023. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek egy idő után rájöttek, hogy nincs politikai vízió a hőbörgések mögött. Ez már az előválasztásnál kiderült, hogy addig szeretik, amíg a Parlamentben csinálja a show-t, de az országot nem bízná rá a pár százaléknyi rajongóján kívül senki.


Egyébként nem attól lesz valaki ellenzéki, hogy mindenkit kedvel és támogat, aki csúnyákat mond Orbán Viktorra. Orbánt kritizálják kommunisták és fasiszták is, gondolom, velük sem szimpatizálsz feltétlenül, legalábbis mindkét csoporttal egyszerre biztosan nem.

2023. júl. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt a stílusa a proli rétegnek szólt. Szociális demagógiával pedig majdnem minden párt a proli réteghez szól, így csak egy újabb versenyző volt a pályán. A "ki kapja a héten a legtöbb lájkot" versenyt sokszor megnyerte a beszólásaival, de ez nem jelentette azt, hogy ezek az emberek az előválasztáson el is mentek rá szavazni.


Másrészt, ami nagyon fontos, hogy az előválasztáson megállapodott a DK-val, hogy egymást jelöltjeit, majd a második fordulóban egymást miniszterelnök-jelöltségét támogatják. Holott Jobbik megmaradt szavazói pont olyanok voltak, akiktől a DK nagyon távol állt.

2023. júl. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vona után nagyon éles váltás volt negatív irányba.

Vonát nem véletlenül tették arrébb ilyen-olyan indokkal, benne lett volna potenciál, a Jobbik pár év múlva a Fidesz egyértelmű vetélytársa lehetett volna.

2023. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

"Ez már az előválasztásnál kiderült, hogy addig szeretik, amíg a Parlamentben csinálja a show-t"

Szerintem ez elég rossz példa. Az előválasztás azért volt kedvezőtlen nekik, mert a falusi réteg szavazott a jobbikra, ahol nem igazán lehetett szavazni előválasztáson.

A városi réteg a dk-ra, momentumra szavaz és láttuk, hogy ezen dőlt el az egész. (Nyilván úgy értem, hogy a momentumosok MZP-re, illetve Karácsonyra szavaztak nagy számban.)

2023. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!