Európában miért csak a Vatikán és Magyarország támogatja az ukrajnai háború leállítását, fegyvernyugvást, tűzszünetet?
Én ezt az érvelést eléggé ellentmondásosnak tartom, hogy csak a háború vezethet békéhez, folytatni kell még sokáig, mivel a békét Oroszország arra használná fel, hogy felkészüljön következő a háborúra. Akkor örökké tartó háború, öldöklés, pusztítás kell a békéért?
Erre gondolom az a válasza a háborúpártiaknak, hogy addig kell folytatni a háborút, amíg Oroszországot legyőzik, és az soha többé nem lesz képes háborús készülődést, fegyverkezést folytatni, fenyegetni másokat. De ez vajon mikorra jön el, hogyan érnék el és biztosan megéri ebbe a projektbe beleölni a sok időt, pénzt, emberéleteket?
"A polémia azon megy hogy lehet e így békét kötni hogy az oroszok nagy területet elfoglaltak Ukrajnából."
A 8-as leírta, hogy lehet tűzszünet is, nem feltétlen kell azonnal békét kötni. Más általa említett konfliktusok is sokáig elhúzódnak, de nem feltétlenül a háború, fegyveres harc a megoldás a rendezésre és sokszor teljesen irreális elképzelés, hogy a háború előtti állapotokhoz kellene visszatérni (lásd pl. Izrael, Szíria, Ciprus, Szerbia helyzete). Ukrajna sem fog visszatérni a 2022 előtti állapotokhoz és főleg nem jönnek vissza a 2014 előtti idők.
A szentszék nemzetközi és nemzetközi szervezetekkel fenntartott kapcsolataiért felelős Paul R. Gallagher érsek elmondta; "a Vatikán számára az igazságos béke azt jelenti,
hogy az orosz erők kivonulnak Ukrajna területéről. Igen, a béke az ellenségeskedések befejezését jelentené, és a béke bizonyos fokú tárgyalásokat foglal magában, hogy egy szerződéshez vagy legalábbis fegyverszünethez jussunk"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!