Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ausztrália biztonságos hely...

Ausztrália biztonságos hely lenne egy esetleges III. Világháború esetén?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 22:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem, dél-amerika légdélibb pontjai jobbak lennének elmenekülni. csak hogy mész el odáig és mit fogsz ott csinálni.
2023. ápr. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

#7 Nem tudom honnan vettél ennyi baromságot, de sok volt így együtt.

"Egy atomháborúban NEM lesz sugárfertőzött az egész bolygó."

De bizony, az lesz. A Föld egy egységes rendszer, a légkör, a tengerek vize nem áll meg sem a határokon, sem a földrészeknél. Ezért fordul elő hogy nálunk vörösre festi a havat a sivatagból származó homok ha úgy alakul a széljárás, vagy kőolajszállító hajó tengeri katasztrófája után a földrész partjait végig belepi az olaj az áramlatok miatt.

"Eleve ilyen fogalom, hogy sugárfertőzés, nem létezik - a sugárzás nem fertőz, mint egy vírus."

A sugárfertőzés pont azért ezt az elnevezést viseli, mert a sugárzó részecskék terjednek a vízzel, levegővel, széllel és "megfertőzik" vagyis sugárzóvá teszik azt is amire rátapadnak. Az egyik emberről átjut a szennyeződés a másikra és maga a sugárzás is a közelében levő tárgyakat sugárzóvá tudja tenni, ez persze a sugárzás fajtájától is függ. Csak arra gondolj, hogy miért is kell a radioaktív sugárzásnak kitett eszközöket, védőruhákat utána veszélyes hulladékként tárolni évezredeken keresztül ahelyett, hogy szimplán újra meg újra használnánk - azért mert "megfertőződnek" a sugárzással, bármennyire is a vírusokra szoktuk ezt amúgy használni.

"A világ összes atomfegyverében együttvéve is csak a töredéke található annak a radioaktív anyagnak, ami a csernobili balesetnél az erőműből kijutott a környezetbe."

Ez megint nem igaz. Sajnos a világon több tízezernyi atombombát találhatunk (minden változatában a hidrogénbombával, kobaltbombával, egyebekkel) és az U235 izotópjából is a kritikus tömegéhez kell 52kg-nyi, é sajnos a pusztítóerő növeléséhez egyre nagyobb bombákat készítettek. Egy robbanásnál ez mind szétmegy a környezetbe, míg szerencsére Csernobilnál a tűz+keletkezett gőz és füst vitt ki csak sugárzó anyagot az első fizikai (nem atom) robbanással. Azóta pont amiatt van szarkofág a reaktor felett, hoyg a további szennyezőanyag kijutását akadályozza. Valóban nagy veszély egy atomreaktor is - de egy atomháborúnál ezek éppen úgy elszállnának, mint más épületek, erőművek. Vagyis ha atomháború törne ki akkor sok atomerőmű is felrobbanna, valóban teljes atomrobbanással, nem csak egy tűzzel, mint Csernobilban, vagy sérült hűtőrendszeren a vízbe engedett sugárzással, mint Fukusimában. Ez megnövelné a szennyezés mértékét és gyorsítaná a sugárzás terjedését a teljes Földön.

"És Csernobil sem "sugárfertőzte" meg a világot. Pusztán az erőmű néhány 10 kilométeres környezetét."

Ez konkrétan ostobaság, mikor több ezer kilométerre is mérték a szennyezést a baleset után. Tőlünk Csernobil 1000km-re van, de pár nap elteltével már mérhető volt a sugárzás növekedése. Átéltem ezt az időszakot és mivel radiokémiát tanultam később, a tanáraim pontosan beszámoltak az általuk MÉRT változásokról. Arról, ahogy az akkori szocialista Magyarország hatósága napról napra emelte a sugárzás határértékét, csak hogy azt lehessen mondani, hogy a mérhető sugárzás még nem lépte át a megengedett mértéket. Miközben az már nagyságrenddel volt nagyobb a korábbinál.

Nézd meg magad, hogyan borította be észak és kelet-Európát, a teljes ázsiai kontinenst és Kis-Ázsiát alig 2 hét alatt a csernobili sugárzás!

https://www.youtube.com/watch?v=AohOLOlcNgg

2023. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

#12

Barátom, te olyan szinten fogalmatlan vagy, hogy valami eszméletlen, nem tudom, miféle világtudat blogról "művelődtél", de nagyon félre vagy tájékoztatva.

2023. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
96%

#13 Ó, és ezzel most hogy megcáfoltad amiket leírtam!

Ja, nem.

Nagy a szád de nincs semmi mögötte.

2023. ápr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#14

Annyi ökörséget hordasz össze, hogy nem volt kedvem belekezdeni a cáfolatba, de legyen.


"De bizony, az lesz. A Föld egy egységes rendszer, a légkör, a tengerek vize nem áll meg sem a határokon, sem a földrészeknél. Ezért fordul elő hogy nálunk vörösre festi a havat a sivatagból származó homok ha úgy alakul a széljárás, vagy kőolajszállító hajó tengeri katasztrófája után a földrész partjait végig belepi az olaj az áramlatok miatt."


"Ez konkrétan ostobaság, mikor több ezer kilométerre is mérték a szennyezést a baleset után. Tőlünk Csernobil 1000km-re van, de pár nap elteltével már mérhető volt a sugárzás növekedése. Átéltem ezt az időszakot és mivel radiokémiát tanultam később, a tanáraim pontosan beszámoltak az általuk MÉRT változásokról. Arról, ahogy az akkori szocialista Magyarország hatósága napról napra emelte a sugárzás határértékét, csak hogy azt lehessen mondani, hogy a mérhető sugárzás még nem lépte át a megengedett mértéket. Miközben az már nagyságrenddel volt nagyobb a korábbinál."


Na akkor azt mondjad meg nekem szépen, kisbarátom, hogy miért nem lettünk nukleáris sivatag? Se mi, se más országok, de még ukrajna se.

De még az atomerőmű közvetlen környezete se. Megmaradtak az erdők, élő ökoszisztéma van.


Nagyon teker az agyad? Ne tekerjen, mert úgysem vagy képes megérteni, elárulom.

Mert kvára nem mindegy, hogy mekkora a sugárzás mértéke, és milyen sugárzás, azért, bmeg.


Mert ez nem úgy működik, te nagyon gyépés, hogy rádszáll egy radioaktív részecske, és azon nyomban olvad le a bőröd, mint a filmekben.


Ugyanis hát nem történt ilyesmi, se itt, se máshol.


De még csak tömeges, akut egészségügyi károsodások sem történtek Magyarországon.


De még Kijevben sem, ami sokkal közelebb van.


A rákos megbetegedések száma némileg megnőtt hosszútávon, oszt jónapot.

De ez megtörténik 20 évnyi dohányzás következtében is.

Vagy pusztán azzal, hogy egy nagyvárosban élsz, és szívod be évtizedeken át a sok sz-rt, amit kipöfögnek az autók.


Ez lenne a radioaktív sivatag világvége? :D


"és maga a sugárzás is a közelében levő tárgyakat sugárzóvá tudja tenni, ez persze a sugárzás fajtájától is függ"


Ez csak a nagyenergiájú neutron-sugárzásra igaz, viszont ilyet csakis a robbanás pillanatában bocsát ki a bomba, csakis egy nagyon kis hatósugárban, ami kb. a tűzgömb hatósugara, és csak bizonyos anyagok hajlamosak szabad neutronokat felvenni, és ezáltal maguk is instabil, sugárzó izotóppá válni.


Na most egy nukleáris fegyver tipikus felhasználása az airburst, azaz olyan magasságban robbantják fel, hogy a tűzgömb nem vagy csak minimális mértékben érintkezik a felszínnel, mert így tudják maximalizálni a lökéshullám általi pusztító hatást.


"Ez megint nem igaz. Sajnos a világon több tízezernyi atombombát találhatunk (minden változatában a hidrogénbombával, kobaltbombával, egyebekkel) és az U235 izotópjából is a kritikus tömegéhez kell 52kg-nyi, é sajnos a pusztítóerő növeléséhez egyre nagyobb bombákat készítettek"


Legalább utánaolvasnál, mielőtt ilyen hülyeségeket képes vagy leírni.

Nincs a világon több tízezernyi atombomba.

Leragadtál a 80as években, pöcök, azóta volt néhány nukleáris leszerelési egyezmény, ma a bevethető, azaz hordozóeszközökre szerelt fegyverek száma a két nagyon atomhatalomnál fejenként ~1500 darab fegyver.


A raktárakban pihen még fejenként további 4-5 ezer darab, de még ezzel együtt sincs több tízezer. Ráadásul a raktárkészlet nagy része már eleve használhatatlan, konkrétan szétszerelésre várnak.


A kritikus tömegről megint halvány lila gőzöd sincs, hogy mit jelent :DDD

Ez azt jelenti, hogy minimálisan ennyi anyag kell ahhoz, hogy egy nukleáris reaktorban fenntartható módon működjön a kontrollált fissziós láncreakció.


De egy nukleáris fegyverbe nem kell ennyit beletenni, ugyanis egy hagyományos robbantás "préseli" össze a nukleáris anyagot, és ez indítja be az egyébként kontrollálatlan láncreakciót.


A Little Boy bombára véletlenül pont igaz, amit írsz, mert abba 64 kg urániumot raktak, viszont a Fat Man-ba meg csak kb. 6,5 kg-nyi plutóniumot.


Egy modern nukleáris fegyverben szintén néhány kilogramnyi van csak.

Vagy 15 kg-nyi uránium, vagy kb. ez a 6-7 kg-nyi plutónium.

Ugyanis a robbanás erejét már nem a fisszió adja, hanem a fúzió.

Egy hagyományos kémiai robbanás beindítja a fissziós "robbanást", ami összepréseli és felhevíti eléggé a hidrogén nehéz izotópjait, amik fúzionálni kezdenek, a fúzió során stabil Hélium jön létre, és qvanagy energia szabadul fel.


Tehát egy sokkal nagyobb pusztítóerejű, modern, fúziós nukleáris fegyver nem produkál érdemben több sugárzó anyagot, mint a 60-70 évvel ezelőtti, szimpla fissziós fegyverek.


Na most szorozd be ezt a néhány kg-t, legyen mondjuk 10 kg-nyi sugárzó anyagot 4000-el, a kisebb atomhatalmak arzenáljaival együtt kb. ennyi nukleáris fegyver lehet ma bevethető állapotban az egész világon.

Szorzás megy? Ez 40 tonna.

A csernobili balesetben kikerült a környezetbe ~400 tonánnyi sugárzó anyag.


Tízszeres a különbség.


Ráadásul a sugárzó anyagok összetétele is más egy nukleáris fegyvernél, mint egy atomerőmű balesetnél kikerülő sugárzó anyagok.


Egy nukleáris fegyver bevetése esetén, mint azt már mondtam, airburst esetén nem keletkezik számottevő fallout. A sugárzás a robbantás helyszínén jelent akut veszélyt, és ott is mindössze néhány hétig, mert a sugárzás szintje baromi gyorsan csökken.


Keressél szépen utána, hogy részletesen hogy is mentek a Hiroshima és Nagasaki bombázások után a történések.

Meg fogsz lepődni.

Néhány hét múlva már takarították el a romokat, néhány hónap múlva már építették újra a várost.

És azok, akik sugárbetegséget kaptak, az első 48 órában voltak kitéve akkora sugárzásnak, hogy az akut tüneteket okozott.

A többieknél ami történt, hogy 5-10%-al megnőtt hosszú távon a rákos betegségek kialakulásának veszélye.


Szóval kisbarátom, a filmekből meg a 80as években fogalmatlan kémiatanároktól vett ismeredeidet ideje felfrissíteni illetve helyretenni, használd szépen a guglit, leginkább angol nyelven.

Igen, az internet erre is jó, nem csak pornót, meg ingyen nézhető sorozatokat keresgélni.

2023. ápr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

#15 "Na akkor azt mondjad meg nekem szépen, kisbarátom, hogy miért nem lettünk nukleáris sivatag? Se mi, se más országok, de még ukrajna se.

De még az atomerőmű közvetlen környezete se. Megmaradtak az erdők, élő ökoszisztéma van."

Azért nem te ...., mert eleve nem igaz azon állításod, hogy az erőmű baleseténél több anyag jutott volna ki, mint a világ összes atomfegyverében levő anyag.

A baleset nagy volt, a katasztrófa nagy volt és közel negyven év után is élhetetlen hatalmas terület az erőmű körül. De ez az erőműben levő sugárzó anyagnak is csak kis részét jelentette.

Pont ez a lényeg, hogy ha ez a kevés kijutott anyag ilyen messzire eljutott és ekkora sugárzást, ilyen károkat okozott, akkor bizony egy atomháború elpusztítaná a Földön az élet lehetőségét.

Nem azért nem lettünk atomsivatag mert nincs igazam abban amit leírtam, hanem mert ahhoz kevés anyag jutott ki szerencsére, hogy ilyen kárt okozhasson.

Próbáltam finoman jelezni, hogy mielőtt folytatod a kötözködést gondolt át a dolgot, ezért írtam le, hogy radiokémiát tanultam. nem keveset és a kutatási témám is ehhez kapcsolódott. De nem sikerült megértened, próbálod nyomni a hülyeséget tovább.

Értem, hogy neked nem ismerős sem a kémia, sem az egyetemek világa, de annyit azért sejthetnél, hogy radiokémiát nem a gimiben tanítanak a diákoknak. Hidd csak a butaságait nyugodtan, láthatólag nem ér el hozzád a valóság!

2023. ápr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%

"Azért nem te ...., mert eleve nem igaz azon állításod, hogy az erőmű baleseténél több anyag jutott volna ki, mint a világ összes atomfegyverében levő anyag."


Tényleg nagyon kitartó vagy abban, hogy totális hülyét csinálj magadból :DD


És hiába tanultál radiokémiát, ha a konkrét tényekkel nem vagy tisztában.


[link]


Idézve: (Vedd elő a google translate-et, mert nyilván nem tudsz egy szót sem angolul)

"The graphite (about a quarter of the 1200 tonnes of it was estimated to have been ejected)"


A becslés szerint az 1200 tonnányi grafit kb. a negyede lökődött ki a robbanáskor a környezetbe.



[link]


"About 50 tons of nuclear fuel evaporated and were released by the explosion into the atmosphere"


50 tonnányi fűtőanyag elpárologva a légkörbe került.


Csak e a vaporizálódott radioaktív anyag önmagában több, mint a mai, bevethető nukleáris arzenál teljes sugárzó anyag tartalma.


És ez csak két anyag, a többit is elő tudod túrni, ha akarod.


Összesen ~400 tonnányi radioaktív anyag, ami kijutott a környezetbe.


"A baleset nagy volt, a katasztrófa nagy volt és közel negyven év után is élhetetlen hatalmas terület az erőmű körül"


Hát ne idegesítsd már bzmeg, erdők vannak ott tele állatokkal, sőt, konkrétan túrákat szerveznek oda :DDDD


Persze ez nem jelenti azt, hogy egy wellness-központ lenne, de hogy élhetetlen, az erős túlzás.

2023. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

#17 ""A becslés szerint az 1200 tonnányi grafit kb. a negyede lökődött ki a robbanáskor a környezetbe."

Akkor kezdjük az elején!

A grafit NEM sugárzó anyag, az a moderátorok anyag éppen hogy elnyeli a sugárzó részecskéket. A grafit valóban kijutotta környezetbe és valóban vitt magával sugárzást is meg sugárzó anyagokat is, de ez nem azt jelenti, hogy egyenértékű lenne a bombák radioaktív anyagával. Mintha te lemérnéd a pénztárcádat majd közölnéd, hogy van nálad fél kilónyi tízezres, csak mert az IS van a pénztárcában a pénztárca anyaga meg a sok fémpénz mellett.

"50 tonnányi fűtőanyag elpárologva a légkörbe került."

Ugyanez, mint az előbb. A fűtőelemek nem tisztán radioaktív anyagok, azokban csak dúsítva találod a radioaktív bomláshoz szükséges izotópokat. A fűtőelemek kb. 2%-ban tartalmaztak radioaktív izotópokat. A bombákban nem ezt használják.

Amúgy tetszik, hogy félbevágod a mondatot, hátha nem nézek utána.

A teljes rész ez volt:

" The graphite (about a quarter of the 1200 tonnes of it was estimated to have been ejected) and fuel became incandescent and started a number of firesf, causing the main release of radioactivity into the environment. A total of about 14 EBq (14 x 1018 Bq) of radioactivity was released, over half of it being from biologically-inert noble gases.*"

Ez nagyon nem azt jelenti amit te beleképzelsz, hanem azt, hogy itt a grafit gyulladt meg és égett el, ez OKOZTA a radioaktív anyagok kijutását a környezetbe és nem azt, hogy ez lett volna a kijutott sugárzó, radioaktív anyag.

Azért nem semmi hogy szemezgetsz az általad kiválasztott oldalak anyagaiból. Az egész vita onnan indult, hogy szerinted alig pár 10 km-re jut el a sugárzó anyag, miközben ott van szépen a linkeden, hogy csak ez a nukleáris baleset - ahol nem volt atomrobbanás csak tűz és a keletkezett gőz robbanása fizikailag juttatott szét sugárzó anyagokat, az beterített közel 30000 négyzetkilométernyi területet.

"A total of 29,400 km2 was contaminated above 180 kBq/m2."

2023. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
74%

"Az egész vita onnan indult, hogy szerinted alig pár 10 km-re jut el a sugárzó anyag"


Nem, az egész vita onnan indult el, hogy szerinted nukleáris sivataggá változtat bármi bármit is. Holott még a csernobili erőmű közvetlen környezete sem lett sivatag. Sivatagban nem nőnek zöldellő erdők, és nem szaladgálnak állatok.


Az, hogy a sugárzó anyag valahova eljut, az úgy nagyjából lóf-szt se jelent. A mennyiség és minőség a lényeg, és feketén-fehéren levezettem, hogy a nukleáris fegyverek által produkált anyagoknak se a mennyisége, se a minősége nem változtat nukleáris sivataggá semmit, még a robbbanás közvetlen környezetét SEM.

Egy csernobili baleset képes volt arra, hogy a néhány 10 km-es sugarú környezetét tartós emberi tartózkodásra alkalmatlanná tegye, DE MÉG AZ SEM SIVATAG.


Teháét egy nagyságrenddel kevesebb sugárzó anyag szétszóródva kvázi az egész bolygón teljesen nyilvánvalóan nem fogja radioaktív, élhetetlen sivataggá tenni a bolygót.


Ezek a tények, hülyegyerek.

2023. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#19 Kedves hülyegyerek!

Aki itt kitalál dolgokat az te vagy. Próbálsz találni valami ami alátámasztaná amit állítasz, de megmutattam az előbb, hogy nem sikerült.

Azt állítod, hogy Csernobilban több radioaktív anyag szabadult ki, mint amennyi a több tízezernyi bombában lenne, és mivel Csernobilnál nem lett atomsivatag, ezért az atomháborúban sem lesz az.

De megmutattam, hogy hülyeség ez az elképzelésed. Nem szabadult ki több radioaktív anyag Csernobilban. Szerencsére még csak nem is volt atomrobbanás az erőműben, Fukusimában sem volt. Ha atomrobbanás is lett volna az már nagyságrenddel nagyobb kárt okozott volna. De még az se lenne a közelében az atombombák okozta károknak.

A sugárzás még ezen KEVÉS kijutott anyagnál is sok ezer ember gyors halálát okozta és sok százezreknek felelős az akár évtized után megjelent rákos megbetegedéséért. Az atombombák közül sokat kipróbáltak már világszerte és bizony ez is növelte mind a Földön mérhető radioaktívitás mértékét, mind a mutációk, rákos megbetegedések számát is.

A hirosimai atombomba mindösszesen 13 kilotonnás erejű volt, ehhez képest ma már simán vannak megatonna erejű bombák is. Ennek megfelelően növekvő hasadóanyag tartalommal.

A bolygót nem az fogja élhetetlen atomsivataggá tenni, hogy ezen bombákból mennyi sugárzó anyag jut a környezetbe, hanem hogy ezen bombák felrobbannak, a robbanásuk olyan szálló por mennyiséget juttat a légkörbe ami a napsugárzásnak is hosszú ideig útját állja. Ez lesz a nukleáris tél időszaka ami a növényeknek az életét teszi lehetetlenné és ez tömeges katasztrófát okoz az állatok körében is. A sugárzás nem azonnali halál, hanem sok hetes, hónapos kínhalál, amit a gyerekek kezdenek. Majd mikor a szülők sorra eltemették a gyerekeiket, jönnek a felnőttek és nincs menekvés, bármilyen erősen is szeretnéd hinni, mert nem kell a bomba tövében állnod ahhoz hogy halálos mennyiségű sugárzás jusson a testedbe.

Mit gondolsz mi a tökömért nem végeznek sima röntgeneket tucatszámra az embereken? Miért rendkívüliek a biztonsági előírások a kezelőszemélyzet részére egy fogászati röntgennél is ahol gombostű fejnyi sugárzó anyag van csak a berendezésben? Azért, mert megöl.

Kitaláltad, hogy Csernobilban nagyon sok radioaktív anyag jutott ki és mivel az nem okozott szerinted elegendően nagy pusztítást, azt hiszed majd az atomháború sem fog.

A valóság az, hogy Csernobilban szerencsére nagyon kevés radioaktív anyag szabadult ki és még ez a kevés is hatalmas pusztítást okozott. Nem nagyságrenddel kevesebb, hanem több nagyságrenddel több anyag jutna a környezetünkbe egy atomháborúval. Amiben az atomerőművek jelentős része IS megsérülne, talán fel is robbanna. 40 évvel később is rendkívüli intézkedések kellene Csernobilban a további súlyos sérülések megakadályozására, ha valóban felrobbant volna akkor el sem lehetne képzelni milyen károkkal járna.

Olyan vagy mint egy buta gyerek, aki nem érti meg hogy amit hitt az csak mese, a valóság sokkal rosszabb.

Legalább azt gondold már át, hogy ha neked lenne igazad és egy atomháború nem okozná az emberiség végét akkor mégis miért nem vetette még be egyik nagyhatalom sem az atomfegyvereit? Mi az ami visszatartja ezeket a használatuktól ha nem az, hogy tudják, egy atomháborúnak nem csak nyertesei nem lennének, de élő ember sem aki túléli?

2023. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!