Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Kína benyújtana egy béketer...

Ha Kína benyújtana egy béketervet, hogy érjen véget a háború, Kelet-Ukrajnát ENSZ adminisztráció alá helyeznék, semleges békefenntartók érkeznek az orosz, ukrán katonák helyett, azt az USA, Nagy-Britannia és Oroszország hajlandó lenne elfogadni?

Figyelt kérdés
Vagy a szemben álló felek ragaszkodnának a harcok folytatásához?

2023. ápr. 7. 14:47
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Így egyik fél se nyerne semmit.
2023. ápr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ukrajnának kellene elfogadnia és Oroszországnak. Amúgy szerintem nem fogadnák el, itt az egyetlen elfogadható béketerv az lenne, hogy az oroszok hazatakarodnak a Budapesti Memorandumban elismert határaik mögé, amiknek a megvédését vállalták.
2023. ápr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ha Oroszország nem vonul vissza a Budapesti Memorandumban önmaga által is elismert határok mögé, akkor mi értelme lenne egy újabb béketervnek? Hogy aztán azt is felrúgják majd az oroszok, amikor éppen kedvük szottyan rá? Teljesen felesleges bármiféle béketervet készíteni, ha az eredetit sem tartják be, akkor minek egy másik? Mi értelme lenne?
2023. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Más megoldás nincs, mint rászorítani Őket, hogy betartsák. Gazdaságilag (és ennek azért kezdenek látható jelei lenni, hogy előbb utóbb sikerül).
2023. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyik félnek sem lenne ez nagy nyereség, de lennének előnyei is:


- Ha véget ér a háború, akkor kevesebb, akár közel nulla orosz, ukrán katona fog meghalni, a menekültek, sorozás elől távozók hazatérhetnek Oroszországba, Ukrajnába. A háborús rombolás leállítása anyagi előnyöket is jelent, az infrastruktúra (pl. erőművek, kikötők, hidak) is értéket jelentenek.


- ha véget ér a háború, a külföldi tőke is szívesebben menne Ukrajnába, mint most, talán az Oroszország elleni szankciók is enyhülhetnek, megindulhatna egy gazdasági fellendülés Ukrajnában és Oroszországban


- A moszkvai rezsim elégedett lehetne azzal, hogy elmondhassa az orosz közvélemények, hogy a háború eredményes volt, véget vetettek a kijevi rezsim, ukrán nacionalisták általi elnyomásnak a Donbaszban, biztosítottak lesznek az orosz kisebbség jogai. A semleges, például kínai, indiai, kazah, örmény, azeri, egyiptomi, osztrák, svájci békefenntartók révén enyhülhetne az az oroszgyűlölet, ami a Nyugat és Ukrajna részéről érkezik.


- ha a Donbasz ENSZ igazgatás alá kerülne és Oroszország visszavonná az annexiót, akkor az újjáépítés költségei sem csak Oroszországot terhelnék, hanem a szélesebb nemzetközösség venne részt a háború utáni újjáépítésben, ez akár előnyként is felfogható az oroszoknak. Hátrány, az orosz nacionalisták számára viszont nehezen elfogadható eredmény lenne, hogy le kellene mondani a már megszerzett, bekebelezett területekről, amiről a propaganda is elterjesztette már, hogy a Donabsz, Novorosszija ősi orosz terület, ami Oroszországot illeti.


- A kijevi rezsim elégedett lehetne azzal, hogy elérheti a megszálló orosz erők távozását Kelet-Ukrajnából anélkül, hogy még további több százezer fiatal ukrán életét kellene feláldozni. Ez is egyfajta sikerként tálalható a médiában. A háború végével megkezdődhetnek az EU csatlakozási, társulási tárgyalások. Hátrány, az ukrán nacionalisták számára nehezen elfogadható eredmény lenne viszont, hogy nem tudnának tisztogatásokat rendezni a Donbaszban, leszámolni a kollaboránsokkal, bűnösökkel, kijevi kormány elleni lázadókkal és elüldözni, elnyomni, asszimilálni az áruló orosz kisebbséget.


- Kína számára előny lehetne, hogy nőne a nemzetközi tekintélye, ha véget vethetne a háborúnak, ő hozná el a békét. Akár befolyást is szerezhet a térségben. Az újjáépítésbe is így szívesebben beszállna.


- Viszont éppen ezért talán az USA, Egyesült Királyság ellenezné a dolgot és próbálnák akadályozni a béketeremtést. Talán ragaszkodnának hozzá, hogy a Donbaszba érkező békefenntartók NATO irányítás alá kerüljenek, ez viszont Oroszország számára lenne elfogadhatatlan. További hátránya lehet az elképzelésemnek, hogy akadályozhatná Ukrajna NATO csatlakozását, ami miatt szintén megvétózhatná az USA.

2023. ápr. 7. 18:36
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
vaaagy...Oroszország hazatakarodik a Budapesti Memorandumban elismert határai mögé, és gigászi jóvátételt fizet amiért szétlőtte Ukrajna civil infrastruktúráját, felrúgva a nemzetközi szerződésben vállaltakat.
2023. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Ezt valószínűleg támogatná az USA, Egyesült Királyság, viszont egészen biztosan elfogadhatatlan lenne Oroszország számára. Irreális elképzelés, főleg a Krím esetében. Szerintem hosszú távon a többi területről elképzelhető, hogy hajlandók lennének kivonulni, feladni, erre 2014 és 2022 között is hajlott az orosz diplomácia, Kelet-Ukrajna annektálása csak tavaly nyáron lett cél egyfajta B tervként. Akkor jöhetne C verzió is, ha az USA, NATO, Kína, India közösen gyakorolna nyomást a moszkvai rezsimre.

2023. ápr. 7. 19:11
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem. Ez egy naiv álom nem több. Itt nem a béke a lényeges, hanem a geopolitikai érdekek, a gazdasági-politikai szférák kiterjesztése/megtartása.

C) verzió nincs. India, Kína nem fog az USA mellé állni az oroszok ellenében, mert tudják ha a ruszkikat kiütik akkor a jövőben majd ők lesznek a következő célpont. Minderre rátett az USA egy jó nagy lapáttal amikor tavaly - teljesen érthetetlenül pocsék időzítéssel - nekiállt keménykedni Tajvan kapcsán Kínával. Még jobban megerősítette bennük, hogy hohó az USA-val bármikor lehet akár fegyveres konfliktusuk is. A kínaiak nem felejtenek...

2023. ápr. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
@8 Ha arról van szó, akkor egyik nép se felejt.
2023. ápr. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 az elkövetkező 5 évben a KKP következő tisztújításáig tuti nem fognak felejteni a regnáló kínai politikusok hogy az USA pont a tisztújító közgyűlés előtt akarta bokázni őket. Mintha az USA-nak érdeke lett volna hogy több legyen a KKP-ben a "héja". Ezt sikerült elérniük, bár nem tudom mire volt jó.
2023. ápr. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!