Mi lett volna ha Amerika nem száll be a második világháborúba?
Tehát ha nem nyitják meg a nyugati frontot Normandiánál, hanem azt mondják hogy nekik van elég bajuk a japánokkal, ha Európának meg Hitler kellett akkor egyék meg amit főztek, a szovjetek meg csináljanak amit akarnak támogatás nélkül.
Mi lett volna Európával? Lehet hogy ma egy egységes náci Európa lenne?
# 7
Azon is gondolkozz, és számolj, hogy ha nincs nyugati front, akkor Németországot nem támadja napi szinten több ezer szövetséges brit és amerikai bombázó 1942 után.
Akkor nincs brit-amerikai blokád, amely ellehetetleníti a német tengeri kereskedelmet.
Így óriási német ipari kapacitások szabadultak volna fel.
Ha nincs nyugati front, Németország a világpiacon hozzáfért volna a szükséges nyersanyagokhoz, azaz lett volna vasérc, kőolaj, stb, hogy a német ipar maximális kapacitással termeljen.
A II. világháborúban a német iparnak nem a termelőkapacitása hiányzott, hanem a nyersanyag. A német ipar a nyersanyaghiány miatt messze a lehetőségei alatt termelt.
Mellesleg, ha a nyugati hatalmak nem harcolnak Németországgal, a szovjetek sem kaptak volna 500 000 darab katonai gépjárművet tőlük.
A szovjet hadsereg harctéri mobilitása nagyobb részben a nyugatiaktól kapott 500 000 db gépjárművön alapult.
A több ezer tankot, repülőgépet és a sok millió tonna hadianyagot, amit a szovjetek nyugatról kaptak, már ne is említsem.
#11 ehhez "csak" az kellett volna hogy GB-vel teljes körű békét kössenek. Mert egyedül az angol flottát nem tudták volna legyőzni. Ha meg már békét kötnek akkor be is állnak mögéjük, egyfajta pre-NATO-t létrehozva. Na úgy már talán tényleg lett volna esélyük (főleg ha az USA is az oldalukon száll be). Így viszont akkor sem ha az USA nem száll be közvetlenül, vagy közvetve.
Nem kaptak a ruszkik több ezer harckocsit - azt saját maguknak gyártották leginkább. A saját gyártókapacitáshoz képest elenyésző volt a harckocsi és repülőgép-mennyiség ami a lendlease-ből jött. Teherautókat, dzsippeket és félhernyókat kaptak kész harceszközként.
# 12
Az USA 12 000 db páncélos járművet, ezen belül 1386 db M3 Lee és 4102 db M4 Sherman közepes tankot szállított a Szovjetuniónak.
Az USA 11 400 db repülőgépet, például 3414 db A-20 Havoc közepes bombázó/csatarepülőgépet, 2397 db P-63 Kingcobra és 4719 db P-39 Aircobra vadászrepülőgépet szállított a szovjeteknek.
# 12
A szovjetek kaptak még:
Vadászrepülőgép:
2425db P-40 Warhawk
2952 db Hawker Hurricane
1331 db Supermarine Spitfire
195 db P-47Thunderbolt
Közepes bombázó:
862 db B-25 Mitchell
Szállító repülőgép:
707 db C-47 Dakota
# 12
Ha a németek egyedül harcolnak a szovjetek ellen, akkor légi fölényben lettek volna.
REPÜLŐGÉPGYÁRTÁS II. VILÁGHÁBORÚ:
Németország: 133 387 db
Szovjetunió: 136 223 db
A repülőgépgyártás volumene durván egyforma, de a németek nagy minőségi fölényt élveztek, akkorát, hogy az elég lett volna a légi fölény kivívásához.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!