Elképzelhető, hogy a NATO túlfeszíti a húrt a fegyverszállításokkal Ukrajna számára, Ukrajna annyira megerősödik, hogy Oroszország nukleáris fegyverek bevetésére kényszerül az erőegyensúly helyreállítása érdekében?
1. Egy volt NATO tábornok elárulta, hogy egy ilyen esetben a NATO beavatkozna, és minimum válasz a Fekete-tengeri flotta elpusztítása lenne. Bizonyos, hogy ez egy üzenet volt.
2. Nemzetközileg még jobban elszigetelődne, ez akkora bűntett, hogy Kína se tudná elnézni.
3. Gyakorlati haszna igazából nincs, a csapatok csak egy szennyezett területen tudnának átmenni, tehát maguk elől is lezárnak területeket.
4. Az orosz stratégia szerint csak Oroszország megtámadása, az ország elesése esetén vethető be nukleáris fegyver, ez itt nem igaz.
5. Ha mégis alkalmazzák az annektált megyékre, akkor lényegében - mivel a harcok ott folynak - saját területüket és lakosságukat semmisítenék meg.
Tehát nem, nem lesz - érdekes módon, leginkább az általad kritizált NATO miatt. Mondj köszönetet Stoltenberg úrnak!
#11
- Egy volt amerikai tábornok véleménye nem döntő tényező, ahogy például a volt orosz elnöké sem, hogy hogyan folytatódhat a háború. A nyugati politikai vezetők között egyértelmű volt eddig az az álláspont, hogy el kell kerülni a közvetlen háborút Oroszországgal. Ha az ukrajnai háború nukleáris háborúvá eszkalálódik, nem biztos, hogy az az a pont, amikor az amerikai, brit, német, francia vezetők és választópolgáraik azt gondolják majd, hogy akkor most jött el az idő a hadbalépésre és az orosz hadsereg elpusztítására.
- Oroszország nemzetközileg most is elszigetelődött, a gazdasági kapcsolatai leépültek. Ha Kína, India azt mondaná, hogy nem vesznek olajat Oroszországtól, valószínűleg az sem rettentené el Putyint a háborútól. Egyre inkább úgy tűnik, hogy az orosz vezetés hajlandó vállalni az elszigetelődést és próbálnak átállni önellátásra a gazdaságban, bár ez nehéz, fájdalmas folyamat.
- Nukleáris szennyezett területen is át lehet haladni, a sugárzás exponenciálisan, gyorsan csökken. De nem is biztos, hogy egy ilyen csapás után az orosz haderő be akar vonulni, lehet, hogy ütközőzóna lenne a terület.
- Az orosz doktrína szerint az ország exzisztenciális fenyegetése esetén lehet nukleáris fegyvert bevetni. Ezt most még nem érzik így az oroszok, de nem lehet előre tudni, hogy néhány hónap, néhány év múlva hogyan fogják látni, értelmezni a helyzetet. Az orosz propaganda már most is a háború óriási tétjét hangsúlyozza (ez a nyugati háborús propagandára is igaz, itt is gyakran hallani, hogy ha Kelet-Ukrajna, Ukrajna elesik, akkor Oroszország megy tovább és egész Európa veszélyben van).
Aztán a nukleáris fegyvert lehet, hogy először úgy vetnék be, hogy ne legyen sok halálos áldozat vagy nulla. Például ha az űrben támadnak és elpusztítják az Ukrajnát segítő műholdakat, akkor aránytalan válasz lenne Amerikától Szevasztopol vagy a kelet-ukrajnai parancsnoki központok lebombázása. Vagy ha Oroszország az ukrajnai hidakat, gátakat, repülőtereket pusztítaná el, arra is nehéz lenne megfelelő válaszlépést találni a Nyugat részéről.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!