Lövészárkot hogy csinálták meg ? Háború előtt hirtelen kész lett vagy hogy kell elképzelni ?
BTM–3 :DDDD az, persze
egy óra alatt jó, ha 500 métert halad és örülhetsz, a közben nem rohad le.
a kis sugár az 25 méter, és ha törést akarsz, akkor kiemeled, majd kb. 15 percet baszakodsz, hogy visszatalálj jó szögben jó helyre.
ja és mindezt szép sima talajon, tágas helyen és napos időben.
és persze sosincs ott és akkor, ahol és amikor kellene.
kézzel ássák.
Exkavátorral, földmaró gépekkel, markolóval - meg ásóval. A nagyját megcsinálják géppel, a többit "kicsinosítják" kézzel. Építkezésnél sem ásóval esik neki a brigád kiásni az alapokat.
Védelmi állásokat nem a közvetlen tűzvonalban szokás csinálni (ott már tényleg csak kézzel lehet, de a közvetlen tűzvonalban már úgy sem).
Az I. Vh. idején sem 50 méterre álltak meg egymástól ásni a csinos kis lövészárok-rendszereket. Volt a vonalak között egy kb. kézifegyver-lőtávolságnyi szélességű senkiföldje és a tűz alatt nem álló területen ment a munka dandárja. Rögzített standard eljárások vannak a védelmi vonalak kiépítésére, minek hogy kell "kinéznie" (mélység, szélesség, hogy kell a vonalat - a terepadottságokhoz illeszkedően - vezetni, hova kell géppuskát, adott típusú páncélelhárító eszközt telepíteni, hol kell megerősíteni földbunkerrel, hol legyen megfigyelőállás, vezetési pont stb.). Ahogy arra is, hogy menyi az erőforrás-igénye (gépek, élőerő) és azzal milyen gyorsan lehet haladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!