Mekkorának és milyennek kéne lenni a Magyar Honvédségnek?
Ausztria nem kicsi hadereje Albánia szintjén van. Konkrétan a magyar haderő közelebb áll a némethez, mint az osztrákok hozzánk. Szerinted ez lehet tragikus, és az osztrákot tarthatod jónak, a tények adottak, olyan véleményt formálsz, amilyet akarsz. Egyébként pont az osztrákok álltak le a gránát és aknavető gyártással. Mi vettük át tőlük.
Ami a magyar hadiiparban erőtől függetlenül a legokosabb, hogy egymásra épül. A magyar légierő már amúgy is a térségben az egyik legjobb. A NOSAM3 a világ legmodernebbje, az izraeli vaskupola radarjai, a kanadai francia radarok... persze majd ha valamikor beszerelésre kerülnek. Saját katonai tehersállítók, kiképző és egyéb kisgépek, és várják a KC390-es gépet is, és a gripenekre az új fegyverrendszert. Ezek nem rosszak, vagy nem lesznek rosszak, de még nem állt össze.
A földi egységben jön ki a komplexitás. Új cseh licensz alapján gyártunk fegyvert, és használjuk is. Új gyalogsági páncélost gyártunk, és használjuk is. Új katonai polgári heliket gyártunk, és használjuk is. Német tüzérséget és tankot használunk, a lőszereiket hozzá gyártjuk. Gyártjuk majd a török 4x4-est és használjuk is. A legmodernebb izraeli páncéltörőket mi rendeltük meg a világon elsőnek, és majd gyártjuk is... Tehát így hozzuk össze a kellemest a hasznossal, gyártjuk és legyártjuk magunknak is.
Csak ugye a probléma, a sok tiszt, a személyi állomány össze-vissza rendezése, a késések, a nyersanyag hiányok, az infláció, a megrendelt fegyverek legyártása vagy beszerzésének alapból hosszú ideje. Tehát jó lenne a haderő, megvan az alapanyag, csak nem állnak össze. Jó alapanyagból is lehet szart főzni. Kb egész Európa rájött erre, és a többi ország is most próbálja meg gatyába rázni a katonaságot.
Érdekes lesz megnézni 4-5 év múlva, hova fejlődik ki az az akarat ami Magyarországot a régió legjelentősebb haderejének akarta szánni. Ez nem fog megtörténni, de azok a szerkezetek aktívak lesznek, már kész is vagyunk ami a magyar haderőt illeti.
A német fegyvervásárlással az a baj, hogy őnekik a leépített gyártókapacitásuk miatt 7 - 10 évben is tellik a legyártás, összeszerelés, és leszállítás.
A franciák, az oroszok, és az amerikaiak sok országnak bevált fegyverszállító partnerekként készek mindig a gyors szerződéskötésre és leszállításra, az ENSZ által hivatalossá tett embargó sem akadályozhatja meg őket. Velük ellentétben a németek borzasztó lassúak.
És a koreaiak is feltörekvők, de az ő fegyvereik eladása az USA engedélyéhez kötött.
- 150 - 170 harckocsi,
- 250 lövéspáncélos,
- 500 csapatszállító
- 130 önjáró tüzérség,
- 80 rakétatüzérség,
- 60 vadászrepülő, jó eséllyel Rafale,
- 10 Predator / Reaper / Gray Eagle UAV
- és 10 db Patriot osztály, kiegészítve ugyanennyi NASAMS és IRIS-T-vel.
A haderő nem abból áll, hogy hány embered van. Sok esetben vannak országok akik előnnyel indulnak a földrajzi elhelyezkedésből adódóan, vagy természeti kincsek, nyersanyagoknak köszönhetően, amik tartalékot szolgáltathatnak vagy utánpótlás tekintetében segíthetnek. És ezeken felül is van még másik 59 olyan tényező amit figyelembe vesznek. Pl Ausztriának soha nem lesz haditengerészete. Soha nem lesz partszakasza, tengeri útvonalai, kikötők, ezek stratégiai előnyt nyújtanak. Albánia ezekkel rendelkezik mind. Bár egyik ország sem rendelkezik komoly katonasággal. Ausztria tekintetében főleg a szárazföldi erők hiánya szembe tűnő. (Nekünk 3-4x annyi tankunk van, 10x több tüzérségünk, és 4 ezerrel több páncélosunk. 2023-ban Ausztria a 84. ország a világranglistán, Albánia 91.
Magyarország az 54.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!