Európában miért csak a Vatikán és Magyarország támogatja az ukrajnai háború leállítását, fegyvernyugvást, tűzszünetet?
Hiába szeretnének békét, ha Oroszország, Putyin, a háború kirobbantója nem akar békét.
Az nem vezet békéhez, ha mindent megadunk a háború kirobbantójának, az agresszornak.
Egy tűzszünetből, egy akármilyen békéből csak annyi lenne, hogy Oroszország összeszedné magát, és újra támadna. Van, aki ezt tényleg nem érti, mert buta, és van, aki nem akarja érteni, mert ruszkibérenc. Béke akkor lesz, ha az oroszok kivonulnak.
Egy pápa meg mit mondjon? Hogy folytatódjon az öldöklés? Ugyan már...
"Mert értelmes országok nem támogatják, hogy valamely ország erőszakkal területeket szerezzen egy másiktól."
Akkor az USA politikája értelmetlen? Ők támogatják Izraelt abban, hogy a 67-es háborúban sikeresen elcsatolták, annektálták a Golán-fennsíkot Szíriától. Ez a Trump-kormány döntése volt, de a Biden-kormány is jelezte, hogy kitartanak és a Golán-fennsíkot Izrael területének tartják, támogatják az annexiót. Szerintük tudomásul kell venni az új helyzetet, hogy azt a háborút Izrael nyerte, Szíria veszített, a szíreket már elüldözték, a terület zsidó többségű lett.
Másrészt attól még, hogy valaki nem támogatja a területi hódítást, annexiót, nem feltétlen kell háborúpártinak lenni. Gyakran jellemző politikai álláspont, hogy ugyan nem ismerik el a területi átrendezést, határmódosítást a kormányok, de ellenzik a harcokat, háborúzást és békés, diplomáciai rendezést támogatnak inkább. Például az európai nagyhatalmak az USA-val ellentétben nem ismerték el a Golán Izraelhez csatolását, de nem támogatják a Szíria-Izrael háború megindítását, elfogadják a tűzszünetet. Hasonlóan nem ismerik el, ellenzik a török megszállást Cipruson, de a görög-török háború sem élvez olyan nyugati támogatást, mint az ukrán-orosz háború. Ott sincs napirenden, hogy fel kellene fegyverezni a ciprusi görögöket, hogy egy nagy offenzívával kisöpörjék a törököket. És a grúz-orosz háború koncepciónak sincs igazán széleskörű támogatása, annak ellenére, hogy nem ismerik el Abházia és Dél-Oszétia elszakítását és ellenzik az orosz békefenntartók, megszállók ottani jelenlétét. Sok ország Koszovó elszakítását sem ismerte el Szerbiától, de ott is befagyott konfliktus van, pedig akkor ott is lehetne szorgalmazni, hogy a szerbek revansot vegyenek, kiűzzék a megszálló NATO erőket, békefenntartókat és visszaállítsák az 1999-es NATO agresszió előtti határokat, az ország szuverenitását, területi integritását.
Nem csak ők támogatják kérdező.
A polémia azon megy hogy lehet e így békét kötni hogy az oroszok nagy területet elfoglaltak Ukrajnából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!