Oroszország miért nem követi Amerika példáját ?
Az ukránok rengeteg légvédelmi eszközt kaptak, ezért nem tudnák ezt komolyabb veszteségek nélkül megcsinálni, és úgy néz ki, hogy nagyon vigyáznak a légierejükre - ami nem csoda, az ilyesmit rohadt nehéz pótolni, drága játékszerek.
Kastély Róbert azt szokta mondogatni, hogy pont emiatt a rakétázásokkal megpróbálják kimeríteni az ukrán légvédelmi lőszerkészletet, illetve megsemmisíteni magukat az eszközöket.
Hogy ez tényleg így van-e, és sikerül-e nekik, az majd kiderül, egyelőre úgy néz ki, hogy nem jött össze.
Az ukrán légtér háromszor akkora mint Irak és az USA 3x annyi gépet vetett be mint amit az oroszok összpontosítani tudnak a feladatra.
Ja és amint a #2-es is írta, Irakot körbezárták, nem kapott utánpótlást, hadianyagot a veszteségek feltöltésére, az ukránok meg több fegyvert kaptak mint amennyi előtte volt nekik. Ha kilőnek a ruszkik két légvédelmi állást másnapra már 4-et kapnak helyette az ukránok.
"Az ukrán légtér háromszor akkora mint Irak és az USA 3x annyi gépet vetett be mint amit az oroszok összpontosítani tudnak a feladatra."
De ha rögtön bevetették volna a teljes légierőt mint USA Irak esetében a háború elején. Akkor még nem volt ott a Patriot és társai.
#6 nem ez a fő különbség! Hanem az hogy Iraknak nem volt utánpótlása, Ukrajnának meg van. Vietnamban teljes volt az amerikai légifölény, rommá bombáztak, napalmoztak kb. mindent is Észak-Vietnamban, mégsem tudtak győzni.
Az ok ugyanaz mint most (mint minden proxiháborúban): bármennyi hadianyagot is semmisít meg a hadviselő fél, a támogató fél azonnal kipótolja, vagy éppen küld még többet. Ukrajnában túl nagy a műveleti terület ahhoz hogy ezt blokkolni lehessen. A világ összes repülőgépe nem lenne elég hozzá, nem tudnak minden útba méterenként lyukat robbantani, folyamatosan kontroll alatt tartani - ahogy Vietnamban sem tudták. Akkor viszik kisebb adagokban, nagy vasúti szerelvények helyett egyesével a járművek.
Az oroszoknak az lenne a legegyszerűbb ha robotrepülőkkel és harcászati rakétákkal bombáznának minden nem nukleáris erőművet (a nukleáris erőművek önmagukban működésképtelenek, kell melléjük kiegészítő erőmű), minden részegységgel (blokkok, generátor, reaktorok), csak akkor az lenne a gond, hogy a győzelmük után évekig telne újjáépíteni az enegetikai szektort. Például a dnyeperi vízerőművet jelentőségre a Panama-csatornához lehet hasonlítani. Ukrajna mezőgazdasági, és erősen iparosított országrész.
Kelet-Ukrajna 8 éve harcok színtere, de azon kívül van bőven iparosított régió is.
Ha az alaperőműveket ütnék ki és azok villamos alállomásait, illetve a szabályzóközpontot, mint nálunk a MAVIR-t (Magyar Villamosenergia-Ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt.), akkor az export is megszűnne. Ha az alaperőműveket tennék tönkre, akkor akár évekre is súlyos villamos teljesítmény hiány lenne.
A hálózat azon részét amin az atomerőművek vannak, azt nem szabad célpontnak kijelölni, mert az atomerőművek közvetlenül függnek az energiarendszer többi résztvevőjétől, elsősorban a hőerőművektől. Túlterhelődnének az említett blokkok (generátor, reaktor, stb). Azért követik ezt a módszertant, hogy ne vezessen egészen más léptékű balesethez, gyakorlatilag katasztrófa lehetne a vége.
Az oroszok ezt maguk sem akarják, ezért egy "kisebb", de látványos rombolást végeztek, ami sokkolja a lakosságot és a kormányt.
Az oroszok 2022. február 24-én egy 3 - 14 napos intervenciót szerettek volna, jelképes veszteségekkel. Nem egy szétlőtt országot akartak annektálni, hanem egy egészet. Ezért bántak eleinte mindennel úgy mint a hímestojással, és most is, ugyanakkor más okért is korlátosan robotrepülőznek.
A háború előestéjén, február 5.-én Mark Milley amerikai tábornok egy zárt kongresszusi meghallgatáson arról beszélt, nagyjából 72 óra kellene ahhoz, hogy az Orosz Hadsereg bevegye Kijevet, és kapituláljon az ukrán államszervezet, mert rosszul felkészült az Ukrán Hadsereg.
Mondjuk ha az amerikaiak nem tolják be a műholdas, repülős, és UAV / drónos felderítést az ukránok alá, tökegyedül jó eséllyel vakok lettek volna, és sikeres is lett volna a művelet.
Az amerikaiak is 72 órás deszantos műveletben gondolkodtak, nem 40 napos robotrepülőzésben, mint ahogy általában szokták.
Ez nem Orosz - Ukrán háború, hanem Orosz / CSAT vs NATO.
Ukrajna az csak a színhelyt adja.
Sokak azt hitték, hogy ez csak egy orosz - ukrán konfliktus, és lehetséges egy olyan békekötés, amin a felek mosolyogva tárgyalgatnak, aláírják a papírt, kezet ráznak, mindenki jól jár a kialkudott egyezséggel, és mindenki elégedetten hazaballag. Ez a hajó nemhogy elúszott, de sose volt opció.
A probléma az, hogy önálló Ukrán Kormány sosem létezett, Ukrajna az mindig is oligarchia volt, amely nem is működőképes, ha nem bábozott vele valaki.
Itt az USA, az EU, a NATO, Oroszország, és még Kína részéről is akkora tét van bent a "játékban", hogy nem hagyhatják veszni. Ha ez nem megy tárgyalásos alapon, akkor fegyverrel fogják megoldani, legalábbis addig harcolnak, míg valamelyik állam bele nem fárad / döglik és teljesen megalázó békediktátumot hajtatnak végre az illetőn.
És senki nem enged, a saját jól felfogott érdekéből.
Ennek szellemében az oroszok intervenciót szerettek volna, kinek hogy tetszik, április első hetére / közepére / május első hetére levágták, hogy ez kudarcot vallott. Onnantól meg ráérősen háborúztak, várták, hogy meddig emeli a Nyugat a téteket. Levágták, hogy itt idővel lesznek komolyabb eszközök, akkor pedig ha elégetik a hadseregüket addigra, na akkor hátrányban lesznek. És a vadászrepülők megjelenése a NATO-s pilótáikkal pont ez a vörös vonal - persze csak ha megfelelő számban (minimum 80 gép) meglesznek.
Hiába szerepelnek le a beígért védekezési és ellentámadási csodafegyverek, ami legenda / mítoszrombolás, akkor is tolják az újabb és újabb fegyvereket, ezek pótlására, duplázódva, kevesebb ukrán személyzettel, és több NATO-sal, és ezekkel kell megküzdeniük.
F-16-os Falcon-ból több van belőle a sivatagban letárolva, mint az oroszoknak első vonalas gépe. Ha egyet lelőnek, hirtelen lesz helyette kettő, az ősöreg F-16AM-el kezdve, folytatva a jelenkori F-16C-vel, és tovább fejlődve F-16V / F-21-esre.
Gyorsan elfogynak ukrán pilóta anyagból, és akkor majd NATO-s zsokék ülnek bennük.
Megfejelve robotrepülőkkel.
Ettől félnek az oroszok, joggal, és készülnek ellene.
Az orosz haderő a szememben a mai napig egy roncstelep, amit most időnyerés/fárasztás céljából beégetnek, míg a hadigazdaság beindul. A szovjet korszakban eszetlen mennyiségű fegyót túlgyártottak, amit nem tudtak megfelelően letárolni, békeidőben szétrohadtak, meg a sereget is szétlopták, ezeket kényszerselejtezik Ukrajnában, és újra szervezik a hadseregüket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!