Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják, hogy Szerbiának...

Miért mondják, hogy Szerbiának, Ukrajnának jobb lenne, ha lemondana a háborúban elszakított területeiről, mintha visszaszerezné azt vagy még küzdene tovább, hogy visszavegyék?

Figyelt kérdés
Azerbajdzsán sem mondott le Hegyi-Karabahról, hanem várt évtizedekig és 2020-ban sikeres offenzívát indított, visszaszerezte a területei nagy részét és lehet, hogy pár év múlva végleg kisöprik az örményeket és mindent visszavesznek.

2023. ápr. 2. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Azért, hogy béke legyen. Az ukránok nacionalista okokból csinálják a háborút, ami egy elavult eszme és a nácizmus melegágya.


Eleve jobb lett volna, ha szét sem esik a Szovjetunió, mert akkor kevesebb ország lenne és vissza lenne fojtva ott is a nacionalizmus.


Ha még így a 21. században is hagyjuk, hogy nemzeti érzések miatt szét legyen szabdalva a Föld egyre több országra, mint valami ősemberi törzsi rendszer, mikor lesz már végre világkormány, világbéke, és egyesült bolygó?

2023. ápr. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
43%

"Eleve jobb lett volna, ha szét sem esik a Szovjetunió, mert akkor kevesebb ország lenne és vissza lenne fojtva ott is a nacionalizmus."


Ja, mert éhen haltak volna a nacionalisták. Anyám...


Kérdező:

Azerbajdzsán a mi pénzünkből háboruzott?

2023. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
#2 A Szovjetunióban 1950 után már nem volt éhínség. Ellenben a szétesés utáni, 90-es évekbeli Ukrajnában és Oroszországban volt.
2023. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

#1

Nem igazán lenne ínyemre, ha még ma is egy totalitárius állam díszelegne itt a szomszédban. Nem is tudom, kinek és miért lenne ez jó.

2023. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyfajta alkalmazkodás lenne a realitáshoz és talán elősegíthetné a hosszútávú békét.

Jelenleg úgy sem látszik rá esély, hogy visszavegyék az elvesztett területeket. És ha vissza is vennék, az további problémákat, belső feszültségeket okozna az országban. Koszovóban 90%-ban albánok, a Krímben 75%-ban, a Donbaszban 50%-ban oroszok élnek, akik közül sokan elleneznék a háború előtti állapotok visszaállíátást, harcolni is hajlandók lennének ellene, így elképzelhető, hogy ha Szerbia vagy Ukrajna számára sikerülne helyreállítani a régi határokat, akkor is utána nehéz lenne a visszavett területek pacifikálása, adott esetben több éves polgárháború, instabilitás nehezítené az ország helyzetét.


Bizonyos külpolitikai előrelépések érdekében is szükség lehet a területi veszteségek elfogadásához. Brüsszelben elvárják Szerbiától, hogy mondjon le Koszovóról, csak így lehet esélye az EU tagságra.

Ukrajna esetében pedig elsősorban a NATO tagsághoz, de valószínűleg az EU tagsághoz is szükséges lenne a rendezés. Amíg a Krím kérdése rendezetlen, háború folyik a Donbaszban és az orosz invázió is tart, addig biztosan nem válhatnak NATO taggá és a bizonytalanság úgy általában a gazdasági fejlődésnek sem kedvez.


A kérdésben felvetett Azerbajdzsán példája, helyzete egészen más volt, mint Szerbiáé, Ukrajnáé. Azerbajdzsánnak nem kellett valódi nagyhatalmi ellenféllel szembenézni, amikor megindította 2020-ban az offenzívát, hogy helyreállítsa az ország területi integritását és visszafoglalja Hegyi-Karabahot, illetve a környező örmény megszállás alatt lévő területeket. Sőt, nem csak, hogy nem volt nagyhatalmi ellenfél, hanem Törökország révén mondhatni nagyhatalmi támogató is volt mögötte.


Ezzel szemben, ha Szerbia indítaná meg a támadást az elszakított területek visszaszerzésére, szembekerülne ismét a NATO-val, akik egyszer már legyőzték 1999-ben. Az USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország támogatnák a katonai beavatkozást és próbálnák megakadályozni, hogy a belgrádi kormánynak sikerülhessen helyreállítani az ország területi integritását.

Ukrajna pedig Oroszországgal kerülne szembe, akivel most is háborúban áll és az ellenséges nagyhatalom már 2014 óta támogatja a Krím elcsatolását és a donbaszi szeparatistákat. Főleg a Krím esetében tartom kizártnak, hogy Oroszország hagyná, hogy az ukránok visszavegyék. A kijevi kormány számára előny az amerikai, NATO, EU támogatás, de a háború eszkalálása egy atomhatalom ellen Ukrajna számára is kockázatos, veszélyes lehet, ezért lehet szükség a kompromisszumos békére.

2023. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 progizo ***** válasza:
91%

#1.: "mikor lesz már végre világkormány, világbéke, és egyesült bolygó?"


Dehát a nácik, akikről az első mondatodban írtál, pont ezt akarták, az ő vezetésükkel.

És az is ellentmondásos részedről, hogy neked nem tetszik, hogy a Föld sok kis országra van szétszabdalva. Dehát akkor pont ezért kell küzdenie elszántan a mostani országoknak, hogy ne szakadhassanak ki belőlük újabbak és pl. Magyarországnak is ezért kell küzdenie, hogy visszaszerezze a belőle kiszakadt részeket: a Felvidéket, Kárpátalját, Erdélyt, Délvidéket, Muravidéket és az Őrvidéket.

2023. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerbiától elvárás lenne hogy lemondjon mert az EU + USA döntés volt.

Az ukránoknak nem mert ott vitatott népszavazás volt.

Ennyit a népek szabadságáról és egyenlőségéről.

2023. ápr. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
#6 Magyarországnak be kéne olvadnia az Európai Egyesült Államokba, ahogy minden más olyan európai országnak, ami nem volt a Szovjetunió része.
2023. ápr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!