Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az európai, ukrán és orosz...

Az európai, ukrán és orosz vezetők nem tartanak attól, hogy a háború elnyújtása még nehezebbé teszi a békekötést?

Figyelt kérdés

A Nyugat már 100 milliárd dollárt tett a háborúba, Ukrajna 100 ezer katonát veszített, ezek után elvárható, hogy olyan eredmény szülessen, ami igazolja a befektetést, erőfeszítéseket, hogy megérte felvállalni.


Oroszország is már rengeteg erőforrást beleölt a nagy háborúba (ami szerintük csak egy "különleges művelet"), ők is legalább 100 ezer katonát veszítettet, így ott is elvárás lehet a megfelelő végeredmény, amivel igazolhatják a hazai közvéleménynek, hogy ez nem volt hiábavaló.


Ha feláldoznak még 100-100 ezer embert, rengeteg pénzt, haditechnikát a következő egy évben, akkor a költségekkel arányosan egyre nagyobb eredményt kellene elérni. Viszont az egyre több, egyre nagyobb követelések még nehezebbé tehetik a háború lezárását Ukrajna és Oroszország között. Végül eljuthatunk oda, hogy ez a hatalmas pusztulás, pusztítás, szenvedés már sehogy sem éri meg. Főleg egy nagyobb eszkaláció, nukleáris háború esetére szokták mondani, hogy nincsenek igazi győztesek, csak vesztesek.


Talán célszerűbb lenne csökkenteni az igényeket és az áldozatok mennyiségét, elpusztult emberek, haditechnika számát, infrastruktúra pusztulását és valamilyen kompromisszumos békét keresni. A politikusoknak talán úgy tűnhet, hogy nem éri meg, de költség-haszon elemzés alapján lehet racionális döntés.



2023. ápr. 4. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Putyin nem akar tárgyalni, mert Donbaszt, Krímet és Luhanszkot magáénak akarja tudni okok miatt, vagy nyersanyag vagy politikai, nézőpont kérdése.

Ukrajna meg nyilván, mint a mi trianonátkozóink nem akarja átadni a területeit, mert az az övéké.


Putyin nem akar veszteni sem, mert hatalmasat csorbulna a tekintélye, Ukrajna viszont nem adja magát. Szerintem már így is nagyot csorbult a tekintélye azzal, hogy a különleges hadművelet véletlen egy háború lett, még ő is azt hitte, hogy szőnyeg alá söpri az ukránokat akár hetek, hónapok alatt. Az maradt már csak neki, hogy ugatja, hogy atomháborút csinál, mert mással nem tud érvényesülni, de mivel az ukránok ettől nem félnek, mert vagy az oroszok lövik le őket, vagy a blöffatombomba esik rájuk, ígyis úgyis meghalnak.


2014-ben végignézte mindenki, ahogy az oroszok bementek a Krímre, most már nem engednek többet nekik. Ezen nagyon nincs mit kompromisszumozni, ha valaki megszáll egy országot, és csak őmaga ismeri el öntörvényűleg, hogy az az ő területe, az nem igazi nyereség. Attól még hogy ellopom a szomszéd autóját nem lesz az enyém, a rendőrség, az "igazság" keresni fog, akármennyire is csúnya volt velem a szomszéd.


Az elején az összes európai vezető járt zarándokolni Moszkvába, hogy Putyinbácsi ne csináld, ez csúnya dolog, nem tudott vele egy ország vezetője sem szót érteni, ezért beszélnek a fegyverek.

2023. ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ukrajnának nem kellene lemondani az elfoglalt területeiről, a tűzszünet után is lehetne tárgyalni róla (lásd például Ciprus, Szerbia esete). Bár igaz, hogy ebben az esetben a kijevi kormány rosszabb helyzetből tárgyalna, mint egy győztes háború esetén, ezért vonzóbb lehet egy háborús győzelem, csak nehezebb elérni, ha nem lehetetlen (Ciprus, Szerbia is inkább szerette volna megnyerni a háborút).


Oroszországnak is be kellene látni, hogy nem tarthatja meg a háborúban elfoglalt területeket. Ebben nem csak az USA, EU, de Kína, India is nyomást gyakorolhatna. Kína, India is kiáll Ukrajna szuverenitása, területi integritása mellett. De nyilván csak úgy a semmiért Oroszország nem fog kivonulni és feladni mindent.

Kompromisszumos lehetőségként felmerülhet, hogy Ukrajna lemond a NATO tagságról és a nagy hatótávolságú támadó fegyverekről és vállalja, hogy biztosítja a kisebbségi jogokat az országban és a krímiek vízellátását sem fogják többé elzárni.

A Donbasz megkapja a speciális státuszt. Az orosz haderő távozása után nem az ukrán haderő vonulna be ide, hanem nemzetközi békefenntartók érkeznének, ahogy Koszovó is ENSZ, NATO igazgatás alá került a háború után. Lenne egy demilitarizáció és mondjuk 10 év átmeneti idő után visszatérne Ukrajnához, cserébe a széleskörű autonómiáért (ahogy például a britek is visszaadták Hongkongot Kínának).

A Krímben maradhatnak oroszok, de ennek státuszát is a jövőbeni tárgyalásokon rendeznék. Felmerülhetne például a megosztott szuverenitás, amit Spanyolország is felajánlott Gibraltár kapcsán az Egyesült Királyságnak az ottani területi vita rendezésére.


Kínának és az EU-nak valami ilyesmit kellene támogatni szerintem és segíthetnének meggyőzni Oroszországot és Ukrajnát, hogy fejezzék be a háborúzást.

2023. ápr. 4. 23:50
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

"Talán célszerűbb lenne csökkenteni az igényeket és az áldozatok mennyiségét, elpusztult emberek, haditechnika számát, infrastruktúra pusztulását és valamilyen kompromisszumos békét keresni."

Ebben igazat adok. A kompromisszumos béke lehetne az, hogy az orosz orkok kitakarodnak Ukrajnából, és ha visszaadják a Krímet is, akkor nem kell háborús jóvátételt fizertniük az ukránoknak. Szerintem ez egy elfogadható kompromisszum lenne mindkét fél számára.

2023. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem.Plust a nyugat többmillió ukrán munkavállalót nyert, tehát összességében nagyon jól jártak már most.
2023. ápr. 5. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is a céljuk.
2023. ápr. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!