Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » -13 Bradley és 2 Leopard...

-13 Bradley és 2 Leopard veszett oda egy nap alatt a BILD szerint. Sikeres lesz az ukrán offenzíva?

Figyelt kérdés
[link]

2023. jún. 9. 14:55
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
54%

"#5 Azért nagy szó ez, mert a Leopardok lényegesen fejlettebb tankok, mint az eddig elpuszított T-72-es vagy T-80-as tankok,"


Igen, fejlettebbek, de ezeket is ugyanúgy ki lehet lőni. A legtöbb orosz páncélos elhárító fegyver(rendszer) képes bármelyik Lepoard 2-es alváltozat kilövésére. Nem tudom miért meglepő, hogy KETTŐ tankot kilőttek? Még egyszer: KETTŐT.


"ráadásul nincs belőlük több száz, mint a szovjet korszakból maradt páncélosokból."


Igazából ezekből is van több száz, csak nem az ukránoknál. Maximum nyugatról még "kénytelenek" lesznek adni. De egyébként egyáltalán nem gondolom azt, hogy a tankok minőségén dőlne el ez a háború, eddig kereken nulla szerepük nem volt. Lényegében csak guruló céltáblák.


"Több, mint egy évbe telt, mire néhány darabot le tudtak szállítani az ukránoknak, amiből a linkelt forrás alapján egyetlen nap alatt legalább 4 elveszett. Ilyen rátával nem tudják pótolni a veszteségeket a nyugati eszközökből,"


Nem tudnak x hét alatt még négyet szállítani? Komolyan? És ha nem Leopardot kapnak még, hanem mást, akkor mi lesz? Az miben lesz jelentősen jobb vagy rosszabb?


"ez itt a probléma, na meg az, hogy ha Ukrajna a fejlett nyugati technikával sem tud sikeres műveleteket végrehajtani, akkor hogyan akarják kiverni az oroszokat az országból?"


Tavaly szeptemberben egy sokkal kevésbé tapasztalt és rosszabbul felszerelt, nyugati technikát jóval kevésbé használó ukrán hadsereg is képes volt nagyon sikeres ellentámadásra. Nem hiszem, hogy itt fél tucat kilőtt vagy nem kilőtt Leopardon múlna bármi. Ráadásul az előző ellentámadásnál nagyjából semmilyen komolyabb szerep sem jutott az ukrán (vagy orosz) tankoknak.


Aki itt 100-150 nyugati tanktól önmagában csodát várt, az elképesztően optimista volt. Az meg orosz oldalról elképesztően optimista, aki azt hiszi, hogy 2 vagy 4 tank kilövésével össze is omlott az ukrán ellentámadás.

2023. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
39%
Sajnos az az igazság hogy zelenszkij parancsára az ukrán tábornokok beküldték a képzetlen ukrán katonákat a húsdarálóba. zelenszkij egy háborúsbűnös gyilkos, régen is ezvolt a véleményem és most is ez.
2023. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%
12 mégis miért kolüldené zelenszkij a húsdarálóba értelmetlenül az embereit?
2023. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%
17:02! Azért küldi őket hogy kiszolgálja az Amerikai érdekeket hogy kapjon fegyvert lőszert Amerikától és hogy az amerikai érdekeket szolgálja azzal hogy gyengíti az oroszokat és beengedi a Nátót ukrajnába.
2023. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Dzsonszi ***** válasza:
88%

"Tavaly szeptemberben egy sokkal kevésbé tapasztalt és rosszabbul felszerelt, nyugati technikát jóval kevésbé használó ukrán hadsereg is képes volt nagyon sikeres ellentámadásra."


Azért az az ellentámadás nem az ukránok érdeme, hanem az orosz balfasszságé, hogy azt gondolták ekkora ukrán számbeli fölénnyel lesz esélyük kormánycserére. Ez nem jött be és kivonultak Herszonból és Kharkivból, mert azzal az emberhiánnyal nem bírták volna tartani a két megyét.


Most viszont az erőviszonyok nagyjából egyenlők, szóval én nem merítenék akkora nagy önbizalmat a múltkor ellentámadás sikerességéből.

2023. jún. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
66%
eddig 6 veszett oda képekkel bizonyítva, mind 2-es, nem 1-esek, ha jól tudom 44 2-es van az ukránoknak, akkor 3 nap alatt sikerült több mint a 10%-át elveszejteniük? Azt Tarjányi is mondta a Spirites Ostromba hogy a ruszkik a védekezéshez nagyon jól értenek, no de hogy ennyire. :D
2023. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én 7-ről tudok, és egyik sem ért lőtávolba hogy akár egy skulót is megeresztett volna a muszka állásokra. A K52-esk aprítják őket VIKHR rakétákkal, 8 km távolságról. Tegnapelőtt szétkapott egy lancet egy IRIS-T üteget a frontvonal közelében, gondolom az lett volna a feladata, hogy lefogja a ruszki légierőt. Ez így kezd kacsalövészetté fajulni, ha nem csinálnak valamit a légierővel.
2023. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

"Most viszont az erőviszonyok nagyjából egyenlők, szóval én nem merítenék akkora nagy önbizalmat a múltkor ellentámadás sikerességéből."


Én se. Szerintem ekkora "mákjuk" nem lesz még egyszer, de továbbra sem értem, honnan veszi valaki a bátorságot ahhoz, hogy pár kilőtt jármű alapján megítélje, hogy most mi a helyzet. :D


"Azt Tarjányi is mondta a Spirites Ostromba hogy a ruszkik a védekezéshez nagyon jól értenek, no de hogy ennyire. :D"


Remekül értenek, még egy éve sincs, amikor a lesajnált ukránok úgy megkergették őket, amit a katonai hírnevük egy évtized alatt sem fog kiheverni.

2023. jún. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%

"Én 7-ről tudok"


Én is annyiról, ha beleszámolom azokat a kilőtt kombájnokat, amiket az oroszok nagy büszkén mutogattak, mint megsemmisült Leopard.

A következő hetekben ha az oroszok bármi olyat lőnek le, ami legalább részben fémből van és nagyobb mint egy kispolszki, az 100%, hogy Leopardként lesz elkönyvelve a híreikben. :D

2023. jún. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
40%

"A K52-esk aprítják őket VIKHR rakétákkal, 8 km távolságról"


Az eléggé beb@szna, mert a Vihr standoff-távolsága 8km, azt meg eléggé optimistának tartom, hogy az orosz légierő van annyira koordinált a gyalogsággal, hogy valóban ilyen távolságokból dinamikus célpontokra vadásszon (a háború során ez lenne kb. az első alkalom...)


Tegnapelőtt szétkapott egy lancet egy IRIS-T üteget a frontvonal közelében, gondolom az lett volna a feladata, hogy lefogja a ruszki légierő"


Az Iris-T elsősorban robotrepülőgépek és egyéb nagysebességű, manőverező célpontok ellen van kitalálva, a helikopterek ellen csapatlégvédelmi eszközöket (MANPADS, Gepárd, ilyenek) szoktak használni.

2023. jún. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!